Obrázky z českých dějin a pověstí Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Obrázky z českých dějin a pověstí

Krátké (většinou dvoustránkové) příběhy z českých dějin, pověstí a legend.

Obsah:
Pověst o praotci Čechovi
Pověst o Krokovi a jeho dcerách
Pověst o Libuši a Přemyslovi
Pověst o Ctiradovi a Šárce
Pověst o Křesomyslovi a Horymírovi
Pověst o Lucké válce
Pověst o Durynkovi
Pověst o Bruncvíkovi
Pověst o králi Svatoplukovi
Pověst o králi Ječmínkovi
Kníže Václav
Pověst o Oldřichovi a Boženě
Pověst o Břetislavovi a Jitce
Vratislav II.
Vladislav II.
Pověst o Tatarech na Moravě
Přemysl Otakar II.
Konec rodu Přemyslovců
Jan Lucemburský a Karel IV.
Pověst o založení Nového města pražského
Pověst o chrámu na Karlově
Václav IV.
Pověst o kouzelníku Žitovi
Jan Hus
Počátky husitství
Jan Žižka
Prokop Veliký
Jan Roháč z Dubé
Pověst o blanických rytířích
Jiřík z Poděbrad českým králem
Jiříkovo mírové poselstvo
Pověst o Daliborovi
Jagellovci na českém trůně
Pověst o kutnohorských havířích
Pověst o staroměstském orloji
Pověst o Faustově domě
Habsburkové v Čechách
Císař Rudolf II.
Pověst o golemovi
Bílá hora
Jan Ámos Komenský
O Janu Kozinovi
Sedláci u Chlumce
Josef Dobrovský
První dělníci
1848
Karel Hynek Mácha
Karel Havlíček Borovský
Božena Němcová
Josef Kajetán Tyl
Národní divadlo
Jan Neruda
Sjezd U kaštanu
Kniha v českém jazyce!


Stažení Obrázky z českých dějin a pověstí zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Obrázky z českých dějin a pověstí (0.00 EUR)


Stažení Obrázky z českých dějin a pověstí zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Obrázky z dějin (1.)

  Žánr:
  Pro děti a mládež, Pověsti
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (43)

  Přidat komentář

  magnolia

  10. března

  Nejlepší byly ty původní v Mateřídouškách ze 70.let – tam bylo i více bublin s trefnými komentáři a dobovými výkřiky 🙂 Ale i tak, výborný počin, skvělé obrázky (nejvíc mě bavil Bruncvík se lvem 🙂

  V28

  20. února

  Jak tu někdo napsal, přímo LEGENDÁRNÍ knížka, už jsem slyšel pár historek o čestném místě na záchodě – návštěvy jistě ocení. Jinak by určitě něměla chybět v žádné knihovně, ať už v té dětské nebo dospělé. Vždy mi připomene školní roky, hodina dějepisu byla díky této skoroučebnici ve formě komiksu hned jednodušší a zábavná.

  M-arta

  10.12.2017

  Zábavný stručný přehled událostí a osobností z historie naší země od praotce Čecha až k Masarykovi. Děti se v pestrých obrázkových příbězích seznámí s Nerudou, Dvořákem, Komenským, Němcovou, kněžnou Libuší, Golemem, Dobrovským, Žižkou, Oldřichem a Boženou, Karlem IV., mistrem Hanušem, Husity, atd….
  (Knížka má i obdobné pokračování v podobě historie samostatného Československa a ČR a existuje i další díl o světových zámořských objevech a cestovatelích.)

  Wheelcrusher

  14.09.2017

  Jediná vada na týhle vlastenecký kráse nesmírný byla v tom, že teXt často popisoval události vícero obrázků naráz… teda z přísně komiksovýho hlediska a tohle je vlastně spíš humorná encyklopedie:) Každopádně ze závěrečný kapitoly šel mráz po zádech, tudle kronyku by měl znát každej správnej Čech, takže dohnat jí na starý kolena (až těsně před třicítkou) se mi fakt vyplatilo.

  parxel

  20.08.2017

  Z hodin dějepisu na základní škole si pamatuji pouze to, jak mne učitelka tahala za uši a posílala do kouta. Ano bylo z velké části mým přičiněním. Avšak z historie a dějin si nepamatuji téměř vůbec nic a to málo co mi utkvělo v paměti, je díky této skvělé knize. Dávám plný počet hvězd, protože tahle kniha si to zaslouží více než kterákoliv jiná.

