Poslední kmotr Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Poslední kmotr

Napjatá atmosféra uvnitř italské enklávy v newyorském Bronxu. Neúnavní hazardní hráči v kasinech lasvegaského hotelu Xanadu. Kolotoč peněz a sexu ve filmových studiích Hollywoodu… Vládnoucí zločinecký klan rodiny Cleruziových se rozhodne skoncovat s násilím a obchodem s narkotiky a splynout s řádnou americkou společností. Dokážou však jeho bossové – muži poznamenaní smrtelnými hříchy – překročit svůj stín? Mario Puzo ve svém dalším příběhu z prostředí zločineckých ghett a organizovaných gangů úspěšně kombinuje napětí s romantickými prvky, vinu a hřích se satirou, zločin s \"rodinnými hodnotami\" a dovádí jej – téměř po třiceti letech – do strhujícího závěru.Kniha v českém jazyce!


Stažení Poslední kmotr zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Poslední kmotr (0.00 EUR)


Stažení Poslední kmotr zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Kmotr (2.)

  Originální název:

  The Last Don (1996)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  Bohdana11

  16.11.2017

  Nuda pořád jsem čekala kdy se to rozjede a o kom to vlastně je, až závěr se dal číst.

  Placi

  28.09.2017

  Paráda! Puzo mě pokaždé uhrane naprosto geniálním vykreslením postav a jejich osudů. Celou knihu jsem držel palce Crossovi a… no, přečtěte si to sami, stojí to za to 🙂

  rodak

  06.09.2017

  Naprosto jedinečné vyprávění.Kniha mne zasáhla mnohem více než autorův Kmotr.Svým záběrem od filmového až po zábavní a herní průmysl.Pospojované části příběhu a nečekaný syrový konec.Bravo.

  Bruka

  11.07.2017

  Asi by bylo vhodné se opičit pod jiných opičincích a říct, že "je to dobrý, ale na Kmotra to nemá", ale já bych se spíš rád pozastavil nad tím, jak bravurně ovládl v knize situaci Dante, když překvapeně vyšpulené herčuli oznámil, že se těší, až bude kamarádům vyprávět, jak se tak slavné herečce "promrdal až do prdele" 😀 😀
  Jo jo, přiblblý knižní charaktere, to máš za to, že seš tak stupidní a šlapeš s občankou ve šrajtofli! 😀
  Spoiler I guess 🙂

  P.S.: Jo a sníst plnou misku strouhanýho parmazánu není ani zdaleka tak uspokojující, jak je popsáno v knize 😀

  trudoš

  01.07.2017

  Přestože mnohem slavnější Kmotr z roku 1969 je dílem bezesporu propracovanějším, nějak jsem si k tomuhle italskému dramatu vypěstoval vztah daleko vstřícnější, než k jeho staršímu bratru. Je to hodně rozmáchlé vyprávění a v některých odbočovacích liniích zcela ztrácející tempo. Ale já si jej zamiloval právě pro všechny ty nepodstatné detaily, jako jsou produkční triky filmového průmyslu, právní úskalí literárního řemesla nebo tajnosti kolem konceptu výdělečnosti hazardu. A jak ze široka přistupuje Mario Puzo k příběhu, podobně nakládá i s postavami, jichž představí neskutečnou řádku. Každá jedna má však v ději svou roli, byť třebas jen epizodní a ve formě zdánlivě nepodstatného skutku. Brutální finále pak patří k tomu nejlepšímu na poli mafiánské literatury a právě díky atmosféře obyčejného společenského románu všechno to nečekané násilí tak chytne za srdce.
  Vlastně knize zazlívám jen jediné a to je historické zasazení, protože punc devadesátých let se mi k tomu nehodil ani v nejmenším.

  BlackBlade

  20.03.2017

  Tak jako velká řeka je složena z několika potoků, stejně i Poslední kmotr má na začátku mnoho dějových linek a několik různých příběhů, které spolu zdánlivě nesouvisí. Ale poté se vše začne postupně spojovat a konečné finále je velmi silné.
  Za mě naprosto špičkový román nejen z mafiánského prostředí, ale i z Las Vegas a filmového Hollywoodu. Dokonce si to dovolím postavit na úroveň původního kmotra, tento příběh mi přišel komplexnější a zajímavější.

  Žemlák

  30.12.2016

  Kniha ze zákulisí Las Vegas mě bavila, i když se ze začátku velmi složitý děj vlekl. Konec vše dotáhl na 5 hvězd.

  lump23

  02.10.2016

  Knihu jsem nedočetl,protože mě vůbec nezaujala.

  RudýOnkel

  15.07.2016

  Prvních 150 stran bych zkrátil, jinak však to mělo vše v "kmotrovském" stylu, i když se to "Kmotrovi" nevyrovná…

  sackettboy

  18.04.2016

  Úžasná kniha. Po Krstnom otcovi ju radím za ďalšie majstrovské dielo M. Puza. Na konci som priam ani nedýchal ako to dopadne, samozrejme nebudem spoilerovať, ale kniha určite nesklamala.

  gonga

  06.04.2016

  Další z řady dobře čitelných, s realitou ovšem nic společného nemajících knih od velkého romantizátora zločinců a mafie zejména. V podání Maria Puza (a v této knize je to obzvlášť patrné) je typický mafián v podstatě sympatický chlapík, který zabíjí jen když opravdu musí, v podstatě s odporem a vždy jen "ty špatné". Taková červená knihovna pro dospělé dospělé popisující organizovaný zločin jako prakticky prospěšné organizace mající blahodárný vliv na hladký chod společnosti. V tomto směru je kniha naprosto nemravná a vlastně i odporná. Pokud se ovšem umíte odpoutat od nějakých mravních pouček, jistě nebudete zklamáni, stále jde o zábavné čtení.

