Neztrácejte víru Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Neztrácejte víru

V knize Neztrácejte víru nám Mitch Albom nabízí půvabný příběh pozoruhodné osmileté cesty mezi dvěma světy — dvěma muži, dvěma vírami a dvěma společenstvími, který může být inspirací pro lidi v jakékoli části světa. Neztrácejte víru, Albomova druhá kniha ze žánru literatury faktu po Útercích s Morriem (Tuesdays with Morrie), začíná nezvyklou prosbou osmdesátiletého rabína z Albomova rodiště. Požádal autora, aby přednesl projev na jeho pohřbu. Albom, který se necítí hoden takový úkol splnit, trvá na tom, že musí rabína lépe poznat. To ho vrací zpět do světa víry, kterou před lety opustil. Mezitím se v blízkosti svého současného domova seznámí s detroitským pastorem, bývalým drogovým dealerem a trestancem obráceným na víru, který káže chudým a bezdomovcům v rozpadajícím se kostele s dírou ve střeše. V knize Neztrácejte víru nám Mitch Albom nabízí půvabný příběh pozoruhodné osmileté cesty mezi dvěma světy — dvěma muži, dvěma vírami a dvěma společenstvími, který může být inspirací pro lidi v jakékoli části světa. Albom, pohybující se mezi vícero světy, křesťanským a židovským, afroamerickým a bělošským, světem chudáků a bohatých, si uvědomuje, jak těmto odlišným lidem pomáhá víra v boji o přežití: starý rabín na předměstí se k ní naplno upíná v čase blížící se smrti; mladší městský pastor se o ni opírá, aby mohl on i jeho kostel přežít. V období, kdy se Amerika ocitá v těžkém období a lidé se více soustředí na víru, se Albom a dva Boží muži zabývají tím, co znepokojuje současného člověka: jak vydržet, když se stanou zlé věci, jak odpouštět, jak se vyrovnat s pochybnostmi o Bohu a jak důležitá je víra v čase lidských zkoušek. Přestože jsou texty, modlitby a dějiny různé, Albom začíná rozpoznávat pozoruhodnou jednotu mezi dvěma světy — a ve skutečnosti mezi všemi vírami. Na konci, když se blíží rabínova smrt a krutá zima ohrožuje pastorův zchátralý kostel, myslí Albom se smutkem na rabínovu poslední prosbu a po jeho smrti napíše projev na jeho pohřeb. Konečně pochopí, kam po celou dobu směřovalo učení obou mužů — k hluboké útěše čerpané z víry. Neztrácejte víru je kniha o smyslu života, o ztrátě víry a jejím opakovaném nacházení, o božské jiskře v každém z nás. Je to cesta jednoho člověka a zároveň příběh všech lidí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Neztrácejte víru zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Neztrácejte víru (0.00 EUR)


Stažení Neztrácejte víru zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Have a Little Faith (A True Story) (2009)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Kvothe

  01.01.2015

  Souhlasím s oběma příspěvky (kilometr a Danafantom), za sebe jen dodám toto: je to skutečně dobře udělaná kniha (ve smyslu well made play) – tedy zručně výborně sepsaný ničím zvláštním nevynikající příběh. Albom však umí dojemně vyprávět a zvolil si k tomu vhodné téma. Jen je škoda, že do svého zručného a dojemného vyprávění nepřidal více hlubších myšlenek – bohužel jen (velmi pěknými slovy!) sděluje již tisickrát omlété informace o víře a o tom jak může zbožný člověk moudře nahlížet na svět.

  Podobné knihy nemám příliš v lásce a ani tuto jsem neplánoval přečíst, ale ze zde nepodstatného důvodu jsem jí otevřel a po přečtení musím říci, že jsem byl příjemně překvapen jak dobře se četla. Zároveň nevnucovala žádná názory na víru či náboženství, takže se nanaplnila obava, kterou jsem při prohlédnutí obálky měl.

  kilometr

  17.10.2014

  Dobře udělaná kniha.Ze začátku mě příběh Henryho moc nebral.Musím ovšem uznat,že to měl Albom dobře promyšlené a dávám palec nahoru.90%.

  Danafantom

  12.10.2014

  Autor zde vypráví příběh. Ráda "poslouchám" vyprávění. Je to na dnešní dobu takové pomalé, a tak mě to uklidňuje 🙂 Byla to pro mě tedy příjemná knížka, a také zajímavá v tom, jak vnímají svou víru ostatní lidé, zde v kontextu svých náboženství, židovství a křesťanství.