O myšiach a ľuďoch Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

O myšiach a ľuďoch

Americký spisovateľ John Steinbeck je nositeľom Nobelovej ceny za literatúru z roku 1962. Novela O myšiach a ľuďoch je príbeh sezónnych robotníkov z drsného farmárskeho amerického západu. V čase hospodárskej krízy sa stretávajú ľudia z okraja spoločnosti, ktorí však ešte stále dúfajú, že uskutočnia svoj americký sen a získajú kus pôdy, na ktorej si postavia dom, a lásku. Centrom dramatického príbehu je vzájomný vzťah jednej kontrastnej dvojice, fyzicky mocného, no duševne zaostalého Lennieho a bystrého, praktického Georgea, ktorí sú odkázaní jeden na druhého. A potom im cestu skríži žena.Kniha v českém jazyce!


Stažení O myšiach a ľuďoch zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


O myšiach a ľuďoch (0.00 EUR)


Stažení O myšiach a ľuďoch zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Of Mice and Men (1937)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (294)

  Přidat komentář

  Terezaa

  předevčírem

  Nádherná knížka, jak už tu někdo psal, taky nám paní učitelka řekla, jak kniha skončí, což mě mrzí. I přesto mohu říct, že je kniha nádherná sice smutná, ale krásná. Četla se sama a nadchla mě.

  kuba28

  16. března

  Silný příběh o lidskosti, zdůrazňující pomíjivost a rovnost života lidí před smrtí.

  sony09

  15. března

  Tak takový konec jsem opravdu nečekal…. Úžasná kniha , ke které se určitě ještě někdy vrátím a budu doporučovat dál. Silný příběh v malé knize.

  Lenna75

  02. března

  Tuto knihu jsme měli zařazenou do povinné četby a uznávám, že na to, o jak krátkou knihu se vlastně jedná, je docela slušně napsaná. Možná nemá přímo zdlouhavý děj, zato však nepostrádá jakousi dychtivost a ideu. Vskutku dobré počtení.

  Panda92

  25. února

  Moje nejoblíbenější kniha. Člověk ji přečte za odpoledne, ale zůstane v něm hrozně dlouho…

  Terinka-ka

  10. února

  Silný příběh. Jedna z prvních knih, u které jsem se rozbrečela.

  domino1701

  05. února

  Originální, poutavě napsaný příběh. Hlavním tématem je především přátelství.

  _Joker_

  05. února

  Asi jediná kniha, která mě opravdu bavila z výběru na maturitu. 🙂 A filmové zpracování je také velmi povedené.

  markoj

  01. února

  Potřebovala jsem do "výzvy" knihu od držitele "Nobelovy ceny", tak jsem si vybrala tuto. Jinak bych si ji asi nepřečetla. Nedá se jí upřít zajímavost, ale pravda je, že knihu takto oceněného autora jsem si představovala nějak jinak… Asi to není můj šálek kávy…

  elenai

  29. ledna

  Krátká kniha o snu, který se zhroutí jako domeček z karet mrknutím oka. Mám pocit, že autor vtěsnal do tak krátkého příběhu příliš mnoho a že by mi vůbec nevadilo dozvědět se více o tom, jak si osud pohrál s muži, kteří se zde objevili. A přesto byly jejich povahové rysy skvěle vykresleny. Slova z posledních tří stran byla jako trny zarývající se člověku pod kůži. Fyzicky to bolelo a musela jsem na George a Lennieho myslet ještě dlouho do noci.

  Ondra086

  28. ledna

  Neuvěřitelně krásný a čtivý příběh. Na velikosti knihy vůbec nezáleží, naopak tím líp. Knihu jsem přečetl o víkendu a ještě po týdnu ji nemůžu dostat z hlavy.

  LucySnape

  27. ledna

  Opravdu skvěle napsaná knížka, od začátku až do konce velice jednoduchý děj, ale opravdu působivý, který ve vás zanechá různé pocity. Myslím, že určitě stojí za přečtení.

  Ajinka126

  25. ledna

  Síla lidskosti a nelidskosti v příběhu se tomu nedá popřít. Nemohu ani vytknout emoce, které to ve mě vyvolalo. Hluchá a němá ta kniha rozhodně není. Na mě ten příbeh působil velmi depresivně, negativně a zanechával ve mě hořkou pachuť, které jsem se chtěla rychle zbavit. Asi jsem ten typ člověka, který špatné věci umí přijmou jen ve vlídném podání (například Ruta Sepetys). Jako čtenář si ale neumím vysvětlit, jak Steinbeck dokázal slova poskládat tak, aby to v pár řádcích obsáhlo tolik děje.

  ChristineDaee

  18. ledna

  Kto by si pomyslel, že tak maličká knížočka, s tak jednoduchým dejom prinesie toľko krásy, radosti a bolesti. Koniec ma dohnal k výbuchu plaču. Určite s pozrite aj prekrásny film s Johnom Malkovichom z 1992, bol skoro presne podľa mojich predstáv.

