Písně mravenčí chůvy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Písně mravenčí chůvy

Daisy Mrázková se svou tvorbou pro děti stala takřka legendou. Její křehké a přitom dobře srozumitelné a dětem přístupné příběhy o medvědovi Flóře, zajíčku Jácíčkovi nebo malé holčičce z myslivny oslovují již několikátou generaci nejmenších čtenářů. Tentokrát Daisy Mrázková nově ilustrovala verše z šedesátých let. Křehké verše, pozorování přírody očima mravenčí chůvy nejsou žádné snadné veršovánky. Je to krystalická poezie, hledání slov, dívání se. Právě to "dívání se" je pro děti tak podstatné. Zastavit se, dřepnout, lehnout si do trávy, jen tak pozorovat, už není v dnešním světě nic obvyklého. Písně mravenčí chůvy jsou malým zastavením, úlevným vydechnutím a důležitým vyznáním velké české malířky 20. století.Kniha v českém jazyce!


Stažení Písně mravenčí chůvy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Písně mravenčí chůvy (0.00 EUR)


Stažení Písně mravenčí chůvy zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Pro děti a mládež
  Vydáno: , Baobab
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  triatlet

  01. února

  Geneze poslední sbírky Daisy Mrázkové je zajímavá: v roce 2008 našla verše pro děti, které psala v 60. letech. Vydání z nakladatelství Baobab má sváteční, dárkovou podobu: nádherné kvašové malby Daisy Mrázkové a poetické, hravé verše, které jsou i experimentálně uspořádané (Mravenčí říkadlo).
  17 kratičkých básní (Mlha je dokonce jen jeden verš – "V mlze je každý sám před mlhou utíkám") čtenáře provází různými ročními dobami (Semínko, Tráva, Oblaka). Vedle živé přírody (Strakapúd, Zádumčivec olšový) se objevuje i příroda neživá (Studánka, Skála).
  Z důvěrně známé krajiny (Suchopýr, Ledňáček, Jelení skok) se vymyká želví příběh v básni Afrika.
  "Zambezi Zambezi
  želva leze po mezi
  za mezí se tiše zuje
  své botičky zahazuje
  za Zambezi do zelí
  tam se bosa veselí" (Africká)
  ……………………………………………………………………………………….
  Čtenářská výzva – poslední kniha (již nežijícího autora)

  yaoiyuri

  27.12.2017

  Než sbírku pro děti mi to připomínalo avantgardu 😀 Zajímavá práce s grafikou básní, ale říkám si, že i ta občas dětem čtení spíše zkomplikuje.
  Ale text na klopě přebalu mnohé vysvětluje – krystalická poezie, žádné snadné veršovánky, hledání slov, dívání se… No, jsem na vážkách, jestli někdy budu (svým zatím neexistujícím) dětem číst verše Daisy Mrázkové.

  Viky007

  09.11.2015

  Kniha plná říkanek, která mě však příliš neoslovila. Přijde mi, že to je pro děti docela složité. Stejně tak i kresby jsou podle mého názoru celkem impresionistické. Ale těžko říct, je to knížka pro děti, takže dítě to může vnímat úplně jinak :-).