Není dálky… : vzájemná korespondence Františka Halase a Jana Zahradníčka z let 1930-1949 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Není dálky... : vzájemná korespondence Františka Halase a Jana Zahradníčka z let 1930-1949

První vydání vzájemné korespondence Františka Halase a Jana Zahradníčka. Kniha zahrnuje všechny dostupné dopisy obou básníků (celkem 143 korespondenčních jednotek), z nichž první byl napsán v dubnu 1930 a poslední v listopadu 1949. Představuje jedinečný dokument o přátelství obou básníků i o genezi jejich poetik – v dopisech nalezneme mj. řadu zajímavých dokladů k některým Halasovým a Zahradníčkovým sbírkám stejně jako komentáře k časopisecky publikovaným básnickým textům. Oba přátelé navíc štědře glosují osudy svých uměleckých druhů a souputníků. Dopisy zároveň dokumentuji na pozadí významných historických zvratů unikátní vztah dvou umělců, z nichž jeden byl přední osobnosti českého levicového hnuti a druhý hluboce věřícím katolíkem. Text korespondence je doplněn bohatým poznámkovým aparátem a rejstříkem.

Editoři Jan Wiendl a Jan Komárek.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Není dálky… : vzájemná korespondence Františka Halase a Jana Zahradníčka z let 1930-1949 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Není dálky… : vzájemná korespondence Františka Halase a Jana Zahradníčka z let 1930-1949 (0.00 EUR)


Stažení Není dálky… : vzájemná korespondence Františka Halase a Jana Zahradníčka z let 1930-1949 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)