Pod plachtami kolem světa Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Pod plachtami kolem světa

Tichý oceán zabírá skoro polovinu vodstva naší planety. Téměř celá polovina rovníku vede Tichým oceánem. Když se podíváte na glóbus, vidíte, že Tichý oceán pokrývá skoro celou polokouli. Když je na jednom jeho břehu den, je na protilehlém noc. Když je na jednom břehu ráno, je na druhém večer.
Větry nenarážejí na žádné zábrany a vanou celé měsíce jedním směrem. Obrovským dlouhým vlnám nic nestojí v cestě, valí se jedna za druhou. Trosečnická láhev tu může plavat po vlnách celá staletí a vůbec nedorazit ke břehu. Z těch nekonečných vod vystupují tisíce ostrovů. Jsou pokryté tropickými lesy a podobají se plovoucím rozkvetlým zahradám.
Tajemné, neprobádané vodní dálky Tichého oceánu odedávna k sobě vábily plavce všech zemí. Už na začátku 17. století se první smělí mořeplavci vydávali na daleké plavby, aby prozkoumali neznámé vody a objevili nové země. Historie nám zachovala jejich jména – Balboa, Magellan, Tas-man, v první polovině 18. století Bering. Objevy prvních tichomořských plavců byly ovšem nepatrné v porovnání s mohutností oceánu, který zůstával takřka neprobádán.
Teprve v druhé polovině 18. století, v epoše největšího rozmachu plachetního loďstva, se Evropanům podařilo prozkoumat tajemství Tichého oceánu. Řada námořníků a učenců podnikla několik výprav do těch míst, kde většina účastníků těchto výprav zahynula. Jejich zásluhou se však lidstvo dozvědělo o mnoha dosud neznámých končinách.
Postupně lidé objevovali nové a nové země. Obrysy ohromného oceánu se rýsovaly stále zřetelněji. Někteří hrdinové utonuli, jiní zahynuli v bojích s domorodci a jen někteří zemřeli ve své vlasti. Ale svět nikdy nezapomene na odvážné kapitány Jamese Cooka, Jeana La Pérouse, Ivana Kruzenšterna, Jurije Lisjanského a Dumonta ďUrvilla…

Edice KOD, svazek 35.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Pod plachtami kolem světa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Pod plachtami kolem světa (0.00 EUR)


Stažení Pod plachtami kolem světa zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Voditěli fregatov (1941)

  Žánr:
  Dobrodružné, Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  topi80

  23. února

  Úžasná kniha, která čtivým a zábavným způsobem popularizuje výpravy slavných mořeplavců. Mně se nejvíce líbila La Pérousova plavba, trošku slabší byl Kruzenštern. Kolikrát v životě jsem si pak jen tak ze zábavy jezdil prstem po mapách a opakoval tyto odvážné výpravy… Jedna z nezapomenutelnějších knížek, které jsem kdy přečetl.

  mot33

  25.11.2017

  Slušné vyprávění a plavbách lodích a jejich kapitánech mě to nějak moc neupoutalo a četl jsem na dvakrát.

  elcapitano

  04.02.2017

  Jak mi tahle knižka mohla v dětství uniknout??
  Ale i pro mne – byť už dávno odrostlého čtenáře – tahle kniha svoji cenu má. Kromě všeobecně známých objevných cest Jamese Cooka, totiž popisuje i mnohem méně známá dobrodružstvi kapitánů Le Perouse, Kruzenšterna a Lisjanskeho – pro mne úplně nová a musím řict, že velmi působivá a obdivuhodná. Je to sice psáno pro děti, nicméně i tak jsem si knihu velmi užil.
  Jenom faktická poznámka: Kruzenšternovi autor připisuje nějaké geografické objevy (zmapováni Japonska a Sachalinu) v letech 1802 -1804, ale to, co údajně Kruzenstern objevil, jsem dohledal ve francouzských mapách už z roku 1760, tak nevím, je to nějaká skrytá ruská agitace?:)

  Matt Baker

  03.01.2015

  Jedna z mých nejoblíbenějších knih z edice KOD. Nejvíce mne potěšilo sepsání výprav čtyř velkých mořeplavců dohromady v jediné knize.

