Oldřich z Chlumu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Oldřich z Chlumu

Kniha je malým dárkem čtenářům, kteří si zamilovali příběhy královského prokurátora a správce hradu Bezdězu Oldřicha z Chlumu. Autor v ní vypráví, jak pracuje s historickými prameny, a poodhaluje zákulisí svého autorského života. Čtenář zde nalezne i zajímavosti (včetně životopisu Oldřicha z Chlumu), stejně jako historická fakta (topografie Českého království, základní data příběhů). Součástí publikace je i několik povídek, které vyprávějí o méně známých etapách života Oldřicha z Chlumu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Oldřich z Chlumu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Oldřich z Chlumu (0.00 EUR)


Stažení Oldřich z Chlumu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Hříšní lidé Království českého

  Žánr:
  Literatura česká
  Formáty eknihy: EPUB
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (34)

  Přidat komentář

  BizaL

  03. ledna

  Příjemný dárek od pana Vondrušky. Knihu jsem si užil přečetl jsem ji snad za den. První část s "povídáním" od autora mne bavila. 4 hvězdy dávám kvůli povídkám, které už mne moc nebavily a protiřečily ostatním knihám.
  Nemůžu dát 5 hvězd, když existují rozhodně lepší knihy.
  Nicméně pro fanoušky Oldřicha z Chlumu je povinnost přečíst si tuto knihu.

  NymphMaeve

  08.11.2017

  Kniha je opravdu skutečným dárkem. Pan Vondruška v něm osvětli vše, co vedlo ke stvoření postavy Oldřicha z Chlumu, veškerých podrobností historických i smyšlených, podrobné kapitoly z jeho života a vše je doplněno kratšími povídkami, které nechávají nahlédnout do ne úplně objasněných částí Oldřichova života. Stejně tak dává dohromady, jak na sebe navazují jednotlivé knihy, jak jdou za sebou z hlediska Oldřichova života (vycházejí na přeskáčku, stejně jako Letopisy). Také se věnuje knihám, které byly vydány jako první a to pod pseudonymem Jan Alenský. A tyto knihy to vše odstartovaly. Oldřich z Chlumu se mi stal od puberty idolem a vzorem co se týká cti, spravedlnosti a statečnosti. A já se těším na každý další příběh. Pro milovníky série Hříšní lidé Království českého je tato kniha nutností 🙂

  jindrich7442

  03.11.2017

  Z knihy jsem byl nadšený, sáhl jsem po ni a narušil posloupnost celé série právě kvůli své "akurátnosti", abych si srovnal nejen nesrovnalosti faktů (jména osob rodů, které neexistovali, nebo osobnosti, které žili o několik desítek let později, než se odehrává příběh), ale i příběhové odchylky a nedostatky. S neskonalou radostí, že mám tedy jasno jsem se doslova zakousl do čtyř příběhů osvětlující Oldřichovi "počátky" ("konkubína" Annemarie, první manželka Blanka, přijetí Diviše do služeb a příběh o Wolfgangovi). V posledně jmenovaném příběhu na mě v prvních řádcích vybaflo několik nových nesrovnalostí.
  Tento příběh o Wolfgangovi se odehrává v roce 1262. Ze zdejšího úvodu je řečeno, že W. vstoupil do služeb Oldřicha z Chlumu před 4 lety. (Bylo to v románu Dýka s hadem při vyšetřování na Grabštejně – ten se však odehrává v roce 1261! V příběhu již figuruje jeho manželka Šonka, ktero poznal v knize Olomoucký bestiář. Podle autorových časových popisků (jsou součástí této knihy) se tento díl odehrává v letech 1263-1265…

  VVendigo

  11.09.2017

  Zápletky ani styl povídek nejsou žádný zázrak, ale je to dobré "čtivo". Z biografické části vyplývá, že autor postrádá soudnost (protiřečí si, srovnává kroniky a denní tisk, nevidí rozdíl mezi literaturou a tím co produkuje), takže jeho epopeje si rozhodně nechám ujít.

  Hoshi

  05.07.2017

  K této knize jsem se dostala díky ČV. Příběhy Vlastimila Vondrušky čte moje mamina a velmi se jí líbí. Tato kniha je příjemné doplnění celé série a jsem ráda, že jsem si mohla přečíst, jak příběhy vznikaly.

  MorriconeTheGod

  09.05.2017

  Autor rozebírá pozadí svých knih, vysvětluje důležité reálie doby, odpovídá na otázky čtenářů. Pro mě velice milé překvapení, ze kterého jsem se dověděl paradoxně víc zajímavého, než ze všech samotných Oldřichovek, co jsem četl dohromady.

