Paměti a úvahy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Paměti a úvahy

Vzpomínky a úvahy dlouholetého vysokého funkcionáře Komunistické strany Československa a předsedy československé vlády přinášejí osobní svědectví, jakých není v naší současné politické literatuře mnoho. Historik si nad tímto textem opraví či potvrdí svá zkoumání, pamětník připomene vlastní život s jeho světlými i temnými stránkami, mladý zájemce o historii objeví pohled přímého účastníka událostí, které pomalu přikrývá čas. Jedno je však nejdůležitější – autor se rozhodl veřejně popsat svůj dlouhý politický život, své postoje a stanoviska ve složitých poměrech poválečného Československa a neskrývat se při tom za anonymní stranické a státní dokumenty, za "kolektivní" hlas doby. Tím se také veřejně hlásí ke své odpovědnosti za vlastní kroky a rozhodnutí. Paměti politiků nejsou zpravidla vědeckými dokumenty. Osobní sympatie a antipatie, hořkost i hrdost, touha po uznání i obava ze zlomyslných dezinterpretací vždy provázejí podobné knihy. Text Lubomíra Štrougala má však v našich podmínkách ještě jednu zvláštnost – zčásti nahrazuje nepochopitelně chybějící vědecky zpracované monografie předních představitelů Československa po r. 1948. Autor však podobnou ambici neměl. Chtěl, jak z textu vyplývá, přispět k diskuzi o moderních dějinách této země a jejich souvislostech. Přitom se mu podařilo zaujmout i čtenáře "neodborníka", protože nabízí přímý pohled na život a události doby, kterou si miliony lidí ještě velmi dobře pamatují.Kniha v českém jazyce!


Stažení Paměti a úvahy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Paměti a úvahy (0.00 EUR)


Stažení Paměti a úvahy zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  maryzka

  30.12.2015

  Kniha byla velmi zajímavá a popisovala období kdy v něm možná žili 7 generace lidí. Poslední toto období zažili ,, Husákovi děti" a jak vidno někteří na tuto dobu vzpomínají v dobrém, některý ve zlem podle toho jak dnes žijí.( tohle nechám na přemýšlení). Já zas říkám, že vláda jedné strany možná vymýšlela pitomosti, udělala spoustu chyb a blbosti( především hrozná doba v 50.letech), ale občas přemýšleli. Žádný dluh nebyl a jak píše se v té knize byla u nás dobrá ekonomická základna. Na druhou stranu si ale docela sportovci pokud jsem četla jejich rozhovory o Štrougalovi hovoří pozitivně, nebot za jeho éry opravdu mohli odejít do zahraničních klubu(ovšem asi po splnění určitých podmínek). Na druhou stranu se snažil obklopit opravdu odborníky,ale byli již v tu dobu moc ,, starý" tak to asi vypadalo dost dlouho než se něco schválilo. No ale kniha stojí rozhodně za přečtení

  prof.chrobak

  28.06.2015

  Kdyby kniha tohoto autora vyšla v době socialismu, určitě bych ji nečetl, protože jednak mě taková tématika absolutně nezajímala, a kniha by taky byla napsána úplně jinak. Přečíst si ale knihu, ve které popisuje svůj pohled na dobu (ve které jsem prožil celé své dětství a mládí) člověk, který byl tehdy na vrcholu moci, a kterého jsem denně viděl na obrazovkách jak vítá delegace, hovoří na sjezdech a klade věnce, ale o kterém jsem jinak moc nevěděl, mi připadlo zajímavé. Kniha mi pomohla zařadit autora do panoptika tehdejších představitelů státní moci a udělat si přesnější obrázek o jeho působení.
  Při četbě a konfrontaci textu s vlastními vzpomínkami jsem se občas nemohl ubránit pocitu, že některé události a rozhodnutí byly podány v lepším světle, než jaká byla skutečnost z pohledu obyčejného člověka žijícího v reálném socialismu. Jinde mě zase překvapila otevřenost, s jakou autor zatnul do vlastních řad. Ideologické boje, které se tehdy odehrávaly mezi fundamentalistickými zastánci probrežněvovské linie a pokrokověji smýšlejícími osobnostmi tehdejšího politického života jak v samotném Československu tak i v rámci tehdejších zemí východního bloku jsou zajímavé i z hlediska pochopení dalšího vývoje naší země, zejména po roce 1989.

  David V

  04.06.2014

  Konečně kniha od člověka stojícího přímo v centru moci bývalého režimu. Ačkoliv na konci knihy při hodnocení bývalého systému má člověk trochu pocit, že zde převažuje snaha starého muže trochu vylepšit pohled na dobu, ve které prožil většinu života, stále se jedná zdaleka o nejlepší knihu bývalého aparátčíka. Zejména analýza ekonomických problémů socialismu byla velice zajímavá, i když na toto téma existuje množství knih, přeci jenom vyprávění člověka, který byl přímo u toho, dává knize zajímavý náboj.