Paprika Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Paprika

Magický příběh začíná objevem převratného přístoje, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů a ovlivňovat je. Jeho vynálezcem je věhlasná specialistka Acuko Čiba, jejíž alterego neurčitého věku zvané Paprika vstupuje ve fiktivních, ovlivněných snech na scénu snového příběhu, aby tam působila správným způsobem… Když jednoho dne dojde ke krádeži přístoje, neohrožený detektiv a uznávaná a půvabná terapeutka spojí své síly, aby věc získali zpět – dříve než padne do rukou snových teroristů. Podle románu vznikl animovaný thriller a taky manga komiks. Nečekanými zvraty a humornými dialogy román připomíná Murakamiho Konec světa & Hard-boiled Wonderland.

— 1. vydání.

— zdroj: www.legie.info —
Kniha v českém jazyce!


Stažení Paprika zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Paprika (0.00 EUR)


Stažení Paprika zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Papurika (1993)

  Žánr:
  Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  Eygam

  01.04.2017

  Knížka má skvělý a zábavný nápad, ale dost se to táhlo, ve výsledku spíš průměr. Ještě jsem ubral hvězdu za otřesnou redakci, kde to zjevně četl člověk, co nemá tušení o pravidlech pro čárky nebo o rozdílu mezi zhlédnout a shlédnout.

  Amymal

  22.11.2016

  Skoda ze namet s takovym potencialem nedostal zpracovani jaky by zaslouzil. A beztak se urcite tvurci a Inception inspirovali presne touhle knizkou.

  lukasovo

  30.09.2016

  Psychiatrický sci-fi román z japonské budoucnosti rozhodně není pro každého. Já si ale užil bezmeznou imaginaci, nevyhnutelný sex i fantazijní svět Papriky.

  shiori73

  14.03.2016

  Prvých 100 strán ma nebavilo. Neviem, či boli naozaj nudné, možno to bolo kvôli môjmu laxnému prístupu. Zvyšných 200 strán však bolo o niečom inom – akcia, napätie a hlavne žiadne zdĺhavé opisy. Bála som sa, že ma časti, kde sa dej odohráva v snoch, budú nudiť, ale našťastie boli stručné.
  Určite sú Cucuiove knihy oveľa viac mojou šálkou kávy ako diela Murakamiho, kde mám zväčša pocit, že sa nič nedeje. Tu dej zažijete.
  Musím sa však priznať, že zatiaľ čo z prvých dvoch tretín knihy som mala pocit, že ide o sci-fi, ktoré je naozaj blízke realite, posledná časť je dosť odtrhnutá od reality. To, samozrejme, môže byť pre niektorých čitateľov príťažlivé, ale ja som skôr mala pocit, že Cucui nevie, ako z toho von.

  Rada by som vytkla vydavateľstvu font, ktorý zvolilo. Hrozne ťažko sa číta!

  ber-tram

  20.11.2015

  Dal jsem na tip, jako obvykle, notabene když šlo o japonskou látku, kde mám mezery neřkuli vakuum. Začíná to jako svěží psychologická hra s náznaky nadpřirozena, a končí už jen jako fantasmagorické nadpřirozeno, navíc vyprávěné kostrbatě a infantilně. Někdy Cucui dostane druhou šanci, doufám, že s vyhlídkou lepšího hodnocení. 39/15

  tweed

  09.08.2015

  Předešlé knížky od Tsutsuiho (nemůžu přenést přes srdce českou transkripci, prostě nemůžu) mě moc nenadchly, ale protože Paprika patří mezi mé nejoblíbenější anime, rozhodla jsem se mu dát další šanci (kterou jsem dost dlouho odkládala) a musím přiznat, že mě příjemně překvapil! Nelituju toho dlouhého odkládání, protože na tuhle knížku prostě musíte mít náladu, ze začátku se seznámíte s celým přístrojem, díky kterému můžete vstupovat do lidských snů, nahlédnete do intrik, které se díky tomu v nemocnici rozjíždějí a nakonec vás čeká jeden velký trip. Za mě super. Co mě nadchlo nejvíce bylo právě to, že v knížce se vám toho dostane hodně.
  Umí být akční, vážná, děsivá, ujetá, detektivní a mi se tento mižmaž vážně líbil.

