Ostrov v nebezpečí Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Ostrov v nebezpečí

Fantastická groteska vypráví o dramatických událostech na fiktivním ostrůvku na rozhraní Tichého a Indického oceánu, kam přijíždí mladý Angličan jako poradce místního vládce. Idylický ostrov je však v té době na pokraji vlastní zkázy – britská vláda tam hodlá pod záminkou kontroly strategického území postavit vojenské letiště a přehradu, která má zatopit rozsáhlé území. Na tomto území však rostou poslední zbytky kdysi hojného stromu, který je nesmírně důležitý pro přírodní rovnováhu ostrova. Blahobyt země je závislý na zemědělské produkci, která by britským zásahem vzala za své a tak se mladý hrdina s několika přáteli rozhodne zachránit ostrov před ekologickou katastrofou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ostrov v nebezpečí zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ostrov v nebezpečí (0.00 EUR)


Stažení Ostrov v nebezpečí zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Mockery Bird (1981)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Svoboda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  bruntal

  15. března

  Pro mne překvapení. Styl psaní se liší od většiny Durrellových knih, ale kniha je pěkná a příběh i přes svou naivnost v sobě nese poselství.

  Tozbee

  14.11.2017

  Roztomilý až naivní, předvídatelný příběh, který očekávání danému zdejším hodnocením ani zdaleka nedostál. Šablonovité černobílé postavy a schematický děj mě fakt užíraly, rozehraný románek (s finálem v epilogu) ve mě vyvolával pocity trapnosti. Na druhou stranu se této environmentální agitce nedá na poli ekologické výchovy upřít úspěch, což mě upřímně těší.
  Na závěr malý kvíz. Kdo je autorem následujícího výroku? "Ve většině zemí světa je moc příliš rozptýlená, než aby byla účinná. Demokracie má své výhody, ale občas lze dosáhnout víc s trochou laskavé diktatury." a) nějaký politik, řekněme Vladimír Putin; b) nějaký mafián, řekněme Al Capone; c) nějaký ekolog, řekněme Gerald Durell (král Tamalavala, str. 229, vydání z r. 1988)

  KristynaU

  28.07.2017

  Příjemné čtení na prázdninové odreagování. 🙂 Zároveň lehce k zamyšlení.

  Alma-Nacida

  29.06.2017

  Jedna z mých oblíbených knih od Durrella, která mi vždycky spraví náladu. 🙂 Taky je v mé knihovničce už pěkně ohmataná…

  genie

  07.01.2017

  Jednoznačně ekologicky zaměřené, charaktery většiny postav praštěně přehnané :-), mile předvídatelné – příjemné a úsměvné odpočinkové čtení …

  kattyV

  19.12.2016

  Durrelovy knihy mám obecně hodně ráda, ale některé raději než jiné. Tato k nim patří. Na rozdíl od většiny alespoň částečně životopisných, je tohle plnokrevný dobrodružný příběh, i když autor své přírodovědné zaměření nezapře ani tady. A nezapře ani svůj smysl pro humor. Ostrov, na který přijíždí mladý Angličan je plný bizarních figurek, které ho dostávají do ještě bizarnějších problémů. A protože je autorem přírodovědec, tak všechno souvisí se vším a ukazuje se, že stačí jen nepatrně zasáhnout do ekologické rovnováhy a zhroutí se všechno. Naštěstí se tomu podaří včas zabránit.

  Nielada

  02.11.2016

  Kniha mě překvapila, protože po přečtení několika cestovatelsko – přírodovědno – homorně laděných durrelovských knih jsem narazila na naprosto beletristický příběh. Nu a nebyl vůbec špatný! Pokud máte chuť na odpočinkové, vtipné a zároveň chytré čtení s poselstvím, tak mohu knihu jen a jen doporučit. Myslím, že starší děti (8. třída), by ji už zvládli, i když se v ději nejednou objeví několik milých prostitutek :-), takže člověk musí zhodnotit, zda ano či ne. Já jsem ji dala ke čtení své dceři (13 let) a uvidím.

