O ševci Matoušovi a jeho přátelích Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

O ševci Matoušovi a jeho přátelích

Román zachycuje události v letech 1847-1851. Hlavním hrdinou je švec Matouš Štěpánek. Matouš byl člověk bouřlivý k pánům, odmítal poslušnost, hrál divadlo,kde zesměšňoval vrchnost. Když byl ještě dítě a chodil do školy, byl drzý na učitele. Jednou ho učitel seřezal rákoskou a pověděl to doma. Otec se naštval a učitele zbil. Za tento čin byl otec odsouzen do vězení…Kniha v českém jazyce!


Stažení O ševci Matoušovi a jeho přátelích zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


O ševci Matoušovi a jeho přátelích (0.00 EUR)


Stažení O ševci Matoušovi a jeho přátelích zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  simecef

  13.09.2016

  Staškův podhorský román z doby revolučního 19. století mě zaujal konstatováním, že hlavní hrdina je anarchista. Vzhledem k tomu, že v roce 1848 se evropský anarchismus (natožpak ten v rakouské monarchii) teprve konstituoval, předpokládal jsem, že postavy budou zejména autobiografickou projekcí samotného Staska. Nemýlil jsem se.

  Příběh ševce Matouše je inspirován skutečnou událostí; tomu napovídá poměrně rozvolněná fabule, v jejímž rámci se autor snaží zaznamenat veškeré příhody s Matoušem spjaté. Kupodivu to na dynamice příběhu neubírá, právě naopak. Stašek vytváří plastický obraz 19. století se všemi jeho klady i zápory a nářeční obraty ještě podtrhují autenticitu.

  Matoušův anarchismus je spíše symbolický – projevuje se zejména v nedůvěře ke kněžím, kteří jsou zde až karikaturně zobrazeni coby krvelační amorální pošuci fanaticky vystupující proti demokratizačním tendencím. Jinak je Matouš bolševik jak vyšitý. V kapse komunistický manifest a plná huba idejí o socialistické republice a znárodňování panských majetků.

  Když tomuto vynikajícímu sociálnímu obrazu doby přidám k dobru ještě záblesky červené knihovny (Růza se vymaní z buržoazního područí manželského svazku a zcela hippiesácky se oddá volné lásce) v podobě úžasných opisných pornopasáží, nezbývá, než tomu dát plnou palbu:

  "Matouši!"
  "Růženko!"
  Zpívali jim kosi, zpívali jim drozni, smálo se na ně jarní slunečko. Usmál se i starý Čas a hodil jim zrníčko, jež rozpučelo k životu.

  maryzka

  12.05.2012

  za nás v ironickém slova smyslu to byla populární kniha, nebot tato kniha se uváděla jako příklad objevení Karla Marxe.