  Pazďa

  10. ledna

  Krátká, leč silná novela která dokáže na cca 100 stránkách chytit a naprosto zdevastovat čtenáře.

  Hadrna

  09. ledna

  Knížka co chytí za mozek i srdce. Děj nenáročný, ale udržuje vaší pozornost naplno zapnutou. Mě ledabylé plynutí příběhu vyhovovalo a byla jsem jím příjemně vedena, překvapena a udivena.
  No nic, co mám tak asi já za červa v hlavě.
  Doporučuji a přeji krásné počteníčko NH

  Malíček

  03. ledna

  Tahle kniha se mi moc líbila. Příběh mě zaujal, styl psaní pro mě taky dobrý a ten konec? Nečekaný.
  Pokud tohle má někdo třeba v seznamu četby na maturitu, okamžitě to berte. Je to fajn a budete to mít přečtené raz dva.

  slunicko1958

  29.12.2017

  Krásná knížka. Přečetla jsem ji opravdu rychle, ale o to déle jsem o ní přemýšlela. Doporučuji.

  PetraBery

  24.12.2017

  Útlá knížka o životě a snu dvou přátel dělníků – George a jednoduššího Lennieho. Téměř celou knihu nás provází vyprávění o jejich snu a závěr vše rozmetal na kousky. Pro mě velké překvapení, jak autor knihu zakončil. Hodnotím rozhodně kladně, kniha má hodně do sebe.

  milena8281

  18.12.2017

  Když jsem brala knihu do ruky, vůbec jsem nevěděla, co mám čekat, nic jsem o ní nevěděla. Na malém prostoru je zde poměrně dost informací a děje. Od začátku jsem tušila, že dojde k nějakému maléru, ale že se bude jednat o tak velký malér, mě nenapadlo. Když o tom zpětně přemýšlím, asi to bylo nevyhnutelné, a stejně tak i závěr. Překvapivý, nicméně asi pochopitelný. Pokud by George nevyřešil situaci tímto způsobem, mohlo to pro Lennieho skončit podstatně hůř. Možná si i George sám uvědomoval, že s tím, co udělal, se vyrovná snáz, než kdyby to nechal na jiných. Možná krátký příběh, ale s hlubokými myšlenkami. Doporučuji.

  Thromulus

  15.12.2017

  Popisy v knize jsou pěkné, ale jinak byla kniha o ničem…jediných posledních pár stran za něco stálo.

  Kyta

  14.12.2017

  Obsahuje spoilery!

  Se čtením této novely jsem neměla nejmenší problém. Kniha se četla velice rychle, zejména proto, že je z větší části vystavěná na dialozích hrdinů. Nevyskytovaly se v ní žádné složité popisy, ani svým jazykem nešlo o složité čtivo, strany opravdu ubíhaly rychle.

  Příběh sám o sobě nepovažuji za příliš originální. V knize však zřejmě nešlo o děj tolik jako o ty myšlenky. Hlavními hrdiny jsou dva přátelé, kteří si chtějí koupit vlastní statek. Mají svůj sen, který jim dodává sílu a motivaci. George je z té dvojice ta vůdčí osoba, která vše řídí. Lennie je mentálně postižený a nejvíc se spoléhá na svého přítele, jenž se o něj stará, George považuje za něco jako svou kotvu, člověka, na kterého se může obrátit a on ho nezklame. Na Georgovi se mi líbila ta trpělivost a upřímná starost o Lennieho, podle mě byl určitě zklamaný vždy, když se Lenniemu něco nepovedlo. I když ho otevřeně kritizoval a trochu litoval, že ho má na starost, stejně ho nikdy neopustil, přestože mu to hrozil a opakovaně prohlašoval, že bez něj by mu bylo lépe; zkrátka ho měl rád a myslel to s ním dobře. George si přál užívat si života jako jiní lidé, jenže kvůli Lenniemu o tuto možnost přišel. Oba sní o domově, o ranči, kde by měli vše, po čem touží. Myslím, že George zpočátku věřil v to, že se jim podaří mít vlastní statek, ale poté, co poznal realitu, změnil svůj postoj. Přesto se před Lenniem tvářil, jako že v něj věří, a dodával Lenniemu naději – zkrátka proto, že ho nechtěl zklamat.

  Po dočtení knihy jsem byla trochu v rozpacích. Moc jsem nevěděla, co si o ní myslet. Zpočátku jsem moc nerozuměla tomu závěru – proč George svého přítele zastřelil. Následně mě napadlo, že to mohlo být proto, že věděl, že je jejich sen nadobro zničen (poté, co Lennie zlomil vaz Curleyově ženě), a že by si tedy svůj ranč koupit nemohli. George možná nechtěl, aby se jeho přítel dožil dne, kdy by mu řekl, že ten sen, který měli do detailu promyšlený, se jim nikdy nesplní – tím by zklamal jak Lennieho, tak sebe sama. Lennie by se v životě jen trápil a jeho postižení by mu přinášelo jen samá neštěstí. Myslím, že George Lennieho zabil sám proto, že chtěl nést po zbytek života to břímě, které by mu říkalo, že selhal, že zklamal svého nejbližšího přítele.