  RogiS

  12.01.2017

  Občas mám dojem, že pan Vondruška pokusem opravit "oblíbené omyly" se do toho zamotá ještě víc.
  Jen pro zajímavost:
  Oldřich pochází z vesnice u Svijan (první zmínka o obci 1345). Ovšem ve Vraždě v Ambitu tvrdí, že bydlel blízko kláštera, založeného Sv. Prokopem….
  Ota ze Zástřizlí pro změnu pochází z Moravy – ale všechny příbuzné má u Rokycan…
  Ota ze Zástřizlí byl pasován na rytíře Václavem I. ve věku třinácti let, o pár let později ho patrně pasoval Přemysl II znovu, neboť "ačkoliv byl nedávno pasován na rytíře, používal stále titul panoše) – nevím už, v jaké to bylo knize, ale to už měl minimálně 20…
  Jinak nic ve zlém, seznámení Oty a Diviše se mi líbilo.

  Karborund

  29.12.2016

  První část knihy byl parádní bonus za 20 dílnou ságou.Pěkně vysvětlené pocity a pohnutky autora, proč,kdy,kde,jak.To mě opravdu bavilo a dostal jsem zde veškeré odpovědi k celému dílu.Bohužel povídky v druhé části mě nebavili, hlavně druhá o dvou "řitířích" mi přišla až hloupá.
  Jinak celé dílo HLKČ mě bavilo, ale Přemyslovská epopej to není.Oldřich z Chlumu byl až moc pohádkově spravedlivý a dokonalý a jeho postava nebyla moc uvěřitelná.Ještě hůř u mě dopadl lamač srdcí Ota, z kterého autor vytvořil středověkého Rocca Sifrediho.Stále opakované fráze a slova, pořád se jen vyprazdňoval měchýř a každých 20 stránek bylo potřeba někoho pomilovat.Určitě však nelituji a už se těším na Husitskou epopej.

  Boby17

  27.12.2016

  Dobrá knížka, kterou jistě ocení každý příznivec příběhů z pera (či spíše klávesnice) Vlastimila Vondrušky. Ve světle zpráv o současném dění v českých zemích je to jako pohlazení, když spravedlnost vítězí.

  Majdule

  04.11.2016

  Tahle knížka by byla čistě fanouškovskou záležitostí. Příjemným čtením spíše o autorovi, což vůbec nevadí. Já osobně bych uvítala více informací o Oldřichovi, ale četlo se to fajn. Ne nezbytnou, ale fajn. Byla by … jenže není, protože Vondruška přidal čtyři podle mě velmi kvalitní povídky, které obstojí samostatně. A srdci fanouška přináší bonus v odhalení některých okolností Oldřichova života.

  wooloong

  12.06.2016

  Kapitola Jak jsem se stal spisovatelem naprosto excelentní a zábavná. Ostatní výborné, povídky běžný vondruškovský standard.

  Finn123

  05.06.2016

  Spisovatel nás nechává v první části nahlédnout do svého života i tvorby. Pak následuje průřez zajímavostí okolo jeho dnes už slavného Oldřicha z Chlumu. Doplněno čtyřmi povídkami, první a druhá trochu slabší, Diviš a Wolfgang výborné(podle mého soudu).Velmi dobrý nápad udělat knihu tímto způsobem. První část se mi líbila nejvíc, ale i ostatní bylo dobré. Jen víc takového čtiva.

  vincek1

  06.03.2016

  Zajímavé povídání o autorově tvorbě, ostatně něco podobného jsem zažil při besedě s p. Vondruškou. Beseda měla navíc výhodu v dotazech účastníků. Povídky v druhé části jsou méně obsažné než knihy, ale ukazují, že i na malém prostoru se dá napsat zajímavý příběh.

  ritz

  19.01.2016

  Mě se knížka moc líbila, je velmi zajímavé vytvořit životopis hlavní literární postavě. I povídky, které hovoří o začátku kariéry Oldřicha mě moc bavily.

  strachok

  12.01.2016

  Touto knihou se autor nesnaží o "prémiové" vydání historické detektivky s Oldřichem z Chlumu, ale chce čtenářům otevřít nový svět vnímání jeho děl. První část knihy slouží k uvedení čtenářů do problematiky odborného zkoumání historie, díky čemuž získává čtenář další dimenzi nazírání na jeho knihy. Stále je zde možnost povrchního čtení povídek jako zábavné literatury, ale také se otevírá nová možnost při čtení uvažovat o historických aspektech doby a hrát si se svou logikou a tvořit scénáře vzniku konkrétní zápletky na základě reálných historických pramenů, což je již rolí populárně naučné literatury. Následně umožňuje čtenářům vyzkoušet si aplikaci nově získaných poznatků ve čtyřech povídkách a také jimi dává vzniknout pocitu sblížení se s hlavním hrdinou Oldřichem z Chlumu, protože se jedná o příběhy, které nelze zachytit při výlučném čtení románových detektivek. Tyto příběhy jsou jen pro ty, pro které je Oldřich z Chlumu něčím víc než jen postava z knihy a kteří si přečtou "něco víc", aby mu byli blíž. Také autorovo odhalení sama sebe je milým projevem vděčnosti "fanouškům". Závěrem chci jen dodat, že děkuji autorovi za tento netradiční a (čtenáře) obohacující počin.