  R0RI

  05.04.2016

  Cez to všetko,že ma kniha aj záporné hodnotenie tak mne sa kniha páčila.Dej je postavený zaujímavo..vždy som si myslela,že členovia rodiny držia spolu a tu sú proti sebe.Na jednej strane skvelá dvojica Cross a Pippi (syn-otec),na druhej čierna ovca rodiny Dante a i keď ich stmeľoval don Domenico skončilo to ako skončilo 🙂 ..prečítajte si a budete vedieť.. 🙂

  Smolda

  01.02.2016

  Přibližně do poloviny knihy jsem se vcelku nudil, ale pak mě to chytlo a dočetl jsem to na jeden zátah. Tato kniha nedosahuje kvalit kmotra, ale i tak jsem se u ní velmi pobavil.

  marcela6183

  07.07.2015

  Kdyby Puzzo nenapsal Kmotra, úplně by stačilo, kdyby napsal Posledního kmotra. Jenže on ho napsal. Optikou toho je pak celé skvělé vyprávění uspávající a rozvláčné. Přemýšlím, jestli tohle není prvotina, co ležela pak tři dekády v šuplíku. A po vydání Kmotra prostě nakladatel chňapl po čemkoli dalším. Jak jinak si vysvětlit, že po něčem tak dokonalém padáme na hubu k něčemu s bídou za tři?
  Prostě nastavit si laťku Kmotrem a pak pustit do světa tohle mne trochu zklamalo. Puzzo pro mne zůstává velkým autorem, ale díky jiné knize.
  Dějově a myšlenkově to není tak silné, ale stále to stojí vysoko nad součastnou nadprodukcí oddechovek. Takže prostě jednu hvězdu navíc za autorskou kvalitu. Protože o nic menšího nejde. Snad Sicilián nezklame.

  Dymond

  19.04.2015

  Nebylo to špatný, ale s kmotrem se to nedá srovnávat… Přišlo mi to zdlouhavý a předvídatelný…

  Zorro89

  01.03.2015

  Čekal jsem od The Last Don trochu víc, poslední třetina knihy nabere správný spád.

  Atelis

  08.01.2015

  Trochu zdlouhavější a občas uspávající v některých pasážích, nicméně řadím za Kmotra jako druhou nejlepší knihu od Puza.

  Tom121

  01.12.2014

  Ze začátku nudnější seznamování s postavami. Od druhé poloviny však děj naprosto pohltí. Příběh mi zůstal v hlavě ještě dlouho po dočtení.

  Hory

  01.11.2014

  Knížka sice nedosahuje kvalit Kmotra, ale i tak se jedná podle mého názoru a dobrý, čtivý příběh z mafianského prostřední co má spád. Líbila se mi propracovanost popisu všech důležitých postav a líčení jejich minulosti a osobnosti (ikdyž občas to bylo trošičku zdlouhavé a zadrhávalo do plynulost děje). Jen si nedovolím menši kritiku na můj vkus až moc velkého happy endu, který mi nějak k Puzovi a především mafiánské tématice nesedí…ale za to asi může fakt, že ikdyž se člověk moc snaží, tak se stejně nevyhne podvědomému srovnávání s kmotrem.

  Majkrofon

  30.09.2014

  Nie tak kvalitné ako Krstný otec, ale stále velmi pútavé čítanie, ktoré fanúšikom Puza odporúčam, tí prehltnu aj tie nudnejšie pasáže.

  dasi

  20.09.2014

  Po Kmotrovi jsem se jen těžce prokousávala první polovinou románu.Místy rozvleklé a nudné pasáže pak nabraly spád a závěr byl vynikající.

  Izzy46

  27.04.2014

  Kvalit Kmotra sice nedosahující, přesto však výborné čtení, navíc s velice povedeným finále.

  mispulin

  14.12.2013

  Skvělé čtení. Puzo je mistr svého oboru.

  puplik

  15.09.2013

  prostě výborná kniha. Není co dodat

  MildeZ

  12.09.2013

  Opět potvrzení toho, že M. Puzo prostě knihy z mafiánského prostředí uměl – zasloužených 5 hvězd! 😉

  Hezzy

  05.08.2013

  Srovnatelné s Kmotrem. Další skvělý zářez na mafiánském peru Maria Puza.

  Smart.ik

  11.03.2013

  Po přečteni Kmotra jsem se pustil i do tohodle díla..první polovinou jsem se spíše prokousával a doufal, že se to zlepší. Druhá polovina knihy už byla zajímavější nicméně jsem se po celou dobu čtení nemohl ubránit srovnávání s Kmotrem a tomu se v tomhle tématu jen tak něco nevyrovná.

  Dera

  01.02.2013

  Čtu zde spíše pozitivní ohlasy, ale nemohu úplně souhlasit.. S největší pravděpodobností je to způsobeno knihou "Kmotr" od tohoto autora. Vím, že bych neměl srovnávat, ale když porovnám kvality těchto knih tak je tu obrovská propast. Puzo s "Kmotrem" strašně zabodoval, laťka je vysoko a jeho ostatní knihy by rády navázaly na tuto slávu, ale to se jim podle mě nedaří…Sečteno, podtrženo- průměrný příběh…

  Vernika

  06.09.2012

  Takové malé pokračování (s jinou rodinou) Kmotra. Kniha se mi moc líbila.

  Langosh

  17.08.2012

  Dobrá kniha. Krásné spojení "normálního" života v oblasti filmu a kasin a mafiánského života. Krásně propojené, nejdřív jsem nechápal, proč na začátku se tolik věnoval filmu a Aténě, pak už to bylo jasné. Jen na můj vkus až moc řečí o sexu. Závěr jako vždy napínavý.