Noční pútnici Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Noční pútnici

Vojnový reportér Wojciech Jagielski sa zúčastnil ozbrojených konfliktov v Afganistane, Tadžikistane, Čečensku a Gruzínsku, na základe ktorých napísal 7 literárnych reportáží. Napriek tomu, že je často prirovnávaný k najvýznamnejšiemu predstaviteľovi tohto literárneho žánru Ryszardovi Kapuścińskému, vytvoril si vlastný neopakovateľný štýl založený na majstrovskom opise a schopnosti nájsť kľúčové informácie, ktoré dotvárajú obraz udalostí. V knihe Noční pútnici budeme konfrontovaní nielen s politickými prevratmi príznačnými pre africký kontinent, ale aj s úlohou novinára a jeho zodpovednosťou za ďalší osud hlavných hrdinov.

Noční pútnici sú deti, ktoré v šíkoch partizánskych armád vyvražďujú svojich príbuzných, ale sú to aj deti, ktoré osamotené putujú každú noc do blízkych miest, aby sa zachránili pred únosom. Aký je návod na uzdravenie? V tradičných pestrých rituáloch odpustenia alebo v pomoci humanitárnych organizácií?

Zdanlivo rutinnú úlohu reportéra tlačovej agentúry napísať správu o prezidentských voľbách v Ugande prehlušia historické súvislosti – krvavý boj o moc, detskí vojaci v službách partizánskych vodcov. Pripútajte sa, pristávame na letisku v Kampale.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Noční pútnici zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Noční pútnici (0.00 EUR)


Stažení Noční pútnici zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Nocni wędrowcy (209)

  Žánr:
  Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Absynt
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  amigo17

  12.09.2017

  Po 120 stranách to vzdávam, lebo tento autor mi preukrutne nesadol. Ale že fest.

  Silmarien

  26.08.2017

  Nie je to len o deťoch. Nie je to len o vojne. Je to o Ugande a priľahlých územiach, o politike, o zvykoch, ľuďoch, nádejach i sklamaniach, o nových začiatkoch i nešťastných koncoch. A áno, je to aj o vojne a o deťoch. Deťoch vo vojne, deťoch vojakoch, deťoch, ktoré sa stali dospelými priskoro. Jagielski sa do toho vkladá, nie je to len výpočet faktov, je to príbeh, o nich i o ňom. Opäť iný štýl, ale výborný.

  ""Ak uvidíte, že vychádzajú z lesa, prikážte šoférovi, aby to ihneď obrátil späť. Ak by sa však objavili blízko a na návrat by už nezostal čas, nech na to riadne dupne. Nezastavujte za žiadnych okolností," povedal a zotieral si z tváre kvapky vody. "Zapamätajte si to, je to úprimná rada priamo od srdca. S deťmi nie sú žarty.""

  ""Niekedy o tom nedokážu hovoriť," povedala Nora a nastavila tvár poludňajšiemu slnku.
  "Že zabíjali?"
  "Uhmm," lenivo odvetila a ani neotvorila oči.
  Opýtal som sa, či niektoré z detí, ktoré sa hrali na dvore, zabíjalo ľudí.
  "Okrem tých najmladších, niekoľkoročných, všetky.""

  ""Všetko ti porozpráva," povedala, "len sa ho na to opýtaj."
  Muselo však ubehnúť veľa dní, kým mi povedal, že zabíjal ľudí. Zabil ich desať, a možno viac. Podstatne, podstatne viac. Príliš veľa, aby si spomenul. Príliš veľa, aby si pamätal. Očakával som také vyznanie. Pricestoval som len preto, aby som ho počul. A keď k tomu došlo, cítil som sa bezmocný.

  Odpovedal na každú otázku. Stručne a priamo, čo som považoval za bezbrannú, úprimnú otvorenosť, čím sa rozhovor pre mňa stával čoraz náročnejším. Bol som to ja, kto mal ťažkosti sformulovať otázky, na ktoré Sam ako vzorný žiak ihneď odpovedal."

  Možno ak by som stretol Samuela v jeho predchádzajúcom prevtelení ako partizána z lesa, rozprávalo by sa mi s ním ľahšie. Stihol sa však vrátiť do detskej postavy, alebo presnejšie, práve sa znovu menil na dieťa. Čím viac sa stával niekým novým, tým viac sa jeho predošlé prevtelenie zdalo neskutočné.
  "

  "Armáda Božieho odporu bola azda jedinou detskou armádou na svete, a možno aj v histórii, ktorá viedla boje s dospelými a bola schopná páchať zločiny a krutosti, akých by sa dospelí neodvážili."

  "Istý dôstojník vládnej armády v Gulu, ktorému som sa prihovoril v hoteli, po otázke na vojnu s deťmi Armády Božieho odporu na mňa s poľutovaním pozrel a povedal: "Vy ste asi novinár, však?" Pokýval hlavou a ani nečakal na odpoveď. "Keď ich šetríme, hovoria o nás, že sme nanič, smejú sa z nás, že si nedokážeme poradiť ani s hromadou otrhaných deciek. A keď do nich strieľame, tak na nás kričia, že zabíjame deti.""

  "Mladí nespokojní vzbúrenci stoja pred dramatickou voľbou. Ak chcú zmeniť staré koryto rieky, musia sa do nej ponoriť a až potom – ak ich neunesie prúd – môžu vplývať na je tok, avšak bez sebaklamu, že ho obrátia. Ak do rieky nevstúpia a ostanú na jej brehu, budú sa môcť len prizerať ako plynie."

  "Tam, kde bojujú dva slony, utrpí najväčšmi tráva." (príslovie Ačoliov)

  "Starší vedeli len obrábať pôdu, pri Chartúme nemali čo robiť. Nič teda ani nerobili. Doslova. Už dvadsať rokov. Ich synovia nič nerobili, lebo ani nič nevedeli. Nestihli sa stať roľníkmi a na to, aby sa naučili niečo iné, nemali ich rodičia peniaze. Túlali sa po meste, hľadali príležitostnú prácu za drobné. Nemali nijaké kvalifikácie, neboli schopní nič ponúknuť."

  "Dedinky, z ktorých ich uniesli, už prestali existovať alebo sa presťahovali na neznáme miesto. Ich chatrče už obsadili iní, rodičia sa rozišli, majú nové deti. Vrátili sa z džungle a prekvapene a bolestivo zisťujú, že ich tragédia nie je pre ich najbližších tým najdôležitejším, že sa v podstate nič zásadné nestalo. Prázdnota, čo po sebe zanechali, sa rýchlo vyplnila. Čas nezastal, aj napriek ich presvedčeniu, ale kvapkal ďalej svojím zvyčajným tempom."

  (Trošku ma sklamal počet preklepov, dokonca i hrubka.)

  Lori_S

  26.07.2016

  Trochu zklamání. Myslela jsem, že kniha se bude věnovat dětským vojákům, ale nepřišlo mi, že by to bylo hlavní téma. Autor se na začátku věnuje bývalým partizánským dětským vojákům, jenže potom od toho upustí a píše o politické situaci, volbách, válkách, posednutí duchy atd. A na konci se opět vrací k tématu, které slibuje i název knihy. Chápu, že o Ugandě zpravidla nikdo nic neví, takže nějaký kontext se hodí, ale toto bylo moc. Nepřišlo mi to ani moc čtivé, celé se to líně táhlo.