  Sakulnikov

  16.07.2015

  Baví mě Cucuiho černý humor. A taková psychoterapie by byla taky dost zajímavá a příjemná. Prolnutí světa snů a reality a hlavně závěrečná scéna knihy naprosto boží. Jen jestli se z toho čtenář nemá taky zbláznit, když se bude snažit dobrat pravdy. Dobrým prvkem jsou reakce tradičních Japonců s nekonvenční terapií. Kulturní šok v praxi.

  elllendal

  19.06.2015

  Román odohrávajúci sa v prostredí japonskej psychiatrickej kliniky. Vedci vyrobia prevratný prístroj ,pomocou ktorého terapeuti môžu vstupovať ľudom do snov a tým ich liečiť. Hlavná postava doktorka Acuco Čiba je terapeutka, ktorá "snový prístroj" vie ovládať a je zaň nominovaná na Nobelovu cenu.Jedného dňa, ale prístroj zmizne a neohrozená Doktorka Acuco(Paprika) s pomocou detektíva riskujú život a snažia sa získať späť tento zázračný prístroj od "snových" teroristov, ktorí sa snažia spôsobiť skazu.

  Román by sa dal rozdeliť do 2 častí. Prvá časť je skôr detektívka, na začiatku zoznamovačka s postavami, opis a predstavenie prostredia psychiatrickej kliniky čitateľovi.
  Druhá časť je už plnokrvné sci-fi plné násilia a vrážd, kde si postavy jeden druhému vstupujú do snov, zo sna do reality a naspäť.

  Kniha je veľmi dynamická, je plná zvratov a čitateľ sa nenudí. Autorova snaha "šokovať" a jeho špecifický jemne "crazy" humor spôsobuje, že kniha nie je vhodná pre citlivých čitateľov.

  Určite odporúčam prečítať Papriku fanúšikom Haruki Murakamiho, aby skúsili súčasnú japonskú literatúru aj z trochu iného súdka 🙂

  Fukaeri

  14.03.2014

  Tři hvězdy dávám za skvělej začátek a první zhruba třetinu knihy. Ta mě hodně bavila, sci-fi/fantasy z prostředí japonské psychiatrie mi přijde jako docela originální nápad. S postupným rozvíjením děje ale moje nadšení postupně upadalo, do závěrečných asi 30 stran jsem se musela vyloženě nutit. Postavy mi přišly dost schematické, dějové zvraty většinou úplně vytržené z předcházejícího kontextu, celý děj na mě půsiobil tak nějak "nahodile", nepromyšleně, bez návaznosti na to, co už se do té doby stalo. Škoda, příběhy, kde není ostrá hranice mezi snem a realitou mám opravdu ráda, tenhle ale musím hodnotit jako nepromyšlený mišmaš.

  lushi

  11.12.2013

  Zmatek, nejistota a neschopnost rozlišit sen od reality.
  Doporučuji každému, koho zajímají sny, kdo věří v jejich psychologický a terapeutický (a třeba i jiný) význam, a rozhodně každému, kdo někdy uvažoval o rozeznávání reality od snů (co sen doopravdy je a jak víme, že všechno není naopak?)
  Jedná se sice o (ulítlé a náročné) sci-fi, ale skvěle oživuje tyto úvahy o snění.

  smmajl

  22.10.2013

  Já jsem upřímně nadšená. Byla jsem na tuto knihu velmi zvědavá a nezklamala mě. Je to zase něco jiného a jsem ráda, že mám takovou knihu v knihovně.

  Dudek

  30.08.2013

  V první půlce Cucui bravurně představuje svůj svět, udivuje nápaditostí a daří se mu pečlivě budovat atmosféru plnou očekávání. Ale pak se něco zvrtne. Druhá část je překombinovaná a nepříliš snadno se v ní orientuje. Směsice různých snů, podivných realit a prolínaček, kdy lze jen těžko předvídat, co se vlastně může stát, na tu první ztrácí. Vyznění je značně negativnější a směřování děje kvůli celkové nepřehlednosti ztrácí na přitažlivosti.

  tsal

  12.07.2013

  První polovinou knihy jsem byla doslova nadšena. Trochu mi to přípomínalo Zelaznyho Vládce snů, jen s notnou dávkou napětí a vícero zajímavými postavami. Za půlkou však dojde k výraznému žánrovému posunu ke sci-fi (nebo snad spíše k hororu) a já se musela nutit to dočíst. Příběh mi najednou přišel padlý na hlavu a postavy také. Věčná škoda…

  kormoran78

  17.05.2013

  Velmi zajímavý příběh, jehož vnímání mi bohužel kazily gramatické a stylistické chyby v českém vydání. V samotném příběhu mě navíc trošku rušilo zvláštní chování a přehnané reakce některých postav románu, což je samozřejmě dané tím, že děj se odehrává v Japonsku a místní kultura se od naší celkem liší 🙂