Otázniky nad hrobmi Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Otázniky nad hrobmi

Kniha oblíbeného autora, která pojednává o některých otázkách, případně i záhadách souvisejících s určitými historickými událostmi zejména světových dějin (hlavně nevysvětlená úmrtí).

Jde o smrt Gaia Julia Caesara, ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista; z českých dějin autor vykládá svým způsobem záhadu úmrtí Ladislava Pohrobka a v souvislosti s tím se věnuje i osobnosti Jiřího z Poděbrad. Dále se zabývá stále populárním Drakulou, stejně jako záhadou "muže se železnou (hedvábnou) maskou", který zemřel v Bastille. Závěrečné kapitoly jsou věnovány smrti Napoleona Bonaparta na ostrově sv. Heleny (r. 1821), dále atentátu na amerického prezidenta Lincolna a konečně na závěr smrti legendárního Rasputina.
Doslov napsal Miroslav Hroch.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Otázniky nad hrobmi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Otázniky nad hrobmi (0.00 EUR)


Stažení Otázniky nad hrobmi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Otazníky nad hroby (1982)

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Obzor (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  jaroslav4590

  21.11.2017

  perfektne napisana kniha plna faktov a zaujimaveho citania

  Ikkju

  09.10.2016

  Historie mi není moc blízká, ale tuhle knížku mám rád, jednak pro to zvláštní součkovské hledání pravdy (všechno je jinak), jednak jako zásobník zajímavých faktů, ikdyž některé už jsou jistě od doby vydání zastaralé. Už jsme nad knížkou ale strávili pár večerů, stačí když ženě přečtu větu (muž s hedvábnou maskou), a ona mi to dokáže srozumitlně zařadit do mých chatrných základů dějepisu…

  Teď jsem dostal úkol od kluků jehovovo, co tu před pár minutami kukali přes plot s koánem, zda byl Ježíš skutečně historická osobnost – už podle úvodu je mi jasné, že to Souček v žádném případě nepopírá (to by byla větší prča, ale co už), ale věřím, že mi dá dost argumentačního střeliva (beru to jako srandu, aby se kluci jehovovo i já trochu pobavili a ideálně i pocvičili v agrumentaci) na příští návštěvu…

  Terva

  09.06.2015

  Devět příběhů na téma úmrtí známých i méně neznámých osobností. Svižné, tajuplné a záhadné.

  kannibal28

  01.02.2015

  výborná kniha až na to zbytočné rozprávanie o postave krista ktorá nikdy neexistovala zam mohol dať nejakuinú postavu ale inak bol to pán spisobatel

  wooloong

  25.12.2014

  Právě se mi díky mým pěti hvězdám podařilo změnit barvu hodnocení z modré na červenou, kterou si tahle knížka určitě zaslouží. I když třeba záhada smrti Ladislava Pohrobka už byla odhalena, má i tahle kapitola svůj význam. Jednak tím, že Souček správně určil, že příčinou smrti byla akutní smrtelná nemoc, a jednak plamennou obhajobou neviny Jiříka z Poděbrad.

  ThomasMore

  16.12.2014

  Vlastním tu knihu opravdu řadu let. Vracím se k ní často tehdy, když si chci počíst. Ludvík Souček byl podle mne geniální. Podobné knihy vydávané nyní jsou proti ní jen matoucí bláboly.

  Pavelpi

  16.03.2013

  Zajímavostí jsou pikantní historky ze soukromí osobností,které se normálně neuvádí.Je možné namítnout ,že informace např.o potenci osobnosti nebo počtu milenek nepatří do tohoto žánru.Myslím si naopak,že tyto vložky pobaví a také přitáhnou čtenáře a donutí ho,aby knihu přečetl celou.

  Clevo

  10.01.2013

  Ludvík Souček je jako český Däniken, akorát lepší. Jeho vývody zní poměrně fundovaně. Snaží se podložit svoje úvahy historickými reáliemi, s řešením záhady nám zároveň ozřejmuje poměry doby, ve které společnost žila.