Pax, můj liščí přítel Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Pax, můj liščí přítel

Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody. V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal. Ani Paxovi, který neochvějně čeká na svého chlapce, se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství a překvapivá odhalení…Kniha v českém jazyce!


Stažení Pax, můj liščí přítel zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Pax, můj liščí přítel (0.00 EUR)


Stažení Pax, můj liščí přítel zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Pax (2016)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Computer Press (CPress)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  lima123

  02. března

  Silné priateľstvo chlapca a lišiaka, ktorí sú nasilu od seba oddelení. Blížiaca sa vojna. Cesta chlapca a lišiaka naspäť k sebe. Výborný opis života líšok a dôsledné citové prežívanie chlapca boli zaujímavé. No, po veľa pozitívnych ohlasoch od čitateľov som čakala trochu viacej.

  Monika_cz

  26. února

  Úžasná kniha, plná pocitů malého chlapce a malého lišáka, které pohání láska k opětovnému setkání. Skvěle podané myšlení a komunikace lišek, kapitoly se střídají z pohledu Paxe a z pohledu Petra, takže máme možnost prožívat jejich putování z pohledů obou dvou. Je to zvláštní příběh, plný citů. Celá kniha je velice jemná a skutečně vezme za srdce. Při každém řádku jsem myslela na to, jaké by to bylo, opustit takhle svého pejska… Přála jsem si jiný konec, ale i tak byla kníha úžasná.

  Dva, a přece ne dva…

  Edice

  21. ledna

  ,,Vy lidé. Vy všechno zničíte."

  Já… Já tak nějak ani nevím co napsat. Teď na konci po dočtení toho příběhu o věrnosti přátelství, o válce, o malém chlapci a jeho lišákovi, o dvou a přece jednom.
  V mnoha momentech četby mě vyprávění nějakým způsobem zasáhlo. Byla… Jsem si toho plně vědoma a to mě fascinuje. Znovu a znovu si dokáži vybavit pocity prožívané při čtení. A to je úžasné!
  Pro mě se ten příběh stal srdeční záležitostí ještě dřív, než jsem si to vůbec mohla uvědomit. Vím to. Protože tolik citu na mě doposud nedýchlo z žádné jiné knihy, jako z této. Jsem vděčná, že jsem si ji mohla přečíst a v budoucnu se k ní vracet.

  Příběh je podán milou, přívětivou formou, ale né přehnaně. Vyprávění nepůsobí lacině a příliš dětsky. Celek mi připadá opravdu vyvážený, schopný zapůsobit na těch pravých místech… Jak to jen napsat, abych byla spokojená – Já si jednoduše zamilovala i samotnou formu textu! Někomu může připadat obyčejný, ale mně ne. Pro mě je každá popsaná stránka té knížky kouzelná.

  A i když to má být původně kniha pro děti a mládež, tak si myslím, že více zasáhne dospělé. V některých pasážích se mezi řádky skrývala až hmatatelná hrůza počínající války, která v tichosti provázela skoro celý příběh. A vlastně to byl právě stín války odehrávající se na pozadí vyprávění, ale i plně do něj zasahující, který mě občas úplně vykolejil a nechal slepě zírat na popsané stránky.

  Kniha je obohacena o několik, na první pohled jednoduše vypadajících, kreseb, které hrají na jemnější notu a poukazují na stále dětskou tvář příběhu. Mně osobně někdy přišly až ironické, díky svému dětskému vzezření v kombinaci s dospěle vyhlížejícím obsahem textu. Jindy mi připadaly ve stejné kombinaci posmutnělé a já si, i díky vžití se do příběhu, přišla unavená, jakoby snad strhaná.
  Prostě další příval pocitů, které se na mě již tak valily ze všech stran. 🙂

  Co napsat na závěr?
  Kniha dýchá citem na každé stránce, v každém obrázku, na řádcích i mimo ně. Je jen na Vás kolik toho citu objevíte.
  Před Paxem jsem četla Malého prince a před ním Alchymistu. A s upřímným srdcem mohu sdělit, že právě Pax se mi nejvíce zapsal do srdíčka. Princ pro mě byl milou, dojemnou pohádkou. Alchymistovi jsem dokonce musela snížit hodnocení, protože už pro mě nedosahuje jeho plné výše.
  A Pax? Ten mi toho dal skutečně nejvíc a stal se příběhem, který mohu nepokrytě milovat.

