Něžná fata morgána Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Něžná fata morgána

Třetí příběh z období detektivních začátků Richarda Krauze se odehrává v listopadu 1989. Richard Krauz pracuje na oddělení vražd už půldruhého roku, ale starší kolegové na něj stále hledí jako na kriminalistické ucho. Jeho učitel, starý detektiv Burger má na stole tři staré nevyřešené vraždy mladých žen, které vrah zardousil, sexuálně zneužil a jejich mrtvoly zanechal v městském parku na lavičce. Způsob provedení všech tří vražd napovídá, že se jedná o jednoho a téhož pachatele. Vyšetřování vyžaduje specializovaný tým, ale vedení a stranický orgán tento požadavek ignorují. Nechtějí vyvolat mezi obyvatelstvem nežádoucí paniku. Měsíc před revolucí dojde ke čtvrté vraždě a ta potvrdí Burgerovo varování, že vrah pokračuje dál. Bohužel je pozdě. Přijde revoluční listopad 1989 a společenské poměry se radikálně mění ze dne na den. Osudy lidí se setkávají a protínají na náměstí a v cinkotu klíčů zanikne osamělý výkřik, že jeden z nich je bezcitný surový vrah.Kniha v českém jazyce!


Stažení Něžná fata morgána zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Něžná fata morgána (0.00 EUR)


Stažení Něžná fata morgána zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Naše Mesto (22.)

  Žánr:
  Detektivky, Literatura slovenská
  Vydáno: , Slovart (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (31)

  Přidat komentář

  Majdule

  19. února

  Moje dojmy byly tentokrát rozporuplné, na rozdíl od Uzlu, kde jsem Dánovi zcela propadla. Začátek byl stylově a atmosférou rozpačitý, v některých okamžicích se mi zdál až křečovitý. Promíchání kriminálky se společenským románem se mi tady zdálo méně zvládnuté. Nejvíc mi vadila, jak to popsat přesně, taková stejcovitost. Trochu alergii jsem získala na větu "Je zvláštní, jak dnešek někdy připomíná socialismus.", nikoliv pro její obsah, ale spíš pro její četnost a návodnost.
  Přibývajícími stránkami jsem se ponořovala víc a víc. V prostřední části převážila kriminální nota, což jsem velmi ocenila. Ke konci opět převzal vládu společenský román. A kupodivu, už mě to bavilo, zaujalo. Možná i jako pamětnici, byť pubertální, roku 1989.
  Co na autorovi oceňuji, je fakt, že působí dojmem odborníka. Evidentně ví, o čem píše, čiší z toho osobní zkušenost (nebo schopnost jí zprostředkovat). Možná je skutečně Richard Krauz alter egem spisovatele skrývajícího se pod jménem Dominik Dán.
  Nebyla to bomba, ale ráda sáhnu po další Dánovce.

  Prateri

  16. února

  Zase pěkná detektivka. Kriminalisté jsou skvělí, žádný superman, mají své chyby jako všichni. Ale jejich snaha vypátrat a zabránit zločinu musí být bezchybná a o to usilují i přes převratnou situaci v našem milém státě. Víc mě teda zajímalo pátrání po vrahovi. O politice moc ráda nečtu.

  Ladys

  02. února

  Pořád hodně slušné čtení, ale přiznávám, že už jsem knihu nečetl s takovým napětím, jako dřív. Ale možná je to tím. že je to už x-tá od D. Dána, co jsem četl.
  Případ z let před pádem komunismu byl ale dobrý tah.
  Připomenutí atmosféry doby, která stála za prd z jiného úhlu, než si pamatuji já stálo rozhodně za to.
  Přes to, že z Dána se stal rutinní autor, neztrácí nápady a já jako jeho fanoušek čtenář to vítám. Pořád je důvod sáhnout po jeho knize.

  katerina9582

  30.11.2017

  Tohle je pan spisovatel, je pro mně jeden z nejlepších . Výborný, u všech jeho knih, co jsem doposud četla, nikdy nezklamal !

  Ivana11

  27.09.2017

  D.D. opět nezklamal, tentokrát bylo něco trošku jinak, ale opět výborné.

