Pole orná a válečná Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Pole orná a válečná

Tento román, který je ovlivněn první světovou válkou, nemá jednotný děj, ale skládá se z řady epizod, které nemají věcnou ani jinou souvislost. Vytváří tu dva světy, které staví do protikladu – mírový vesnický a válečný. Vančura chce ukázat jak válka převrací životy lidí, ukazuje, že i zlodějíček a ničema se může stát hrdinou (neoslavuje jeho hrdinství, je vyzdvihován fakt, že je oslavován ničema).

5. vyd.

Z přebalu knihy:

Rod hrdých baronů Danowitzů z Ouhrova hyne a zaniká v zmatku nesmyslné a bláznivé světové světové války, v níž pyšný dědic rodu umírá na válečném poli, umírá však – jaký výsměch osudu – proti představám rodové tradice smrtí zcela nedůstojnou. Pro pyšného starého barona tím vymřel poslední representační dědic, neboť druhý syn, Josef, nemá vlastnosti šlechtice. Je ironií, že duch panovačných baronů našel v mnohém příbuznou duši v ouhrovském idiotu, bezděčném vrahovi, kterým je František Řeka, pasák volů na jejich panství. I on prošel liticí války a byl její nepoznanou obětí, válečníkem z náhody, vojákem bez práv a povinností, hmotou bez duše. Pole orná a válečná je román, kterým Vladislav Vančura bezohledně strhává roušku nad hrozným živořením zemědělského dělnictva, jehož vysněným ideálem byla pruhovaná kazajka starobince, zatím co baron z majetku, vydřeného těmito dělníky, velkoryse udržuje šlechtický přepych. Válku samu ukázal Vladislav Vančura v plné hrůze a štítivosti, jako nelidský zločin lidí bez rozumu a bez srdce, jenž nalezne porozumění jen u idiota a exaltovaného šlechtice. Vladislav Vančura zachycuje svým dílem pravou podobu člověka, skutečného života, lidské důstojnosti i bídy.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Pole orná a válečná zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Pole orná a válečná (0.00 EUR)


Stažení Pole orná a válečná zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Válečné, Literatura česká
  Vydáno: , Družstevní práce, Melantrich, Svoboda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  cziss

  06. února

  Po čtvrté kapitole jsem toho musel nechat. Je to nuda až za hrob.

  D.V.Spudil

  17.04.2016

  Tuhle knížku mi doporučil jistý docent Kalivoda jako naprostý vrchol české literatury. Měl bych sice několik výhrad vůči takovému absolutnímu hodnocení, ale skvost mezi skvosty to rozhodně je. A vzhledem k jazyku taky pořádná výzva 🙂

  Ivinho

  06.03.2013

  Velká epika pomocí básnických prostředků. Náročná četba.

  WEIL

  31.08.2011

  Pokud čte člověk "vančurovštinu" jako hodně mladý, tak nechápe, proč ho někdo obdivoval za jeho jazyk, který třeba mě tehdy připadal jako by záměřně psal tak, abych já jako čtenář luštil vedle příběhu i jazyk.

  To mě odpuzovalo.Až časem, až jsem měl větší slovní zásobu, tak jsem tomu přišel na chuť.