Orlando Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Orlando

Součástí plného titulu románu Virginie Woolfové Orlando je také slovo životopis (Orlando: A Biography). Spisovatelka podává v knize životopis Orlanda, syna anglického šlechtice vysokého postavení z doby královny Alžběty I. Kromě skutečnosti, že je to životopis fiktivní, má ještě jiné zvláštnosti. Orlandův (či Orlandin) život ubíhá v ,normálním’ čase asi od šestnácti do třiceti let jeho věku. Tato postava si pak svoje stáří víceméně podrží po celý zbytek románu, kde se postupně střídají jednotlivé historické epochy, až do konce knihy, který je totožný s okamžikem jejího dopsání – rokem 1928.

Orlando je tak literárním putováním napříč staletími, kde historie splývá s fikcí v typicky impresionistickém a humorném podání Virginie Woolfové. V mistrné zkratce vyjadřuje povahu jednotlivých historických údobí, a zejména dobu viktoriánskou stíhá kritickým pohledem. Zkoumavým okem pátrá i v literárních dějinách a dělá si tak legraci z vlastní profese, z lidské touhy po slávě a nesmrtelnosti. Kromě bohatých dramatických vnějších událostí a popisů – jak běhu času, tak prostředí, v němž se tyto události odehrávaly – se nám dostane také psychologicky zajímavého pohledu do nitra člověka, kde nechybí ani její oblíbené feministické téma.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Orlando zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Orlando (0.00 EUR)


Stažení Orlando zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Orlando: A Biography (1928)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  marvarid

  20.11.2017

  Doopravdy vtipná knížka, čte se jedna báseň. Zabývá se sice rozdílným postavením mužů a žen ve společnosti, ale dělá to s lehkostí. Ostatní feministická pojednání vedle ní budou vypadat upoceně a zahořkle. Ten nápad přeměny hlavního hrdiny v hrdinku je úžasný. VW dokáže neuvěřitelně přesně sledovat vnitřní svět svých postav a tady popisuje s nadhledem drobné i větší rozdíly ve způsobu uvažování mužů a žen.
  „Jistě, protože to je žena a krásná žena, žena v nejlepších letech, brzy nechá toho rádobypsaní a hloubání a začne myslet na hajného (a pokud žena přemýšlí o muži, nikomu nevadí, že přemýšlí). A pak mu napíše psaníčko (a pokud píše žena psaníčka, nikdo nenamítá nic ani proti jejímu psaní).

  Vidlička

  18.10.2017

  Knihomol22 vystihl naprosto přesně. Ne všechny knihy jsou prostě "normální", nicméně stojí za přečtení.

  MagdaFish

  17.04.2017

  Jak Woolfovou miluju, tak s Orlandem jsem měla problém. Občas je sled myšlenek tak rychlej, že jsem nestíhala, co tím chce autorka říct. Ani se nedivím, že s touhle knížkou měli i její přátelé problém.

  Asi si jí budu muset přečíst ještě jednou. 🙂

  petra1394

  31.05.2016

  Knihu jsem nezvládla před několika lety dočíst, hrozně mě to nudilo.. Snad se k ní ale vrátím, protože námět je velmi originální a Woolfová prostě JE výjimečná spisovatelka!

  -Endy-

  20.12.2015

  Stovky let bez děje…

  adorjas

  17.04.2015

  Námet zaujímavé, komentáre na databazeknih.cz nadšené. A tak som si myslela, že to zvládnem- žiaľ, nie. A to som si myslela, že Vlny budú ťažký oriešok. Knihu mám vo svojej poličke, a verím, že po rokoch sa k nej ešte raz vrátim a objavím jej čaro…

  Tess.96

  09.11.2014

  Virginia je prostě génius. Dokázala z muže udělat ženu bisexuální orientace. Kniha je velice zajímavá, ze začátku mě dost bavila, hltala jsem každé slovo či myšlenku, ale jak se blížil konec, tak už jsem se do čtení musela nutit. Nevím jestli si knih ještě někdy přečtu, protože to nebylo tak dobré jako Paní Dallowayová, ale uvidíme.

