Oceánem na kře ledové Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Oceánem na kře ledové

Verne v knize vypráví příběh francouzského artisty Césara Cascabela a jeho rodiny, kteří se po letech strávených ve Spojených státech chtějí vrátit domů do vlasti. Bohužel jsou jim však ukradeny jejich úspory, takže si nemohou zaplatit cestu lodí do Evropy. César Cascabel se proto rozhodne dostat se do Francie pozemní cestou na komediantském voze přes Aljašku (prodanou roku 1867 carskou vládou vládě USA), dále přes zamrzlý Beringův průliv, Sibiř a centrální Rusko, přičemž věří, že si jeho výprava na cestě ještě přivydělá představeními, a tak zlepší stav své pokladny.
Na své cestě prožijí cestovatelé celou řadu nebezpečných dobrodružství. Při své cestě z Port Clarence přes Beringův průliv se ocitnou na uvolněné ledové kře a jsou zaneseni na arktický ostrov Kotelnyj v Severním ledovém oceánu, kde upadnou do zajetí domorodců…
Edice Podivuhodné cesty, svazek 4.Kniha v českém jazyce!


Stažení Oceánem na kře ledové zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Oceánem na kře ledové (0.00 EUR)


Stažení Oceánem na kře ledové zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  César Cascabel (1890)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , SNDK – Státní nakladatelství dětské knihy
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  alef

  02.11.2017

  To vám jdu takhle na návštěvu a přede mnou se objeví knihovna, … a přímo v úrovni očí celá řada verneovek … a na mě padla taková nostalgie a chuť si zase některou přečíst … a protože dotyčná osoba, jíž knihovna patří, ví, že, co se týče knížek, jsem důvěryhodná osoba, byla mi ona důvěra udělena a knížka zapůjčena 🙂 … strávila jsem s ní 3 příjemné dny a dnes s díky vracím :-).

  S Césarem Cascabelem a jeho rodinou mi putování uteklo jak voda v Beringově průlivu … hned od první stránky mi tahle rodina byla sympatická a já se s nimi na dobrodružnou cestu vydala moc ráda … pravda, byla to trochu zvláštní trasa jejich putování, ale já u pana Verna ani jinou nečekala 🙂 … takže jsme si prošli pořádný kus světa, překonali spoustu nástrah a dobrodružství, které Cascabelovi díky své vytrvalosti a houževnatosti zvládli a společně jsme se dobrali šťasného konce :-).

  PS: během četby to nikdy nedělám, vždy si vystačím (a mám to tak ráda) s autorovými popisy a vlastní fantazií, ale teď, po dočtení, jsem neodolala a celou tu neuvěřitelnou trasu si "projela" ještě jednou … s pomocí Google map :-).

  woodward

  16.08.2015

  Moje první Verneovka. I když ty pozdější byly často lepší, na tuhle nikdy nezapomenu.

  ad Blue: Vzhledem k tomu, že právě před nedávnem Aljašku prodali Rusové Američanům, co je divného na tom, že místní domorodé děvče umí rusky?

  Blue

  21.12.2013

  Ačkoliv se tu nevyskytují žádné vernovské vynálezy, pattří tato knížka, řečeno s mírnou ironií, mezi nejfantastičtější Vernova díla. Mne třeba vyloženě fascinovala indiánská dívka Kayeta, na kterou hrdinové románu narazili na Aljašce. Její kmen zanikl a ona jde do služby k bílým. A pak se ještě dovíme, že umí rusky. Ale dosti ironie, kdo se pustí ještě dnes a v pokročilém dospělém věku do četby verneovek, musí ledacos zkousnout. A já to udělal rád. byla to příjemná četba. Šíleně naivní, ale já čtu hlavně pro radost. 70%

  Eigis

  22.08.2013

  Nápad cestovat z USA do Francie přes zamrzlý Beringův průliv a dále přes sibiř je typicky Verneovský. Ačkoliv zázračné štěstí a neuvěřitelné situace působí občas naivně, velice mě bavili.

  ivorey

  07.01.2012

  Čtivá kniha, dobrodružná. Asi ne nejlepší Verneovka, ale dá se u ní oddechnout.

  jprst

  07.11.2011

  Jedna z Verneových knih, která nebyla až tak rozvláčná a jako kluk jsem ji přečetl se zájmem, ale asi bych po ní už nesáhl.