  rarášek

  22.10.2017

  Nádherná a dojemná knížka. Už když jsem ji viděla na Goodreads, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. Po zjištění, že už u nás vyšla, jsem neváhala a okamžitě ji koupila. A nelituji toho. Skvělé bylo střídání pohledů Paxe a Petra, díky kterým jsem mohla vidět příběh z obou stran. Vola byla moc příjemná postava, ze začátku možná ne, ale přítomnost Petra na ni měla skvělý vliv.
  Konec knížky se dal očekávat, ale to neznamená, že to o to míň bolelo. Pax bude šťastný a vsadím se, že Petr taky. 🙂
  ,,,,Lidi by měli říkat pravdu o tom, co válka stojí," řekla mu Vola."

  parvitas

  17.10.2017

  Knihu sme mali z mojej knižnice, lebo, priznám sa, zaujala ma už na prvý pohľad.. Prečítala si ju aj dcérka (7r.), ktorej sa veľmi páčila.
  Každopádne, Lišiak Pax je aj o vojne, divočine, o pochopení seba samého. Tento paradox je v knihe spomenutý niekoľkokrát (vojna&mier) aj naturálnejšie (míny), aby to deti pochopili. Príbeh o kamarátstve, ba nie, doslova o prepojení chlapca, ktorý vychoval malého lišiaka, verného kamaráta a spoločníka. Je to také srdcervúce, keď ho musí zanechať v lese… Striedanie pohľadov (zdomácnený lišiak v lese a chlapec, ktorý si svoj omyl uvedomí a ide si poňho) dcérku bavilo, hovorila, že bolo skvelé vidieť, čo obaja v tom istom čase prežívali. Ako ich všetky prekážky zocelili, ako nakoniec zosilneli, dospeli a našli si svoje miesto na svete, v živote… Je to príbeh o dôvere, zodpovednosti, ale aj o vernosti, odhodlaní a o nájdení mieru v duši. Asi by sa to dalo viac rozoberať (invalidná bábkarka, fénix, chlapcov otec), ale už je neskoro a nechce sa mi. Pekné to bolo. Prečítajte si. A dajte to čítať aj deťom, bude sa to páčiť, aj keď pre citlivé deti varujem vopred – je tam jedno úmrtie a nejaké to zmrzačenie. Ale v podstate to má šťastný koniec, aj keď vojna stále trvá. Nie je to totálny happyend, ale je to uspokojivé. Plus dávam za ilustrácie.

  blazkoma

  10.09.2017

  Chlapec a jeho lišák. Na tuhle knihu jsem se těšila a o to víc mě mrzí zklamání, jaké jsem cítila po jejím přečtení. Věděla jsem, jak smutný a dojemný to bude příběh a čekala jsem, že mi zlomí srdce, ale působil na mě jen ploše a neuspokojivě.

  Fantasysvet

  02.09.2017

  Zákony džungle, ktoré vo svojich poviedkach po prvý raz predostrel Rudyard Kipling, ako aj odkaz Jacka Londona, ktorý hovorí o tom, že život človek má zmysel len vtedy, ak musí bojovať o určitý cieľ, sú v próze Pennypackerovej prítomné, viditeľné a majú na čitateľa silný dopad. Lišiak Pax tak trochu tratí na menej cieľavedomých, pragmatických a individuálnych povahokresbách nosných hrdinov, na druhej strane prirodzene vyzdvihuje pomerne silný stret jednotlivca s prírodou a spoločnosťou, ako aj boj o vlastnú existenciu.

  Príbeh o lišiakovi a jeho chlapcovi možno vo vás nezanechá takú silnú stopu, akú do vás odtlačili knihy autorov dobrodružných románov predminulého storočia. Z pohľadu konzumenta súčasnej literatúry pre deti a mládež sa táto malá avantúra vymyká spod priemeru a ponúka decentný pohľad na problémy súčasnej spoločnosti, ktorá v konečnom dôsledku sama utvára a formuje medziľudské vzťahy. Ide o citlivú výpoveď dieťaťa, predčasne dospelého mladého muža a jedného lišiaka, ktorý opúšťa bezpečie, aby sa vrátil do lona prírody, teda tam, kam patrí a vždy patriť bude.

  DariDerek

  02.09.2017

  Smutný a dojemný příběh o opravdovém přátelství a touze. Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/pax-muj-lisci-pritel-sara-pennypackerova.html

  Radka_p

  07.08.2017

  Že vraj kniha pre deti, no podľa mňa pokojne aj pre dospelých. Príbeh o lišakovi je síce písaný jednoduchým jazykom, no zároveň citlivým, nežným. Kniha ukrýva nielen príbeh chlapca a jeho lišiaka, ale aj príbeh chlapca a jeho matky o ktorú prišiel, chlapca a otca, ktorých vzťah je poznamenaný práve stratou matky. V príbehu sa objavuje aj tajomná Vola, ktorá sa mi ako postava veľmi páčila. Škoda, že každý z týchto vzťahov nedostal viac priestoru ale možno to je práve "daň" rozprávkovej knihy.