  Fillipa

  09.01.2016

  Hádanka pro bystré čtenáře – kolik let bylo Otovi ze Zástřizlí v prvním případu Oldřicha z Chlumu jako královského prokurátora?

  Selinute

  07.01.2016

  První část knihy nehodnotím. Čtyři povídky byly příjemné počtení, přesto však kvality uceleného románu nedosahují. O to víc se těším na autorův další díl, (Hříšní lidé Království českého) který si určitě ráda koupím.

  Rup

  04.01.2016

  Popravdě se mi zde líbila více skutečnost, než román, v tomto případě povídky. Zdá se mi, že byly šité horkou jehlou k zalátání chronologických děr v (ne)sérii s Oldřichem z Chlumu. Mám-li být upřímný, stejně se mi nejvíce od autora líbí „Život ve staletích“. A to jsem teprve ve XIII. století. Tedy za první část pět hvězd a vřele doporučuji. Povídky souhrnně tak asi za tři, ale stejně doporučím.

  Tauriel

  23.11.2015

  Pokud čekáte klasický příběh Oldřicha z Chlumu, tak se nedočkáte, ale o to víc mi kniha přišla zajímavější. Myslím si, že mnoho běžných čtenářů nemá nejmenší ponětí jak strašně torzovité jsou dochované prameny z období vlády posledních Přemyslovců a jsem ráda, že zde se jim autor snaží otevřít oči a vysvětlit, jak složité je psaní na historické náměty. Co se týče povídek, tak ty neoslní ani neurazí, ale myslím, že pokud milujete Oldřicha z Chlumu tolik jako já, tak rozhodně zklamaní nebudete.

  TeaPeter

  10.11.2015

  Knížka byla pěkná – na mysli mi vytanul název jedné starší knížky Obrazový Opravník Obecně Oblíbených Omylů. Trochu mě překvapila stať o dostupnosti historických pramenů – myslel jsem si, že se jich dochovalo více, třeba ty nezřídka zmiňované smolné knihy. Povídky nebyly špatné, ale bylo znát, že jen utěsňují mezery v Oldřichově životopisu. Už se těším na další "regulérní" díl.

  konicekbily

  02.11.2015

  CV autora a CV hlavního hrdiny.

  Madelisi

  18.10.2015

  Nejvíce z této knihy o knihách oceňuji kapitolu, ve které autor píše svoje poznámky k jednotlivým románům
  Musím říct, že jsem Vondruškovi (či Oldřichovi?) poslední dobou úplně propadla.

  Dandulka

  04.10.2015

  Velmi zajímavé čtení, spolu se čtyřmi příběhy jsem se dočetla i mnoho nového a pro mne velmi užitečného. Jen doufám, že tímto příběhy Oldřicha z Chlumu nekončí a bude jich ještě dost a dost!

  bibi.r

  29.09.2015

  Jsem nadmíru spokojená, dozvěděla jsem se spoustu nového :).

  Macek58

  01.09.2015

  Krásný autorův dárek pro nás čtenáře. O to více budeme čekat na další příběhy Oldřicha z Chlumu.

  cérka

  08.08.2015

  Skvělí podnikatelský nápad a navíc velmi dobře zrealizovaný. Ráda jsem nahlédla pod pokličku, dobře jsem se bavila a tak nezbývá než dát plný počet bodů a palec nahoru.
  Ps.V listopadu jdu na besedu s panem Vondruškou, nevím, nevím na co se teď zeptám 🙂

  Betyty

  06.08.2015

  Vondruškovy detektivky se čtou samy. Je to psané lehkou rukou. Všechny knihy jsou naprosto dokonalé. Vzdávám hold autorovi.

  elizabeth_ba

  07.07.2015

  Ráda jsem si početla o tom, proč a jak vznikaly knihy o Oldřichovi z Chlumu, jeho fiktivní životopis i několik povídek doplňujících osudy jeho žen i pomocníků. A taky o tom, jak moc má pan Vondruška, (stejně jako já) rád van Gulika, že mu dokonce věnoval (místo obvyklému své paní) i obdobu Strašidelného kláštera (Adventní kletba). A hned si jdu přečíst, jestli tam také měli medvěda… I když jsem knihu (vlastně obě – jak Strašidelný klášter, tak adventní kletbu) četla více než jednou, nepamatuji se.
  V mnoha věcech ohledně historického bádání s panem Vondruškou souhlasím, v něčem ale ne, např. purkrabí Pražského hradu není až tak problém dohledat, i když uznávám, že takový Mstidruh z Chlumu (purkrabí v době kolem bitvy na Moravském poli) by se asi příliš do jeho příběhů nehodil…

  Modrina

  22.06.2015

  Tahle knížka mě moc potěšila, podívat se panu spisovateli "pod ruku", to já ráda. 🙂 A povídky nakonec byly milý bonus.

  tarabas

  20.06.2015

  Moc hezky napsané, bavila jsem se.