Poledne u Tiffanyho Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Poledne u Tiffanyho

Životní příběh designérky Clary Wolcottové.

Do manhattanské kanceláře slavného Louise Tiffanyho vstoupila v létě 1888 kurážná mladá umělkyně Clara Wolcottová, aby jej požádala o místo designérky v jeho firmě. Její role v mnohamilionové říši skleněné krásy dlouho zůstávala jedním z nejstřeženějších tajemství. Tajemstvím tak výbušným, že když bylo o sto osmnáct let později odhaleno, mezinárodní umělecký svět úžasem zalapal po dechu.

Tiffanyho proslulé lampy, stejně jako velkolepá mozaiková, nejsou vůbec jeho vlastním dílem, jak byl celý svět donedávna přesvědčený. A věřili bychom tomu všichni dodnes, kdyby Clařin hlas po více než století nezazněl z jejích dopisů.
Rozerván mezi svou vášnivou posedlostí Clarou a lačností po úspěchu a slávě, Tiffany talentovanou designérku téměř doslova zotročil. A Clara, zmítaná láskou i nenávistí ke svému zaměstnavateli, bojovala nejen se zkostnatělými pravidly tehdejší společnosti, ale i se svojí vlastní touhou po uznání.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Poledne u Tiffanyho zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Poledne u Tiffanyho (0.00 EUR)


Stažení Poledne u Tiffanyho zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Noon at Tiffany’s (2012)

  Žánr:
  Literatura faktu, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Metafora
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  Elisa220

  06.12.2017

  Tak nevím – nesedl mi styl psaní. Tak zajímavé téma, spousta informací k době konce19. a začátku 20. stolení, ke vzniku a výrobě slavných lamp, postavení žen ve společnosti a tak ploché psaní. Nejlepší byly vtipné průpovídky Clary v dopisech. Ale některé věty byly prostě lingvistické utrpení. Naopak moc se mi líbila popsaná soudržnost rodiny, a kouzelné zdvořilostní obraty v dopisech a rozhovorech, tolik to vypovídá o době – dnes mi přijde nemyslitelné, že by se lidé tak obětovali a noblesně vyjadřovali. Škoda -Clara Wolcottová měla zajímavý život a byla velmi průbojná a cílevědomá, zasloužila by si lepší literární zpracování svého života.

  Selket

  06.06.2017

  Velice plynulé, odpočinkové a příjemné počtení. Prokládání dopisy a deníkovými zápisy do děje přinášelo svižnost. Jinak se mi líbilo, že autorka ododlala a nesklouzla k tomu, aby z Tiffanyho udělala absolutního padoucha. Nakonec mi vlastně jen připomínal mého bývalého šéfa…takže zcela reálnou postavu.

  ally74

  17.05.2017

  Atmosféra a děj knihy mě naprosto uchvátili, až mi bylo líto, že jsem ji dočetla. New York, konec 19. a počátek 20. století…..autorka knihy vše popsala tak, že jsem měla občas chuť v té době být a vše vidět na vlastní oči. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla tak důležitou věc z historie. Kdo ví, kolik takových umělců zůstane navždy utajeno a nebudou mít takové štěstí jako Clara Wolcottová. Krásná kniha a krásný příběh, který mi zůstane dlouho v paměti.

  esma

  21.03.2017

  Na rozdíl od potřeštěné a neukotvené Holly Golightly v podání křehké Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho je v knížce Poledne u Tiffanyho Clara Wolcottová dívka, žena, která má konkrétní představu o tom, co chce dělat a také to dělá. Začíná jako designérka u umělecky založeného Tiffanyho juniora, jehož podnikatelskými aktivitami je vsazování vitrážových skel do kostelů (na diamantech založil své impérium Tiffany otec). Clara se svým uměleckým cítěním a invenci v práci se sklem časem navrhuje další a další artefakty, její výtvory mají úspěch, problém je, že je sklízí majitel, který ji v průběhu celé její kariéry brání nevybíravými způsoby v možnosti prosadit své jméno, dnes bychom řekli : hrubě porušoval autorská práva. O ní jako umělkyni, která žila pouze svou prací a touhou tvořit, se dovídáme až po její smrti, kdy byla presentována Clářina rozsáhlá korespondence a autorství bylo potvrzené. Díky tomu dnes známe její jméno i její umělecký profil.

  hajrys

  28.02.2017

  Příběh velmi silné, moderní a emancipované ženy žijící v době, která těmto ženám nepřála. Ani já jsem netušila, jak to ve skutečnosti bylo. O to víc, jsem si knihu užila.