  Filatov

  25.12.2014

  Zajímavá četba o objevování neznámých oceánů pevnin, která je ovšem dosti monotónní a hodně se toho opakuje. Aby také ne, když mořeplavci objevovali podobné končiny a naráželi vždy na podobné věci. Kniha je díky tomu dosti obsáhlá ale pro obsah by jí klidně stačilo ztenčit na polovinu, protože ostatní věci jsou opravdu podobné u všech čtyř mořeplavců, kterým se tato kniha věnuje. Nejvíce mě zaujaly hned první kapitoly o Jamesi Cookovi. U ostatních už jsem tak nějak věděl, co bude následovat při jejich plavbách.

  d.fogas

  17.10.2014

  Těžká nostalgie. Soudím, že výsledek hodnocení knihy ostatními je důvod obdobný.
  Koho dneska zajímá jaké útrapy absolvovali mořeplavci před nástupem parou ovládaných lodí?
  Nicméně za mně dávám pět.

  tomvall

  29.07.2013

  Další má oblíbená z KOD edice.

  steppen-wolf

  23.03.2013

  Úplně první kniha jakou jsem kdy četl. Alespoň pokud si pamatuji, Ve druhé třídě? Netuším…. Nemohu hodnotit hvězdičkami, to nejde!!
  Dojem který zůstal? Krásná napínavá, poučná populárně naučná kniha pro snící kluky…

  Dera

  27.08.2012

  V knihovně u babičky jsem kdysi našel po strejdovi knihy, které měli na hřbetu nezaměnitelné černé pruhy a mezi nimi písmena "KOD". Tedy: Knihy odvahy a dobrodružství. Byla to v té době ta nejlepší edice dobrodružných románů. Tato kniha byla první z této série skvělých knih co jsem četl. A jedna z nejlepších. Plné hodnocení degraduje o něco slabší 3 a 4 příběh..

  Jack Bauer

  29.10.2011

  Kniha mého mládí, kdy jsem začínal poznávat různé daleké cesty alespoň knižně, když se u nás nemohlo cestovat.

  Ikkju

  25.09.2011

  U této knihy jsem objevil slast dlouhého čtení na gauči na zádech. Nepřišlo mi to nedůstojné ani vůči hrdinům, kteří buď domorodce zmasakrovali, nebo byli sami zmasakrováni…

  valda

  12.07.2011

  Čtyři dobrodružná vyprávění o poznávání posledních koutů tichomoří čtyřmi významnými kapitány. Četl jsem už hodně knížek o podobných dobrodružných výpravách, často ale sklouzávaly do nudných popisů historických událostí a většinou autoři byli dějepisci, kteří neměli příliš nadání pro vytvoření té pravé objevitelské atmosféry. Čukovskému nic takového nechybí a první dvě povídky s Cookem a La Perousem jsou skvělé. Třetí s kapitánem Kruzensternem, byla trochu slabší, ale bylo asi potřeba doplnit ruského kapitána 🙂 Čtvrtá je spíše takový bonus, ve kterém
  SPOILER: (Pro ty, kteří jste neměli z dějepisu jedničku.) …D’ Urville pátrá po ztraceném La Perousovi. :SPOILER
  Takže pokud si chcete přečíst něco pořádného o objevování Velikonočních ostrovů, Tahiti, Přátelských ostrovů, Japonska, Nového Zélandu a podobně, tak velice doporučuju, kniha rozhodně za těch více než 60 let neztratila nic ze své zábavnosti a opravdu ve vás lehce navodí pocity, které měli objevitelé při zahlédnutí neznámé pevniny, nebo zkoumání kultur, které nikdy nenavštívili bílí muži.