Neklidné kosti Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Neklidné kosti

Série příběhů ze středověké Anglie začíná barvitým románem, kde vypravěč Hugh de Singleton jako mladý lékař hledá obživu v Oxfordu. Příležitost se mu naskytne, když ošetří zraněného lorda Talbota a ten mu nabídne práci na svém panství. Dlouho netrvá a Hugh řeší záhadu kostí nalezených na hradě Bampton. Začíná pátrat po místní dívce, která před několika měsíci zmizela, a rozplétá předivo dramatických vztahů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Neklidné kosti zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Neklidné kosti (0.00 EUR)


Stažení Neklidné kosti zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Paměti Hugha de Singletona, lékaře (1.)

  Originální název:

  The Unquiet Bones (2008)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (30)

  Přidat komentář

  martina.tim

  07. března

  Zajímavá historická detektivka. Je pěkné sledovat vyšetřování bez různých moderních vymožeností a postupů, ale pěkně postaru.

  Kerberos

  17. února

  Ráda čtu historické detektivky.Kombinace lékař – vyšetřovatel je zdařilá,příběh mě bavil,určitě si přečtu další díly.

  Barush64

  14. ledna

  Na tuto knihu jsem narazila uplnou nahodou a rikala jsem si – proc ne. O severske napinave krimi se rozhodne nejedna, ale kniha je celkem ctiva a pribeh plyne. Lekar Hugh je sympatak a bavi me jeho casta ironie a sebeironie. Ted jsem navic zjistila, ze kniha ma pokracovani, ktere si rada prectu.

  Chesterton

  05.11.2017

  Zaujala mě právě pohodová a laskavá atmosféra knihy spolu s již zmíněným pomalým tempem. A to přesto, že příběh je jinak celkem drsný, vzhledem k době ve které se odehrává.

  TeaPeter

  20.10.2017

  Celkem slušná historická detektivka. Občas jsem sice chování postav ne úplně chápal, ale asi to bylo tím, že se autor snažil o zakomponování prvků středověké mentality, která měla svá specifika. Tomu odpovídalo i pomalé tempo děje.

  babicka_amalka

  13.09.2017

  četla jsem až jako druhou, přesto jsem z četby měla velké potěšení; díky google street view jsem si vesnici "prošla" na vlastní oči a spolu se skvělým popisem vesnice, jejích dějin a dalších informací (na stránkách http://www.british-history.ac.uk/vch/oxon/vol13/pp6-8 ) jsem si tu knížku užila hned několikrát; teď se chystám na třetí díl – Inkoustovou stopu, a doufám, že brzy někdo přeloží a vydá další díly; je to sice lehčí čtení, ale to mu nijak neubírá na zajímavosti a poutavosti; pro toho, kdo má rád kombinaci historie, detektivky a možná i trochy romantiky, je to ideální čtení;

  Peršanka

  31.07.2017

  Celkem slušné čtení, trochu pomalé, ale zase přiměřené době, že… Jen si nejsem jista, jaké počasí bylo v těch časech v Anglii, zda bylo možné na svatého Martina ještě sbírat bylinky a zanedlouho navzdory rannímu mrazíku obracet dřevěnou lopatou zem na poli. A jestli lidé ještě v devět večer v prosinci bděli a pálili uhlí v krbu. Půlka 14. století… Kvůli těmto pochybnostem nemohu dát plný počet.

  cukrovka

  31.05.2017

  Příjemná detektivní oddechovka zasazená do středověku. Zajímavým kořením jsou lékařské zákroky. Představa, že do mě někdo řeže bez umrtvení mě dost bolela.

  martina.culik

  29.05.2017

  Takovéto historické detektivky mě baví a je fajn, když autor ví o čem píše – vystudované středověké lékařství dodává příběhu na věrohodnosti.

  evickakyticka

  16.04.2017

  Už jsem četla i lepší historické detektivky. Tato mě neobohatila o žádné nové informace, které už by se někde jinde nevyskytly. Teda vlastně kromě "cotehardie". Vyšetřování mi přišlo takové nijaké. Humor jsem tam také moc nenašla. Pro mně průměr… A na pokračování se rozhodně nechystám, nenavnadilo…

  Dorrinka

  22.03.2017

  Pro mne příjemné, odpočinkové čtení. Moc se mi líbila sympatická "zamindrákovaná" skromnost hlavního hrdiny. Nedokážu odhadnout věrnost historických reálií, ale přinejmenším v oblasti uspořádaní společnosti a popisu různých společenských situací s rozhovory a podobně, mě to občas pořádně potahalo za uši a přišlo mi to maličko nadsazené, ale u žánru to vnímám jako beletristickou licenci.

