Opilý prales Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Opilý prales

Tato knížka vypráví o půlroční cestě, kterou podnikl Gerald Durrell s manželkou v roce 1954 do jižní Ameriky. Chtěli získat sbírku zvláštních zvířat a ptáků žijících v těchto končinách a dopravit své exempláře živé do zoologických zahrad v Anglii. Výprava se jim bohužel nepodařila, protože všechny jejich plány se vzhledem k různým nepředvídaným okolnostem zhatily. Výprava měla mít dvě fáze. Nejdříve se mínili vypravit na nejjižnější výběžek kontinentu, do Ohňové země, a poté do Paraguaye. Záměry však cestovatelům rozhodně nevyšly podle jejich představ.

přeloženo z originálu The Drunken Forest (Penguin Books Ltd, Harmondsworth, Middlesex, England, 1974)

1. vydání
Kniha v českém jazyce!


Stažení Opilý prales zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Opilý prales (0.00 EUR)


Stažení Opilý prales zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Drunken Forest (1956)

  Žánr:
  Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Práce
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  MidoriHotaru

  27.12.2017

  Kniha je pěkná. Na této knize se mi hlavně líbili živočichové (bylo jich dost), které v ní vystupovali a zážitky s nimi. Celkově je čtivá, zajímavá a zábavná, ale víc se mi líbila kniha O mé rodině a jiné zvířeně.

  Evalu

  23.08.2017

  Typická Durrellovka, byť trochu jiného typu, než příhody malého Gerryho z Korfu. Člověk se dozví ledacos o daleké zemi a zvířatech a nasměje se do syta.

  Hebrey

  14.08.2017

  Ale jo, ty čtyři hvězdičky dám…. JIné knihy od Durrella se mi líbily mnohem více. Tato je slabší, místy trochu nezáživná. rozhodně nepatří mezi klasické durrellovky, u nichž se čtenář začne po prvních třech větách smát až k slzám a smích přejde po dočtení knihy. Na druhou stranu, špatná také není.

  malpet

  23.03.2017

  Durrella mám rád, tuhle knihu jsem našel ve výměnné knihobudce a s chutí přečetl. Autor nezklamal, i když má i lepší knihy.

  Sidonie

  08.01.2017

  Gerry už není dítě a tohle už není ono. Škoda.

  Martin, Vyškov

  08.02.2015

  Opět velmi zajímavé zážitky z Durrellových cest s poněkud netradičním smutným koncem. Ne vždy se všechno podaří jak bychom chtěli.

  evickakyticka

  16.11.2012

  Jako bych seděla v křesle a poslouchala vyprávění starého scestovalého muže. Nenudila jsem se a kniha splnila svůj účel.

  pet-kyval

  19.08.2011

  [083/11] I když se to na první pohled nemusí jevit, každý autor zabývající se v žánru literatury svými vlastními zážitky ve společnosti zvířat se prokazuje jistou dávkou osobitosti, která se v textech velmi často prolíná se standardní kostrou. S ohledem na tuto žánrově „zvířecí“ literaturu se jen těžko hledá svazek čistě brakový, protože tyto knihy čtou hlavně lidé, kteří mají zájem o přírodu a zvířata a vůbec rádi hledají odlišnosti v chování mezi člověkem a zvířetem v prostředí čistě vědeckém versus naprosto přirozeném. Nebude to číst nikdo, kdo by zvířaty vyloženě pohrdal, a proto „setřít“ takovou knihu je poměrně obtížné. Ale věřím tomu, že i takoví exoti se po zemském povrchu pohybují.

  Gerald Durrell se své práce zhostil dobře. Jeho literární práce velmi často mívají poměrně kolísavou kvalitu, která se pohybuje od skvělých kousků k těm průměrným, ale zase se mu musí přiznat, že jsem snad ještě nenarazila na kousek vyloženě podprůměrný. Jeho zážitky jsou místy (nejspíše) trochu přibarvené, ale není to nic proti ničemu a vždy se s obrovskou chutí zase a znovu hlasitě rozesměji. Je to takový ten přirozený styl humoru, který vychází z čisté akce a reakce člověka na danou situaci a možná v tom je ten zakopaný vtip.

  Zlatý poklad se tentokrát nachází zhruba ve středu knihy, kdy do domu v pralese přinese tamní domorodec manželům Durrellovým v klobouku jedno „roztomilé“ zvířátko. Zážitky se služebnou a bordel-mamá v jedné osobě jsou pak další takovou tou radostnou třešničkou a člověk se místy i může zapomenout a smát se až k pláči. Začátek a konec pak humoristické nejsou, ale pro člověka, který to už tak nějak očekává, to snad ani nemůže být nijak obrovským zklamáním. V tomto žánru se i pod slovem „humoristický“ nikdy neskrývá a skrývat snad ani nebude, čistý humor. Humor je jen bonus k popisu životního údělu milovníka přírody a malých, hebkých, chlupatých a nebo opeřených bicho(s).

  (071) ,,Vzbuď se, Rafaeli. Potřeboval bych, abys mi šel překládat.“
  ,,Ne, Gerry, teď ne,“ zabědoval Rafael a krátkozrace se podíval na hodinky. ,,Koukni, vždyť být teprve půl šestá… Já nemohla.“
  ,,Jen pojď,“ řekl jsem nesmlouvavě. ,,Ať už jsi z postele. Jsi snad tlumočník téhle výpravy, ne?“
  Rafael si nasadil brýle a pohlédl na mne s raněnou důstojností.
  ,,Taky že ano, tlumočník, to já byla,“ řekl. ,,Ale v pět ráno tlumočit neuměla.“

  Uzavřená

  01.01.2011

  Jak už jsem komentovala předchozí díly, kniha která mi zůstala v srdci..

  Sevilla

  31.12.2010

  Neuvěřitelně zábavné čtení 🙂