Poslední žid Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Poslední žid

V roce 1492 je Španělsko ovládáno inkvizicí. Její útok proti židovskému obyvatelstvu dosahuje rozměrů holocaustu. Statisíce židů jsou vyhnány ze svých domovů. Třináctiletý chlapec je svědkem smrti svého otce a bratra, ale raději, než by zapřel víru, vydává se na útěk přes celou zemi… Na jeho konci ho čeká svoboda, láska a kariéra doktora a léčitele.Kniha v českém jazyce!


Stažení Poslední žid zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Poslední žid (0.00 EUR)


Stažení Poslední žid zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Last Jew (2000)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (45)

  Přidat komentář

  pif69

  14. března

  Proč jsou Gordonovi romány tak krátké ???

  Dagnov157

  08. února

  Tak to je kniha podle mého gusta. Hodně historických informací, volně plynoucí děj, hezké vyprávění, sympatický hrdina.

  airsoprano

  31.12.2017

  Parádní knížka, skvělý příběh. Nic co bych vytkl. Hodnocení zcela zasloužené, doporučuji přečíst. Je to kniha, u které budete pořád listovat stránky a zkoumat, kolik ještě zbývá do konce a budete si přát aby neubývalo!

  claudiecarmen

  19.10.2017

  Super. Téma židovství mě nikdy nepřestane bavit. Doporučuji.

  Zuzu88

  19.09.2017

  Perfektní historický román o postavení Židů v Evropě v 15. a 16. století. Výborně převyprávěný příběh o dospívání a životě jednoho z nich, se všemi nástrahami tehdejšího nepřátelského světa.

  MirijamFrankl

  01.09.2017

  Vynikající, velmi spletitá kniha. Zaujal mne nápad ( dlouhodobě pátrání po relikviáři) i způsob zpracování a duch knihy. Postavy byly jako opravdové a navíc jsem se toho spoustu dozvěděla o judaismu a historii Španělska i dějin lékařství. Za mě bezva a jistě si přečtu další autorova díla a doufám, že se Poslednímu Židovi vyrovnají.

  Boby17

  07.08.2017

  Noah Gordon napsal moc pěkný, i když také chvílemi velmi smutný, příběh ze středověkého Španělska. Každopádně kniha se mi velmi líbila a tak s klidným svědomím dávám plný počet hvězd.

  VercaLukasova

  12.07.2017

  Skvělá, čtivá, promyšlená, napínavá a dobrodružná kniha. Čtení jsem si užívala, moc mě bavila. Před touto knihou jsem přečetla Katalánce a ten mě tolik neoslovil. Určitě se pustím i do Ranhojiče.

  pajama

  11.07.2017

  Knihu jsem přečetla jedním dechem. Autor opět nezklamal. Díky tomuto dílu jsem se trochu více začala zajímat o dějiny Židů u nás i v Evropě. Kniha je velmi poutavě napsaná

  Lemurka

  04.07.2017

  Četla jsem 3 knihy od autora, které se mi líbily. Tato mě do děje nevtáhla a po 100 stránkách ji odložila.

  Kerberos

  30.06.2017

  Další pěkný historický román z židovskou tematikou.

  Vojslava

  11.06.2017

  Četla jsem již před mnoha lety, ale ráda jsem se ke knize vrátila – je to nenáročná dobrodružná oddechovka. Až se čtenář diví, jakým zázračným způsobem hlavnímu hrdinovi schovávaná vychází, ale přeje mu to!

  Danka1975

  05.06.2017

  Tak tuhle knížku jsem četla snad před 10 lety a pořád si jí vybavuju, byla jsem šokovaná, unesená, nevyspalá díky jejímu čtení a zase o plno věcí chytřejší. Noah to zkrátka umí!!!! Téma neotřelé, reálný popis a neučesané psaní, díky tomu se mi před očima odvíjí děj jako film!

  orinka3

  28.04.2017

  Úžasné čtení. Nelze vynechat jediný odstavec, kniha je poutavá, živá, dobrodružná se silným příběhem. Všechno prožíváme s ústřední postavou knihy, především útěk před inkvizicí v neustálém strachu z prozrazení. Smutná historie pronásledování Židů, nepochopitelný sadismus inkvizitorů ve jménu církve vhání slzy do očí i dnes. Krutost mocných proti trpělivosti a lidskosti. Kniha se Gordonovi nadmíru povedla, nenechte si ji ujít.

  VladiKlaisner

  08.04.2017

  Četla jsem nejen knihu Poslední žid, ale i Ranhojiče, Šamana znám z filmu z Connerim. Vše úchvatné, výpravné, čtivé. Chystám se na další knihu tohoto autora.

  akdar72

  24.03.2017

  Opět moc krásné čtení….

  hajrys

  20.02.2017

  Oblíbený autor. Trošku pomalejší začátek. Nutí k zamyšlení nad historií židů, stejně jako Ranhojič. Ale na něj prostě nemá.

  sojmen

  31.12.2016

  Kniha se mi velmi líbila podobně jako Katalánec, od autora si určitě přečtu více knih.

  Evišťátko

  11.05.2016

  Nádherný román, poutavý příběh ,autor je skvělým vypravěčem.

  hankapimi

  19.12.2015

  Typický Noah Gordon ! Čtivý, napínavý, poučný a obohacující.. Rozšiřuje čtenáři obzory a dotýká se temných stránek světových dějin, mistrně vykresluje tvář středověkého Španělska, nenávist mezi dvěma náboženstvími i fanatické pronásledování Židů. Ale také nese důležité poselství, že i v takových šílených dobách může člověk zůstat sám sebou !!!

  TaLu

  18.09.2015

  Dle mého názoru velmi dobře vykreslený příběh ve velmi zvláštní době, kterou Španělsko za dob inkvizice určitě bylo. Jde o beletrii, o příběh a ten příběh je poutavý, plný reálného napětí. Boj o život, boj o lidství. Neubránila jsem se myšlenkám, že v začátcích dob inkvizice šlo místy o snahu proměny a očisty církve, ale jak už to mezi námi lidmi bývá, dobré myšlenky zneužité sobeckými zájmy jednotlivců, dopadají úplně jinak…

  Jarda Burgan

  08.09.2015

  80%
  Nenudí, netáhne se, má to spád. Ale něco tomu trochu chybí. Celkově ovšem velmi dobrá kniha

  Marika Vanova

  10.08.2015

  Tak to je úžasná kniha, doporučuji k přečtení.

  Leninickak

  31.03.2015

  Nádherná pro mě nezapomenutelná kniha. Už se moc těším až si jí budu moct přečíst znova 🙂

  flycat

  12.02.2015

  Krásný popis lidskosti,nechci srovnávat s Rnhojičem,příběhy jsou podobné,ale kdyby takovéto knihy byla stokrát obměna – má smysl ji číst, už jen pro tu pointu.

  PavelSima

  12.12.2014

  Nevíte, prosím, jestli se dá Poslední Žid ještě někde v ČR koupit?

  Bezantina

  02.08.2014

  Kniha není špatná, dobře se čte, ale Ranhojič je více chytlavý.. Tedy alespoň pro mne..

  AlesXXX

  19.05.2014

  Kniha zajímavá a čtivá. Přesto na Ranhojiče nemá.

  weberda

  07.05.2014

  Nádherný,čtivý román od kterého se nejde odpoutat. Doporučuji.

  markéta23

  04.04.2014

  Skvělá kniha. Gordon je dokonalý vypravěč. Už jsem přečetla pár knih od tohoto autora, ale tahle se mi zatím líbila nejvíc.