Poslední harém Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Poslední harém

Elisa a Fátima jsou přítelkyně na život a na smrt – jsou jako sestry. Osud je svedl dohromady už v dětství, a přitom rozdíly mezi nimi sotva mohly být větší. Fátima je tak krásná, že při pohledu na ni dokonce i pávi v zahradě harému rozevírají své vějíře. Toužebně si přeje, aby jednoho dne mohla sdílet lůžko se sultánem. Na rozdíl od ní se svéhlavá Arménka Elisa s překrásným hlasem opakovaně prohřešuje proti přísným pravidlům serailu – nejraději by se k hradbám paláce obrátila zády a hledala opravdovou lásku. Díky svému temperamentu se několikrát zaplete do sporů, ale teprve, když se starý řád zhroutí, je vztah obou žen podroben skutečné zkoušce.
Nadchází hodina zrodu nového Turecka, zemí zmítá revoluce a válka. Sultán Abdülhamid je vypovězen, jeho harém rozpuštěn. Zbývají stovky žen, mezi nimi i Fátima a Elisa. Nová vláda hledá po celé zemi rodinné příslušníky dam z harému, ale pro Elisu a Fátimu si nikdo nepřichází. Jsou odkázány samy na sebe a musí se naučit vyrovnat s cizími poměry. Obdivovaná stvoření, jež byla kdysi pečlivě skrývána před světem, jsou najednou vystavena lačným pohledům – nic už není takové jako kdysi. Jaký bude jejich kismet, osud, který jim byl předurčen? A přetrvá jejich přátelství bouřlivou dobu?Kniha v českém jazyce!


Stažení Poslední harém zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Poslední harém (0.00 EUR)


Stažení Poslední harém zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Letzte harem (2008)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Vojslava

  25.11.2015

  Krásný a nosný příběh, těžko si představit, že poslední harém se rozpustil před sto lety. A arménská genocida tomu přidala na skutečných grádech. Skoro se od toho nedalo odtrhnout a k přečtení vřele doporučuji.

  Káťa

  21.08.2015

  Kniha mě velmi zaujala. Velmi podrobně pojednávala o životě v té době a hlavně nemlčela o arménské genocidě co na nich páchali turci. A zároveň do tohoto tématu autor dal příběh, který člověka přímo pohltí, vřele doporučuji 🙂

  miseb

  05.12.2014

  Tak tahle knížka mě překvapila. Žádné odpočinkové čtení plné romantiky (jak možná naznačuje obálka), ale tvrdá realita, těžký život a těžká doba.
  Knížku jsem půjčila mamince, která nesnáší "červenou knihovnu" a byla nadšená.

  hrosulik

  06.06.2014

  Knížka se četla jedním dechem, hezký zajímavý děj.
  Určitě mohu doporučit.

  Malinali

  12.12.2013

  Krásné, kruté a zajímavé čtení jak tomu bylo.

  Rou

  07.03.2013

  Myslela jsem, že půjde jen o romantiku a popisování života v harému, ale opak byl pravdou. Kniha popisuje osud dvou kamarádek, turkyně Fátimy a arménky Elisy, které jsou již v dětství po tragédií v jejich vesnici prodány do sultánova harému. Tam žijí bez znalosti okolního světa až do okamžiku, kdy je poslední sultán svržen a harém rozpuštěn. Dívky osud rozdělí a každá se musí s nastálou situací naučit žít sama. V knize je popisována doba první světové války v nově vznikajícím Turecku i řešení arménské otázky. Kniha je dost pesimistická, přesto, že každá z dívek žije po rozpuštění harému v úplně jiných podmínkách, pro obě je to velmi těžké období a zvlášť Elisa jako arménka musí často bojovat o holý život.