  Kniha je hodně depresivní. Žádná postava v ní není spokojená se životem, který vede, a bohužel s tím nelze nic udělat. V knize se objevuje rozpor mezi snem a realitou, nenaplnění snu, chování naděje na lepší život nebo také fakt, že ať člověk dělá pro svůj sen sebevíc, realita se může ukázat jako mnohem silnější protivník, který nakonec zvítězí.

  Aati

  14.12.2017

  Ve svém okolí jsem se často setkávala s názorem, že kniha je nudná a zajímavých je až několik posledních stran. Myslím, že to tak není. Sice je konec knihy doopravdy část, která má větší spád, ale klíčovou podstatou díla je podle mě vylíčit charaktery postav a tím i poukázat na tehdejší problémy, což Steinbeck zvádl skvěle.

  pichova.veru

  14.12.2017

  Po dočtení knihy mi stále ležela v žaludku, dokola jsem si rozebírala děj. Je nádherná, vzala za srdce 🙂

  Lessana

  09.12.2017

  Pekný príbeh (nielen) dvoch hlavných hrdinov, opisujúci náročný vzťah človeka zdravého a trošičku prostejšieho, písaný pútavým štýlom, ktorý raz-dva vtiahne do deja. Steinbeck krásne vystihol charaktery a problémy postáv, hoci na malom priestore. Len ten prekvapujúci (a pre mňa neprípustný) záver akosi nekorešponduje so "silne humanistickým" posolstvom autora, ktoré je v súvislosti s týmto dielom (a aj inými od autora) tak často pertraktované. Skôr naopak… Zvláštne, nie?

  VerčaFF

  09.12.2017

  Příběh dvou přátel, kteří se spolu protloukají životem, snaží se vypořádat s každodenní realitou a mají jeden společný sen. Jeden malý ale chytřejší a jeden slaboduchý ale silák, starají se o sebe navzájem. Přesto je nám už po pár stránkách jasné, že jejich cesta špatně skončí.

  Autor přesvědčivě vykresluje bídu amerického venkova v první polovině 20. století, jehož obyvatelé žijí své smutné životy. Vidíme tu marné existence nemajetných nádeníků, jejichž snem je mít něco vlastního a nebýt jen otroky bohatých. I mezi chudinou vládne určitá hierarchie, bílý chudák je pořád víc než černý. Syn majitele statku považuje dělníky za podřadné, ale přesto se s nimi chce poměřovat v bitce, aby si dokázal, že za něco stojí, jeho manželka se stylizuje do neodolatelné kokety, ale ve skutečnosti je to nešťastná žena, která si myslela, že má v životě na víc.

  Knížka je to velice krátká, ale depresivní až hrůza. Každopádně zanechává hluboký dojem a je to přesně jedna z těch, které chcete mít ve vlastní knihovně a jednou za pět let si ji znovu přečíst.

  marta0912

  06.12.2017

  Když jsem si knihu přečetla podruhé, změnila jsem na ni názor. Poprvé, když jsem ji četla, sice se mi líbila, ale nepřišla mi nijak zvlášť zajímavá ani nápaditá (přesně jak popisuje Tomáš.Jahoda). Přečetla jsem ji znova asi o třičtvrtě roku později (kvůli povinné četbě) a musím říct, že teď mi přijde, jako jedna z nejlepších děl, co jsem kdy četla. Styl mi seděl mnohem víc a v ději jsem objevila věci, kterým jsem dřív vůbec nevěnovala pozornost. Za mou změnou názoru možná také stojí, že podruhé jsem knihu přečetla najednou (a lá dočítání knihy v den odevzání čtenářského deníku), zatímco na poprvé jsem četla rozvlekle.

  Tomáš.Jahoda

  04.12.2017

  Od knihy jsem očekával více a musím podotknout to, že tato kniha byla napsána stylem, s kterým jsem se setkal poprvé a nebyl jsem na to zvyklí. Myslel jsem si, že tato kniha bude mít více nabitý děj.
  Viděl jsem filmové zpracování a musím říct, že se mi líbilo mnohem více.

  Nelíísek

  25.11.2017

  2 věci jednou ranou, přečteno jako povinná četba k maturitě a čtenářská výzva 2017 kniha se zvířetem v názvu.

  Pěkná krátká knížka, která se čte skoro sama, hodnotím na 4*.

  Leeonteena

  21.11.2017

  Mě se moc líbilo jak byla kniha napsaná. S tímhle stylem jsem se setkala prvně, ze začátku jsem byla trochu na vážkách, ale pak to na mě působilo opravdu mile. Celé to pak o to víc vyzdvihne šokující konec. Jediné co mě mrzelo, ale to byla moje chyba, bylo to, že jak jsem se pročítala dějem, začal se mi vybavovat příběh a tím pádem jsem si i vzpomněla jak to skončí. To mi pak trochu ubralo na tom závěrečném otřesu.