  Damato

  23.04.2017

  Původně jsem myslela, že budu knihu číst vnučkám před spaním – miluji to jejich …. babi a pohádku… a nakonec jsme ji s dědou přelouskali nejdříve spolu a docela jsme se u toho pobavili. Moc milé a příjemné čtení.

  StihOMam

  14.03.2017

  Perfektní zpracování českých dějin, které se lehko vryje do paměti po léta i desetiletí. Kniha vám, ale především těm mladším, dá mnohem více než leckterá hodina dějepisu.

  Hanule77

  25.02.2017

  Tak z téhle knihy jsem těžila při hodinách dějepisu po celou základku 🙂 A "mluvící bubliny" vycházející postavám z pusy byly (jsou) vtipné 🙂 Ráda si jí prečtu I dnes a kresby pana Kalouska jsou nepřekonatelné.

  Kapis

  29.12.2016

  Zahlédl jsem tuto knihu v antikvariátu, v 1.vydání za 20kč a srdce mi zajásalo. Na základce 100xpřečteno. Dal jsem si to ale s odstupem, vždy před spaním v posteli pár kapitol a musím říct, že soudruzi se snažili. Opravdu nenásilnou formou jsou dětem podsunuty předsudky vůči bohu a víře. Taky asi nejedna dětská duše musela být zlomena a jejich bezstarostným představám bylo dáno sbohem, když kniha tvrdí, že skřítci, vodníci, víly, atd. nikdy neexistovaly a neexistují. Dále je pochopitelně komunisty do nebe vyzvedáváno husitství, kdy byli všichni bratry a o vše se dělili stejným dílem, přičemž po právu pálili a rabovali vše co patřilo mocipánům, utlačujícím nebohý lid (tzn. VŠE). Nakonec je vše ukončeno nejzásadnějšími díly a událostmi lidských dějin a to knihami pánů Marxe a Engelse, vzniku prvních dělnických bouří a dělnického sjezdu u Kaštanu. Na vznik ČSR už v knize jaxi nebylo místo.

  …..jako dítě to člověk nevidí, co nám nenápadně bylo vpravováno do hlav, teď to bije do očí, zajímalo by mě jak vypadají nová upravená vydání. Nicméně tuto knihu četl na základce fakt asi každý a je to legenda. Že mě tak poučí a pobaví i po letech bych vážně nečekal.

  Tlapka

  21.11.2016

  Tohle je tak strašně milé! Jako národ máme nádhernou historickou tradici i nádherné pověsti, což se odráží i v téhle přenádherné knížce. 🙂 Ilustrace, jazyk, vybraná témata, všechno to k sobě krásně ladí.
  Děti budou nadšené, puberťáci brblat z principu, že nejsou děti, a dospělí budou zase
  nadšení. 😀

  Gyw

  18.09.2016

  Jako dítě jsem tuhle knihu milovala.Dost mě pomohla při dějepisu ve škole.Teď jsem jí doporučila své dcerce a ta je z ní také nadšená.

  martas006

  19.06.2016

  Velmi povedená knížka, komiksová a tím pádem dokáže děti zaujmout a naučit. Četla jsem ji několikrát a mám ji schovanou.

  patroklos

  24.03.2016

  Legendární kniha, která mě provázela celé dětství. Začala ji se mnou číst babička a já si ji zamiloval. Navíc je třeba říct, že byť působí jako kniha pro děti, jsou v ní informace, které kolikrát nezná dospělý člověk.
  A kvůli tomu všemu jsem ji koupil i mým malým holčičkám a těším se na hezké chvíle při čtení o české historii.