  MichelleS

  19.03.2017

  Chvilkami se mi povedlo se začíst, ale stále mě něco rušilo. Postavy jsem si nedovedla zamilovat, nebylo proč. Středověk? Nějaké ty reálie tam byly, ale nevěřila jsem dialogům, některým motivům a rozhodnutím, jakoby autor jen vsadil dnešní lidi do 14.století. Detektivní linka byla průměrná a počet náhod přes čáru, občas se děj posouval krkolomnými zápletkami. Jízlivé Hughovy poznámky byly sice osvěžující, ale bylo jich málo, aby vytáhly zážitek z šedi průměru.

  trudoš

  04.03.2017

  Nenáročná historická detektivka v duchu tradic Případů bratra Cadfaela, u které jsem postrádal jediné – vlastní charisma. Jinak ale spokojenost, především proto, že se Mel Starr nesnaží středověk vykreslit jako zlé, odporné místo, avšak ani nemaže med kolem pusy pohádkovou atmosférou. V jeho podání jsou časy minulé prostě jen dalším obdobím, ve kterém lidé žili, pracovali a umírali. Téhle tónině odpovídá jak stavba zápletky, tak jazyková stylistika. Děj plyne pomalu a detektivní linie je pouze kořením v příběhu panského lékaře, jako by si autor uvědomoval, že do řádných kriminalistických metod je ještě daleko, a tak víc apeluje na striktně rozumovou dedukci. Dlužno podotknout, že ta se ne vždy ukáže jako zcela spolehlivá, což osobně považuji za povedený dovětek. Zbylý prostor je pak věnován dobovému vykreslení kulis, které však nepůsobí jako únavná exkurze, ani jako seriálové melodrama. Výsledkem je nenásilné, civilní a jednoduché vyprávění, což je vlastně v kostce kouzlo celé knihy.

  soukroma

  02.03.2017

  Četlo se to celkem dobře, ale zápletka a informační hodnota o místě a době byla slabě pod průměrem. (Nedá se to třeba srovnat s případy bratra Cadfaela – z doby ještě starší – kde se člověk opravdu dozví první poslední nejen o životě ve městě i v klášteře, o tehdejší léčbě neduhů, ale také o politické situaci v okolí). Hlavní hrdina, jakkoli vcelku příjemný, to sám neutáhne.

  orinka3

  20.01.2017

  Tohle mě vážně nenadchlo. Bylo to takové nijaké, rozvláčné a skoro se bojím napsat, že docela nudné. Ke konci jsem stránky přeskakovala a oddechla si, když konec nastal.

  cvaldik

  12.01.2017

  Neklidné kosti jsem dostala k Vánocům v roce 2015. Musím se přiznat, že jsem je nejprve odložila a po nějaké době jsem se ke knížce vrátila. Neklidné kosti jsou nenáročnou napínavou a oddechovou knížkou, kterou bych doporučila, ačkoliv to není přímo šálek mojí kávy.

  cérka

  27.12.2016

  Neklidné kosti, mne nadchly, zcela pohltily a já přečetla knihu za dva rušné, adventní dny.
  Je to zvláštní, druhý díl mě už tak nezaujal, byla chyba číst jej jako první nebo je opravdu slabší? Nicméně, už jsem v knihovně hledala další díl a pokud se objeví ihned se do něj pustím 🙂

