Pařížské dobrodružství a jiné povídky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Pařížské dobrodružství a jiné povídky

Guy de Maupassant, protégé kontroverzního spisovatele Gustava Flauberta, napsal za svůj život pouhých šest románů, mezi nimiž se největšímu úspěchu dodnes těší věhlasný Miláček. S mnohem větším zanícením se Maupassant jako autor věnoval tvorbě povídkové. Krátký literární útvar, do té doby nepříliš obvyklý, jako jeden z prvních spisovatelů přivedl k dokonalosti zkratkovitého, ostře pointovaného vyprávění s hlubokým obsahem. Výbor Maupassantových povídek v tomto uspořádání a překladu vychází v češtině poprvé.Kniha v českém jazyce!


Stažení Pařížské dobrodružství a jiné povídky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Pařížské dobrodružství a jiné povídky (0.00 EUR)


Stažení Pařížské dobrodružství a jiné povídky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Levné knihy
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  nik077

  06. března

  Bezva kniha s dobrým tématem….jsem se krásně odreagovala….Maupassant….super spisovatel…jeho knihy mě baví….

  smazenaryba

  04.10.2017

  Možno to znie zvláštne, ale Maupassantove poviedky sa lepšie užívajú a posudzujú nie jednotlivo, ale ako celok. Nemajú síce spoločné postavy, ani na seba nijak dejovo nenadväzujú, no napriek tomu spolu vytvárajú celistvý obraz. O vtedajšej dobe, o francúzku, no hlavne o nás, o ľuďoch a to bez ohľadu na dobu. Maupassantove príbehy majú všetky odtiene našich životov. Sú veselé, smutné, hrôzostrašné, absurdné. Opisujú nás takých aký sme a pri čítaní si neraz určite spomeniete na nejakú príhodu či situáciu, ktorú ste zažili. Jedna myšlienka za všetky, ktorá nás výstižne charakterizujte a aj bez priameho vyslovenia sa objavuje v mnohých poviedkach (a potom predovšetkým v tej poslednej) – Čin sa posudzuje podľa okolností. Aká jednoduchá a nemilosrdná pravda.

  si_mi

  27.04.2017

  přečteno v rámci čtenářské výzvy 2017 – kniha začínající otázkou Existuje vyhraněnější cit než ženská zvědavost? 🙂
  Povídky jsou zábavné, čtivé a určitě neskočím u jedné knihy tohoto autora. Přece jenom zvědavost… 🙂

  TanjaMarková

  05.04.2017

  Maupassant mne znovu přesvědčil o svém vypravěčském talentu. Příběhy tohoto znalce křehkosti lidské duše jsou jsou tak jemné.. a přesto se vám usadí na dlouhou dobu v myšlenkách… Budete sedět v metru, tramvaji, ve vlaku.. kdekoliv.. prohlížet si lidi a přemýšlet nad jejich osudy, nad jejich láskami a ztrátami… a budete mít pocit sounáležitosti se všemi těmito bytostmi.. nebudete mít pocit samoty, protože Maupassant vám dokáže, že všichni jsme stejně zranitelní.