  Lailath

  07.02.2016

  Knížka se velmi povedla a kvalita je prověřená časem i množstvím vydání. Ilustrace zdařilé, vtipné, ale dovedly mě kdysi i strašit, třeba taková Durynkem useknutá hlava malého Zbyslava či kousky kouzelníka Žita.

  MayB2

  20.01.2016

  Koupila jsem neteři k Vánocům, sama jsem tu knihu jako malá milovala. Oproti mému starému vydání jsou vyměněné poslední příběhy – místo dělnického hnutí jsou čeští vynálezci.

  Sárče

  10.01.2016

  Líbila se mi, byla moc zajímavá.

  MilBart

  24.11.2015

  Spouštěč mé celoživotní lásky – historii. 🙂

  alef

  26.10.2015

  "Kniha, která klade příběhy do stop, které zanechaly dějiny." (Eduard Petiška)

  Pověst – napůl realita, napůl fantazie – přesně tohle je ten správný způsob, jak nejlépe malým dětem (a nejenom jim … určitě se najdou i jiní zájemci :-), přiblížit historii. Všechna tahle historická vyprávění, která v knížce najdete, mají schopnost emocionálně působit, a tak motivovat a vytvořit zájem o naši historii.

  čika

  19.06.2015

  ako dieta som ju citala snad 50x. teraz mam dieta a to ju citalo – no…ehm…uz urcite aspon 5x 🙂
  kultovka.

  jaja1989

  20.04.2015

  Díky této knize jsem si zamilovala historii, všem doporučuju, krásné zpracování a poutavé.

  Standa Šebek

  03.04.2015

  Není lepší způsob, jak se seznámit s českými dějinami a pověstmi než formou tohoto stylového komiksu plného obrazového humoru i vtipných hlášek. Zajímavé je, že dílo v průběhu let a různých vydání procházelo řadou změn.

  Mi-šu-le

  20.02.2015

  Hezky zpracovaná kniha, jak pro děti, tak pro dospělé.

  MP17

  05.02.2015

  Základní kámen mých (tuzemských) dějepisných znalostí. Neuvěřitelné, jak rychle a snadno tato kniha obohatí povědomí o našich dějinách už u nejmenších dětí. Fungovalo to u mě a stejné je to i u mých dětí.

  hanicka258

  17.01.2015

  Pěkně zpracované dějiny českých zemí, jediné, co mi vadilo, bylo vyzdvihování socialistických názorů (dějiny dělnictva)… Ale to je u knih z této doby asi obvyklé… 🙂

  tomalakis

  29.09.2014

  Koukám, že nejsem jediný, v kom tahle kniha probudila celoživotní zájem o historii. Když se dnes do ní podívám, tak jsem schopen jí odpustit veškerou naivitu a uměleckou licenci, protože je tak kouzelná.

  Dera

  07.09.2014

  Super knížka. Četl jsem ji jako malý kluk pořád dokola. Velmi humorně, čtivě až chytlavě popsané české dějiny. Tohle musí bavit i děti, které jinak nemůžou dějepis ani cítit…

  jaja1989

  27.05.2014

  Diky této knize mám ráda historii

  LucyMi

  08.03.2014

  Překrásná knížka. Je jak pro mladé, tak pro starší čtenáře, kteří se nemusí ani o českou historii zajímat, protože je to vtáhne do děje. Dřív mi ji předčítala máma :D, dodneška se mi moc líbí a ráda se k ní znova vracím. :3

  Finskej

  09.02.2014

  "A stejně jsi liška ryšavá," dí spoutaný Jan Roháč zuřícímu Zikmundovi s nezapomenutelným výrazem komiksové postavičky. A mnohé další frky. Náramná švanda. Kdo tohle nezná, neví, co je to dějepis. A hlavně: neví ani, jak tenkrát Rakousko rozbořeno *nebylo* 🙂

  Ditules

  11.11.2013

  Skvělá. Dá se využít ve škole.