  KlérTomson

  16.07.2017

  Dán si zachoval svůj styl i humor. Čekala jsem sice další napínavou mírně drastickou "Dánovku", ale pokud to vezmu z pohledu díla velmi kvalitního spisovatele a jeho umění popsat věci i zevnitř, ne jen na první pohled viditelné, tak nejde jinak než založit do knihovny a po čase po ní znovu sáhnout.

  ssyyllvvaa

  20.06.2017

  Pro mne zatím snad nejméně zajímavá kniha z Dánových detektivek, což je možná dáno tím, že jsem ji četla v českém překladu a dávám přednost slovenskému originálu, jehož jazyk mi připadá lehce ironičtější a vtipnější, a to i v popisu politického vývoje.
  Ale i přesto dobrá jako všechny Dánovy knihy.

  wiix

  08.06.2017

  Taký všedný príbeh. Alebo som možno mala vysoké očakávania a kniha je dobrá, len on ich už napísal veľmi veľa dobrých a podobných, neviem.

  PetK

  02.06.2017

  Detektivní příběh okořeněný společensko-politickou situací v době Sametové revoluce. Dán mě baví, to spojení temna a humoru oceňuji stejně jako například u série Oddělení Q.

  honZic

  09.04.2017

  Klasický Dán. Jen mi vadil konec a ta politika. Tentokrát ji tam bylo opravdu hodně. Více v recenzi, zde u knihy.

  PetK

  31.03.2017

  A jsme ze socíku v demokracii. 🙂 Audioknihy Dominika Dána v podání Mariána Gešiberga mě prostě baví.

  Danuše7

  27.03.2017

  dobrý příběh, napínavá zápletka, ale jeden by si myslel, že nedělali nic jiného než pili vodku.

  Joyce24

  25.03.2017

  Celkem příjemná detektivka, jen mě vadilo, že té politiky v knize bylo až příliš.

  bábuška

  18.03.2017

  Detektivní pátrání začíná nálezem několika zardoušených dívek. Je podzim roku 1989 a ti, kteří se snaží vypátrat pachatele jsou stále brzděni nesmyslnými tabulkami a soutěžemi o rychlé objasnění trestních činů. Vysoce postaveným činitelům jde jak o finanční odměny, tak o vyšší šarži. Mezi jinými dobře vykreslené postavy všehoschopného náčelníka Jakutina a jeho nohsledů Zlochy a Molnára, stejně tak odborně zcela neobznámeného politruka soudruha Fialu. A v době úplné dezorientalizace Státní bezpečnosti se konečně podaří vyšetřovatelům Burgerovi a Krauzovi případ vyřešit. A proč název knihy ‘Něžná fatamorgána’ ? Napoví nám závěr knihy: A zdá se mu sen. Žil ve městě, kde se všichni lidé měli rádi, ctili se navzájem a pomáhali si, vážili si starších a moudrých, slibovali si lásku a slibovali, že vydrží. Jáma lvová už nebyla policejní pevností, přeměnila se v dětské jesle, protože policajty už nikdo nepotřeboval. Když ráno vstal a holil se do práce, usmál se. Usmál se teskně, lítostivě. Noční sen byl bohužel pouhý sen, pouhá fata morgána, mihotající se v dáli jako horký vzduch nad rozpálenou pouští.

  tlllk

  14.03.2017

  Opäť skôr sonda do predrevolučného diania, ako poriadna detektívka. Ešte prvá polovica išla podľa osvečeného scenára, ale potom ….

  Patapuf

  22.02.2017

  Příběh dobrý… fakt se to čte dobře… jediné co mi na posledních knihách vadí je to poučování… na začátku si připadám jako kdybych si četl nějakou učebnici… to připomínání socialismu mi přijde tlačený do toho jakoby na sílu… když od tohohle odhlédnu je kniha super…

  Aleen

  16.02.2017

  Připadám si už trapně…na pana Dána pěju pořád jen chválu! Ale jinak to prostě nejde…Ten člověk si na nic nehraje, věci nazývá pravými jmény, která se nesměla říkat za minulého režimu a která se nesmějí říkat ani dnes. Ono se totiž mnoho nezměnilo 🙁
  Líbí se mi vyprávění profíka o jeho profesi, o světě, ve kterém se skutečně dějí ošklivé věci. Tento "díl" moc pěkně odsýpal, dělo se toho mnoho a naprosto to pohltilo mou pozornost. Velice dobře podané řemeslo.

  Jessica007

  24.01.2017

  Moje druhá kniha od Dominika Dána a moc se mi líbila. Rozhodně je velmi záživná, je v ní napětí, humor, je zasazená do období před, při a těsně po "sametové" revoluci, to je také zajímavé, osobní vztahy. Někdy hodně otevřené popisy situací.

  weberda

  18.01.2017

  Perfektní, doporucuji.