  Alizon

  23.10.2014

  Zatim nedavam do prectenych, protoze ji proste precist nedokazu. Jsem nekde v 1/3 a vaham jestli se mam dal trapit nebo knizku odlozit.
  Z literarniho hlediska je urcite zajimava, zvlastni, jsou tam zajimave myslenky, ale neni jednoducha na cteni.
  Na jedne strane o knize musim porad premyslet (treba i proto ted pisu tento komentar) takze neco na ni bude.
  Na druhe strane kdyz ctu nejakou knihu, vetsinou se uz nemuzu dockat klidneho vecera kdyz si sednu a budu cist a tento pocit se u Orlanda nevyskytuje.

  korela007

  01.07.2014

  Není to kniha pro každého, člověk se na to musí soustředit. Kniha za to rozhodně stojí.

  knihomilka

  06.12.2013

  Zvláštne dielo, ale preto aj veľmi zaujímavé. Motív reinkarnácie, v čom je zahrnutá aj zmena pohlavia. A pritom tie najháklivejšie témy sú len náznakovo podané, čo je tak jemné, pôvabné… Nádherné metamorfózy. Ako lyrika v próze. Ten prúd vnemov je miestami taký prudký, zložitý, takto to v živote človek aj prežíva, no dať to na papier, ako sa to deje, dokáže svojským výnimočným spôsobom práve Woolfová. Najdôležitejší je vždy vnútorný popud Orlanda, jeho pocity a myšlienkvoé pochody a nie dej a to sa mi tu veľmi páči.

  Atuin

  06.12.2013

  Svěží,a potom že se nedá napsat originálně něco tak smyslového tak poddajného až se mi chce napsat tak skutečného…..švitořivé, jako když sebou se vším tím nákladem v sobě seknete na pláži, až tak je to uvolněné. Něžné, naladěné vesele není to psané nahodile je dost promyšlené, půvabně promyšlené.
  Orlando je prvotřídní,neopakovatelný a takový mám i zážitek z jeho přečtení.. Doporučuji všem kdo chtějí s Virginii začít a váhají zda Orlandem, nehledat důvody prostě otevřít knihu, budete odměněni.

  anett123

  08.08.2013

  ”Připadalo jim jako zázrak, že žena dokáže být tak tolerantní a otevřená jako muž a muž tak nevyzpytatelný a jemný jako žena.”

  feminismus, hledání sama sebe, humor, láska, touha po nesmrtelnosti,…

  kacimilek

  26.07.2013

  Neuvěřitelně umělecky zpracovaná kniha, která je i přes časté popisy přírody či vnitřních myšlenek až neskutečně čtivá. Proplouváme postavami, které mění pohlaví, ale jsou vlastně úplně stejného charakteru (nebo ne?), časem, který ve skutečnosti vlastně nic neznamená.

  Belatris

  21.07.2013

  Obrovský zážitek! Na dovolenou jsem si vzala různorodé knihy a nečekala jsem, že bych dokázala přečíst na jeden nádech zrovna tuhle. Přesto je Orlando zákuskem, který jsem si vychutnala od začátku do konce. Původně jsem měla dojem, že čtu humoristickou knihu, pak soubor úvah nad společností a hlavně literaturou, nakonec se obojí slilo do jednoho překvapivě sourodého celku. Tahle kniha putuje do mého top výběru. Má neobyčejný záběr témat, nepostrádá vtip ani hloubku a zajímavost myšlenek…

  hrbosek

  08.07.2013

  Neskutečné počteníčko – žijeme nebo umíráme? Co je necelých 400 let, málo nebo moc? Je lepší být muž nebo žena? Kolikrát milujeme, jednou nebo stokrát? K tomu inteligentní humor a neuvěřitelná schopnost popsat "nic" na desítku stran. Knihu člověk pohltí jedním dechem a pak se ptá, zdálo se mi to či nezdálo? Kdo má rád několikarozměrné prolínání přijde si na své.

  Knihomol22

  13.04.2013

  Experimentální román vhodný pro náročnější čtenáře. Metamorfózy, myšlenkové pochody, popisy prostředí a zároveň dějovost, to vše tato kniha obsahuje. Velice čtivé, ale náročné.