  biki

  03.02.2016

  K vylíčení kouzelného ostrova Zenkali a jeho pozoruhodných obyvatel z říše rostlinné, živočišné i lidské ještě neodmyslitelně patří ta pověstná tečka nad i – "lèse majesté".

  kalache

  30.12.2015

  …na mapě Zenkali nenajdete,ale bylo by fajn tam žít…

  alef

  24.07.2015

  Vystoupíte-li na břeh tohoto ostrova, určitě si ho zamilujete, … ocitnete se v tropickém ráji, kde je plno barev, vůní, příjemně naladěných domorodců a praštěných cizinců 🙂 … ocitnete se v durrellovském světě – v knize pěkně ilustrované, mírně dobrodružné, humorné a naplněné láskou k přírodě …
  a pokud se ještě k tomu domníváte, že je potřeba "bojovat" za přirozenou rovnováhu mezi našimi lidskými aktivitami a přírodním prostředím, pak Vás tahle knížka určitě potěší a pobaví … tak jako mě :-).

  monikaKU

  27.05.2015

  Ľahkomyseľný, romantický až naivný popis ostrova jeho obyvateľov, kde kladní hrdinovia sú morálne dokonalí, záporné postavy slabé až nedosledné vo svojom konaní, takže sa veľmi ľahko nechajú odhaliť. Za všetko hovoria únoscovia, ktorí sa príkladne starajú o svoju obeť, pretože samotný únos nepodporujú a v kľude čakajú na zachráncov…
  Od začiatku niet pochýb ako to dopadne, žiadne prekvapenie – tak trochu nuda bez vzrušenia.

  Martin, Vyškov

  16.02.2015

  Tahle kniha mě dost překvapila, samozřejmě mile. Četl jsem již mnoho Durrellových knih, ale tohle je má první kniha, kde sám Durrell poprvé nevystupuje jako hlavní hrdina. Přesto se v ní ale Durrell nezapře a je vidět, že toto dílo je také velmi autobiografické. Hezký příběh s dobrým koncem.

  nerusa

  06.02.2015

  Jak si tak vzpomínám, snažila jsem se tuto knihu číst už kdysi dřív, ale asi pro ni nebyl ten správný čas. Ten nastal až nyní a musím říct, že jsem si ji skutečně užívala. Kéž by bylo na světě co nejméně lidí jako je Looja a co nejvíce jako Foxglove, Hannibal, Králík a Audrey. P.S. Bez Droomů by to nejspíš taky nešlo.

  evickakyticka

  01.07.2013

  Naladěna předchozími knihami o záchranách zvířat a založení zoo jsem už už chtěla číst knihu ve stejném duchu. Ale na záchranu jsem si musela docela počkat. Samozřejmě, že rozuzlení přišlo na samý závěr. I když obálka láká, dětem bych ji moc nedoporučila, i mě tam vadily takovéty čachry s politikou a přetahování se s Matkou přirodou. S Matkou píši záměrně velké M, neboť si jej příroda určitě zaslouží.

  Spojení z knihy – ekologický přepych – se mi líbí. Je určeno pro všechny zabedněnce, kteří nežijí v souladě s přírodou. Nebo se aspoň nesnaží žít. Protože tento ekologický přepych vám to nakonec všem natře.

  Myslete zeleně!! Děkuji!!

  hoopoo

  27.02.2013

  Pěkně se to četlo, popis zvyků na cizím ostrově, záhada s bájným stromem. Poprvé jsem četl jako náctiletý a několikrát jsem se ke knížce vrátil.

  Amarok

  26.06.2012

  Příběh se četl jedním dechem. Škoda jen závěru, pak atmosféra nějak začla upadat, čekal jsem lepší vyústění, proto 1 hvězdičku odebírám.

  mumin63

  01.02.2011

  krásný příběh, laskavý humor, úžasné popisy přírodních krás – prostě báječná kniha

  Lusa

  Nádherný příbeh o záchraně malého ráje Zenkali