  Foks

  15.01.2017

  Dominik Dán je PAN SPISOVATEL. Ani minutu se u této detektivky člověk nenudí. Velmi záživné, zajímavé, ve správnou chvíli výborně vygradované napětí, humor, s odstupem velmi vkusně popsané střípky revoluce… 100%

  edith79

  11.01.2017

  Kniha podle mého gusta. Navíc mě vážně baví přečíst si o poměrech před, při, nebo krátce po revoluci. Autor evidentně ví o čem píše, navíc chytře, poutavě a civilně s určitou dávkou chlapského humoru.

  Marián27

  21.12.2016

  Tak trochu iná dánovka než ako som zvyknutý ale som rád že autor má tak rozdielne knihy. Vyšetrovanie vrážd mladých žien na pozadí udalostí novembra 1989 malo pre mňa osobne svoje čaro. A aj to že v knihe sú spomínané miesta ktoré osobne poznám a chodievam cez ne skoro každý deň. Tak isto ocenujem že v príbehu sú spomenuté okrajovo aj udalosti z roku 1968, Sviečková manifestácia, likvidovanie spisov ŠTB alebo otvorenie hraníc. Ľudia vtedy verili že bude lepšie a niečo sa zmení ale ako sám názov napovedá, nebola to iba obyčajná Nežná fatamorgána? Za mňa spokojnosť.

  Seiers

  08.12.2016

  Nostalgický výlet do devětaosmdesátého. Z tohoto pohledu ano, lidé si rádi zavzpomínají. Co se týká detektivky, je situace poněkud horší. Zaprvé detektivnímu příběhu chybí uvěřitelný konec. To, co se odehrálo na stránkách je doopravdy nesmysl. A přitom stačila jedna kapitola s jednoduchým vysvětlením. Zadruhé mně přišlo nereálné, aby všechny postavy hovořili stejně. Jak detektivové (příslušníci VB), tak bordelmamá nad hrobem, seniorka s bombarďákama, sekretářka ze čtvrtého patra, prostě všichni. Rovněž vzájemné rozhovory samotných esembáků jsou mimo reálie života (i tehdejšího). Celý příběh budí dojem, jako kdyby byl ušit horkou jehlou. Nicméně já se bavil, a proto se knihy přece vydávají.

  Macek58

  13.10.2016

  Jako doposud: kvalita, kvalita ,kvalita….. už netrpělivě čekám na další.

  MahulenaK

  30.09.2016

  Nemůžu si pomoct, musím dát pět hvězdiček 🙂 Nevím, jestli je to ještě možné, ale pro mě jedna z nejlepších "dánovek". I jsem si poplakala. A teď holt musím počkat do prosince, než vyjde další 🙂 A už to jinak než v originále číst nebudu!

  dikobraz

  21.09.2016

  Klasicka Danovska oddychovka. Hm, to bolo obdobie, ako ludia verili, ze bude fajn a ako to nedopadlo presne podla ich predstav. Opisy tej pohnutej doby z druhej strany boli dobre. Kominar vrah a zlodej, co si setri s retiazkami a drobnymi kradezami na zdrhnutie z republiky, hmmm, neviem, neviem. A stb tam vlozil na konci, to mi tam prislo ako nasilu. No a Knazko, ako ho isli zmastit a dorazit chalosi z ulice, to som sa skoro utopil vo vani, to bola pekna haluz. A utvorte koridooooor. Pre Vlada… Ale, to je zas ina historia. Aaaale, nebudem len kriticky, bolo to fajn. Aj som sa pobavil, dobre sa to citalo a to je hlavne, ne?

  pobijecmuch

  10.08.2016

  Trošku jiná Dánovka, ze které jsem ze začátku měl pocit četby kriminálního sborníku. Potom jsem se do toho dostal a pochopil co Dán píše i mezi řádky. Takže opět plný počet. A četl jsem to v originále, heč! 🙂

  Charlesska

  11.07.2016

  Dominik Dán je moje srdeční záležitost, ale u několika posledních knížek jsem se místy trochu nudila, už zmizel ten dřívější pocit, že knížku nemůžu odložit, dokud ji nedočtu.

  skocka

  29.06.2016

  Kniha sa vyborne citala, len skoda toho slabsieho zaveru – ako keby to autor potreboval velmi rychlo dopisat. Radim ju medzi oddychovky na leto.

  petulienka126

  24.06.2016

  Za mňa najslabšia "dánovka"