  Elyv

  12.03.2013

  Poněkud těžší četba, ale když se do knihy člověk ponoří, rozhodně stojí za to. Woolfová má neuvěřitelnou schopnost poutavého popisu čehokoliv, od myšlenkových pochodů Orlanda až po popis krajiny či měst, což jsou věci, které mě u jiných autorů nudí k smrti, v této knize jsem si je ale užívala.

  Sedlmajerka

  13.10.2012

  Těžká kniha, tedy kniha je to lehká, ale četba je težká.
  Ze začátku mě bavila, ale ke konci spíše nudila.
  Po dočtení jsem prostudovala spoustu recenzí a rozborů díla. Souhasím pouze s tím, že je to experimentální a nekonvenční dílo o hledání smyslu života.
  Námět je brilantní (nechat někoho bloudit staletími a ještě měnit pohlaví)
  Kniha na mě působila skutečně jako životopis, nikde mne nevtáhla do děje a i tak to byl životopis plný mezer. Musela jsem celou knihu zvovu prolistovat s papírem a tužkou v ruce, abych si vůbec ujasnila, co se kdy odehrálo.

  "Čím méně vidíme, tím více věříme."

  "Iluze jsou pro duši to, co atmosféra pro zemi.
  Odejměte ten příznivý vzduch a rostlina odumře, barva vybledne."

  "Pravda nás zničí.
  Život je sen.
  A bdění nás zabíjí."

  Renava

  17.04.2012

  Táto pomerne útla knižka mi dala riadne zabrať, nepomerne viac ako pani Dallowayová, rovnako mám z obidvoch diel rozdielny dojem.. Myslím, že zatiaľ nedokážem hodnotu tejto knižky dostatočne oceniť, snáď časom..Preto aj moje hodnotenie je čisto pocitové.. Ale držím sama sebe palce a pracujem na tom 🙂 Zatiaľ čo z pani Dallowayovej som mala skutočný zážitok, z tohoto mi zostal skôr pocit rozpačitosti.

  Calwen306

  08.03.2012

  Pre mňa príliš zvláštna a nezmyselná kniha. Často som sa strácala a nechápala som čo tým všetkým vlastne chcela autorka povedať. Kniha ma takmer vôbec nezaujala.

  clouds

  26.01.2012

  Orlando je přes prazvláštní, na první pohled téměř nesmyslný děj – velmi zajímavou knihou.Woolfová se v něm vyrovnává s ženským a mužským principem v sobě samé. Uvědomuje si, že nezáleží tolik na pohlaví, ale spíš na bytosti, která se skrývá za tím vším – pod rouškou muže či ženy. Že záleží na jejich myšlenkách, na složitosti duše. Ona sama má totiž jemnou intuici ženy, ale zároveň mužský racinální pohled – a schopnost dosáhnout toho nejpřesnějšího jazyka. Umí se tak dotknout věcí zevnitř. Na několika místech knihy se také doznává ze své neodbytné a palčivé touhy psát. Přetvářením myšlenek do slov se cítí být přitahována bytostně, neodvratně a téměř magneticky. Žádná jiná silnější touha v ní není. Román doporučuji, je to jedna z těch nádherných věcí, na které se dlouho vzpomíná.

  Robert Cambert

  10.09.2011

  Jako učitel vím, že právě ti nejtišší a nejchytřejší žáci, kteří se ostýchají promluvit, jsou ti nejvtipnější. Woolfová předvedla, jak obrovský smysl pro humor, může člověk jejího ražení mít. Těšte se na příval nevšedních situací, slovních obratů, které se změní v neprotřelé obrazy. Rovněž je dobré věnovat pozornost filmu Sally Potter: nenaleznete sice ani kousek původní látky, ale tvůrcům se povedlo svérázným způsobem převést jazyk Angličanky z Bloombury na filmové plátno a klonovat její bonmoty do nekonečné a originální řady. Srovnejte prosím!

  Andrejka Myers

  11.12.2010

  Kniha Orlando je spíše takové hledání za smyslem života. Jelikož autorka bojovala za práva žen, zde je to opravdu znát. Snaží se ukázat myšlení ženy i muže jakožto rovného člověka, ale bohužel společnost je jiná. Kniha se mi líbila, proto dávám 4 hvězdičky.