Nesvatý otec Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Nesvatý otec

Phineas Mortimer se nikdy nechtěl stát knězem. Toužil dělat to, co každý bohatý aristokratický synek – tedy nic. Popíjet po hospodách, veselit se s nevěstkami, občas se porvat s kmány a utrácet tatínkův majetek. Jenže cesty páně jsou nevyzpytatelné. Ve válce, kde se ocitne v roli polního kuráta, se Phineas setká s temnotou a málem zešílí. Aby se vyhnul další službě, odchází do pokojné horské vesnice šířit slávu boží. Jenže zlo má dlouhé prsty a hříchy minulosti se ukážou být pouze předzvěstí návratu něčeho mnohem strašnějšího. Něčeho, na co nemusí stačit okovaný palcát ani modlitba. Pokud v tomhle temném fantasy světě vůbec nějaký bůh, který by ji vyslyšel, existuje…Kniha v českém jazyce!


Stažení Nesvatý otec zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Nesvatý otec (0.00 EUR)


Stažení Nesvatý otec zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura česká, Fantasy
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Set123

  12. března

  K této knize se stavím poněkud rozpačitě.
  Rozhodně se nejedná o nijak úžasné dílo na poli fantasy, dokonce bych tvrdil, že svou propracovaností se jedná spíše o nižší vrstvu průměru, ale jako krátká oddechovka, bez složitějšího příběhu je to rozhodně dobrá volba.
  Phineas Mortimer není nijak výjimečná postava, ale dokáže zaujmout a krátký děj se v postavení, které jsem ke knize od počátku zaujal (Tj. právě jako oddech od delších sérií) byl dobrý.
  Věřím, že zkušenější autor, konkrétně pak myslím na pana Sapkowského, by s touto krutě prosaickou postavou a dějem udělal mnohem kvalitnější divadlo, spíše ságu, nikoli pak jednohubku. (A nebudeme si nic nalhávat prostou pro rozšíření, minimálně na tři díly o třech stech stranách tu je.)
  Díky rychlosti a plynulosti čtení, specifickému postavení knihy na poli fantasy a mým osobním sympatiím k českému dílu, hodnotím 4 hvězdami, ale objektivně mohu bohužel přidat pouze 3.

  Fantasysvet

  06.12.2017

  Dvořákův hrdina je dost netradiční. Nejen, že se jedná o kněze, ale především o kněze, který si uvědomil, že boží pravidla jsou ohebná a podle toho i žije. Phineas holduje vínu a ženskému klínu, nebo spíš kořalce a kurvám. Zároveň nechodí pro ránu daleko a s palcátem mu to jde také mnohem lépe, než se svěcenou vodou. Zkrátka pokora a umírněnost nejsou jeho nejsilnější stránky a tak je prototypem antihrdiny. Navíc antihrdiny stiženého kletbou. Prostě materiál, ze kterého by Martin či Gemmel uplácali alespoň šesti dílnou ságu.

  Zkušenější autor, nebo autor s většími ambicemi by z Phinease Mortimera dokázal vymáčknout mnohem víc. To byste se opravdu mohli bát, jestli hrdinova pouť po pozemském světě skončí od krve a s řevem, tak jak začala. Takhle jen strávíte dva příjemné večery s jednohubkou, která je okořeněná zajímavou hlavní postavou. A za rok se po ní neohlédne ani paní Lotvá.

  Nelíísek

  29.11.2017

  Cesty páně jsou nevyzpytatelné, své by vám o tom mohl vyprávět Phineas Mortimer.

  *MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

  Phineas Mortimer je, nebo tedy byl dědic jednoho z nejmocnějšího a nejstaršího rodu v celé říši, jak to ale bývá sláva mu stoupla do hlavy. Začal popíjet v hospodách, vyhledávat společnost lehkých žen a prát se, tak jeho tatíčkovi rupli nervy a milovaného synka radši omámil a nechal převést do kostela a chtě nechtě se musel přidat k církve Horozdově.

  Ani ale tak Phineas nezapře svou pravou povahu, žádné z přikázání mu není svaté a porušuje jej jak na běžícím páse, v patách mu ale kráčí minulost a nehodlá se ho jen tak zbavit…

  *ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

  Kniha v sobě nese skryté poselství, ať už jsme jací jsme, víra z nás neudělá nic jiného, vždy se budeme vracet na začátek, ať už si svoje hříchy odpykáme či nikoliv.

  Hodnocení: Krátký román, který dokáže svým příběhem zaujmout, rozhodně se u knihy nebudete nudit, děj je plynulý a nějak zvlášť se nezabírá detaily a jde rovnou na věc. K hlavní postavě budete mít možná odpor ale zároveň i skrytý udiv.
  Hodnotím 4*