  Vojslava

  27.12.2016

  Tak tuhle četbu jsem si vyloženě užívala – je vidět, že utajování autorky oněch krásných artefaktů Tiffanymu vyšlo dokonale, protože jsou dodnes lidi (třeba já), kteří netušili, kdo je ve skutečnosti vytvořil. Moc jsem si četbu užívala!

  kika 13

  30.11.2016

  Velmi čtivý příběh mám pocit,že přesně tak se vše odehrávalo.

  Terxes

  01.09.2016

  Moc ráda čtu biografie, takže pro mě tato kniha byla jasnou volbou. O umělecké designerce Clare Wolcottové jsem do teď nevěděla zhola nic, a právě proto jsem byla na knihu moc zvědavá. Životní příběh Clary je velmi zajímavý a inspirativní. Byla to silná žena dobrých mravů a zásad, která žila srdcem i duší pro umění. Její život byl plný zajímavých situací a zvratů ale hlavně plný práce, která nebyla veřejností nikdy patřičně oceněna…

  marcela6425

  24.08.2016

  Zivotni pribeh na svou dobu vyjimecne silne a samostatne zeny – umelkyne, ktera se rozhodla svuj profesni i osobni zivot vest po svem… Inspirovano skutecnym pribehem, dle nekterych recenzi se tech 450 stranek vlece, kdyz postradaji poradnou zapletku, ale ja bych rekla, ze kombinaci vypraveni, dopisu a denikovych zaznamu se autorce podarilo vyborne vystihnout atmosferu doby (odehrava se v letech 1888-1933) a postaveni zen: "Pokud nebudeme ženy vaší generace držet pěkně zkrátka, budou chtít za chvíli volit a nosit kalhoty. A to je hodně odporná představa. Mohli bychom se dokonce dočkat toho,ze by chtěly kandidovat do politiky!"
  Na druhou stranu, umiralo se sice na dnes bezne – ci naopak prakticky nevyskytujici se choroby, ale ta nekdy az prehnana pece a starost o "nezne pohlavi" a vubec ta lekarska pece mohla mit i sve klady : "doktor ji diagnostikoval akutni melancholii a doporucil, aby chodila kazdy den v poledne do klubu a vypila tam sklenku whisky a hodinu si zdrimla…"

  Terry11

  01.06.2016

  Mě ta kniha trochu nudila. Nic se tam nedělo. Pořád stejné: Clara má málo peněz, neustále pracuje, není schopná prosadit své jméno na své výrobky a návrhy, toleruje a trpně snáší chování arogantního a hamižného Tiffanyho, pořád okolo ní někdo umírá. Postavy jsou schematické, u Filipa je naprosto nevěrohodný a nelogický obrat v chování, totéž bych napsala i o Tiffanyho zápiskách. Sloh tuctový, vtipy dva. Ačkoliv – teď si uvědomuji, že jsem trochu nespravedlivá, v Clařiných dopisech jsou někdy vtipné sarkasmy. Každopádně jsem se ale seznámila s pojmem Tiffanyho lampy, moc se mi líbí a dodatečně jsem si přála, aby Clara odešla od Tiffayho dřív než po dvaceti letech, měla na to jak umělecky, tak osobnostně.

  iška

  24.03.2016

  Vše podloženo deníky či korespondencí zúčastněných a velice čtivě zpracováno. Asi tu platí, že nakonec nejúžasnější romány píše sám život.

  klara.spicakova

  17.03.2016

  U knihy obdivuji, když mě dokáže pohltit od první stránky… Poledne u Tiffaniho mě pohltilo a nepustilo až do konce. Okouzlující příběh plný krásného umění, lásky, ale žádného zbytečného sentimentu, i životních tragédií.

  bookcase

  11.03.2016

  Naprosto úchvatné, propracované a hodně čtivé. Nadčasový román o osudech ženy, která sice není příliš známá, její životní osudy jsou však hodně zajímavé.

  Alex.Barunka

  06.03.2016

  Byla to opravdu příjemná a oddechová četba ze skvěle vykresleného prostředí, kde se na pracující ženy s vyšším platem nedívají v dobrém světle. Kniha se však táhla v takové monotónní atmosféře, pořád jsem čekala, na nějaký pořádný zlom, přišlo mi, že se skutečně začalo něco dít až na konci, což je škoda.