  Majdule

  04.11.2016

  Málokdy se můj postoj ke knize změní od natěšení přes rozčarování až k nadšení. U téhle se mi to stalo. Přistupovala jsem k Neklidným kostem natěšeně a byla rozčarovaná stylem vyprávění, nevyhovovala mi ich forma vyprávění. Ale Hugh de Singleton mé pochyby i odstup rozpustil jako slunce sníh. Hlavní hrdina si mě postupně získal, jako málokterá literární postava. A skutečně výjimečně se pak setkám s postavou, již bych mohla bezezbytku ctít a obdivovat, jako právě zde. Hugh se pro mě stal živoucí postavou a středobodem děje. Vše jsem vnímala a měřila jím jako hlavním aspektem. A to je současně největší předností a slabinou knihy.
  Protože když se Hughem nepotkáte, vyšumí i celá kniha. Protože je to poklidný, nekontroverzní příběh, který rozhodně nestaví na napětí a dech beroucí zápletce. Jako detektivka to šlape, má logiku, nabídne i překvapení a zvrat v pátrání. Přesto mám pocit, že čtenář, který si nezamiluje Hugha de Singleton a jeho cit pro lakonické, trefné hlášky, bude se trochu nudit.
  Já se ovšem zamilovala a právem zamilované ženy je být nekritická.

  irefir

  25.10.2016

  Docela fajn kniha, nenáročné čtení, pohodička:)

  aluskacz

  11.10.2016

  Věděla jsem, že nemám očekávat moc a proto jsem byla mile překvapena. Pěkná a oddechová. Já jsem byla spokojena.

  wooloong

  14.08.2016

  Knížka se díky jednoduchému stylu vyprávění dobře četla. I špetky toho humoru jsem se dočkala. Ale byl to spíš historický román s trochou té detektivní zápletky, protože mnohem větší prostor dostaly myšlenky a úvahy hlavního hrdiny (asi nejlepší část knihy), popisy lékařských postupů, láska k lady Joan (ad vice versa, malinko červená knihovna) a konečně trocha toho pátrání, které se dost často posouvá kupředu jen díky náhodě.

  astroweb

  05.08.2016

  Příjemná četba historické detektivky, líbily se mi připojené lékařské zákroky hlavního hrdiny.

  handlovas

  26.04.2016

  Mně bohužel kniha nezaujala a musím říct, že jsem se do dočtení musela nutit. Kriminální příběh mi přišel příliš povrchní, hlavní hrdina si mě ničím nezískal a ani dobové líčení 14. století mi nepřišlo zajímavé. Slibovaný humor jsem v knize nenašla vůbec.

  Ivusa007

  01.04.2016

  Souhlasím naprosto s Miloslavem0399, především se mi líbilo, že hlavní hrdina o sobě zdravě pochybuje a není neomylný….přečetla jsem hned i Zločin u kostela.

  Liduka

  03.03.2016

  Povedená kniha. I když jsem si myslela, že vím, kdo koho zabil, byla jsem ráda, když se asi v polovině knihy ukázalo, že všechno je úplně jinak. Už se těším na další díl.

  alzbeta4963

  29.02.2016

  Moc hezky napsané. Akorát tak od poloviny je naprosto jasné, kdo to udělal, takže žádné překvapení na závěr…

  jindrusa

  17.02.2016

  Lepší průměr, chvílemi mně kniha ale nudila.

  miloslav0399

  28.01.2016

  Středověká detektivka s hlavním hrdinou lékařem je pro mě docela atraktivní téma. Prostředí Anglie 14. století je popsané pěkně. Jen se mi nechce věřit, že by všichni šlechtici, soudci a úředníci byli tak poctiví a spravedliví, jako v Oxfordu a okolí. Samotný kriminální příběh je docela střízlivý a bez zbytečných efektů, což se mi líbilo. Hlavní postava neoslňuje pronikavou dedukcí ani mimořádnou intuicí, jen se poctivou mravenčí prací pomalu dobírá úspěchu. I když ne na první pokus 🙂 A jestli v něčem vyniká, pak v slušné dávce štestí. Celkově se mi kniha líbila a asi si časem přečtu i další díly série.

  Galadwen

  04.01.2016

  Vůbec ne špatná historická detektivka, i když k dokonalosti jí ještě trochu chybí. Na tento žánr a můj vkus byl výsledek Hughova pátrání trochu příliš ovlivněný náhodou i tím, že část nepominutelně důležitých osob se objeví až po půlce knihy. Jinak ale svižně a čtivě napsáno, se sympatickým hlavním hrdinou. Jsem zvědavá, jak bude série pokračovat.

  kolacky

  30.12.2015

  Slibný začátek nové série! Středověk, záhady, tajemství… myslím, že se můžeme jenom těšit!