Návrat do Killybegs Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Návrat do Killybegs

Napínavý a čtivý román, oceněný Grand Prix (Velkou cenou) Francozské akademie, nominovaný na cenu Goncourt a IMPAC Dublin, je inspirovaný vraždou vysokého představitele Sinn Feín, který byl odhalen jako britský tajný agent. Jak se z uctívaného hrdiny stane zrádce? Píše se prosinec 2006 a jedenaosmdesátiletý Tyrone Meehan už jen čeká na smrt. Netuší, kdy ani odkud udeří, ale jistojistě ví, že přijde, a stane se tak v Killybegs, v jeho rodné vsi na irském venkově. Tam, kde ho otec učil nenávidět všechno anglické a odkud musela jeho rodina prchnout před bídou. Je čas, aby Tyron odvyprávěl svou verzi pohnutého životního příběhu plného zvratů a osudných voleb. Sorj Chalandon ve skvěle napsané románu popisuje skutečné události a život svého přítele Denise Donaldsona – ten byl ale skutečně zavražděn 4 měsíce poté, co vyšla jeho zrada najevo.Kniha v českém jazyce!


Stažení Návrat do Killybegs zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Návrat do Killybegs (0.00 EUR)


Stažení Návrat do Killybegs zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Return to Killybegs (2014)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  pajaroh

  16.04.2017

  Těžké téma, těžká doba, děj psaný "novinářsko-odbojným" stylem. Příběh o patriotismu, odsuzování, (ne)hrdinství a boji jednoho ublíženého národa popsaného životem jednoho ubližujícího (a neméně ublíženého) člověka.

  ITGIF

  05.07.2016

  Ač je téma velice zajímavé, příběh jakbysmet, autorův styl mne ovšem absolutně nedokázal vtáhnout do děje. Knížku jsem dočetla po dlouhých odmlkách, jednoduše proto, že jsem se neměla na co "těšit". Nemůžu dát více než 3 hvězdičky, bohužel.

  Lenka.Vílka

  23.05.2016

  Ve své podstatě jsem vlastně klidný člověk. Ale jsou dvě věci, které nechápu. Historie a náboženství. Nechápu, na co historie je. Protože lidi dělají stále ty stejné boty stále dokola (ano, snadno se při tom vybaví definice šílenství a to není moc pozitivní) a z historie se těžko poucime, když jsou lidé vlastně nepoučitelní. A potom je tady ještě víra. Pro někoho něco, pro jiného nic (do druhé kategorie spadám i já). Ale ač to v rámci mého předchozího prohlášení nedává smysl, tahle část dějin mě zajímala (já vím, videla jsem jenom Krvavou neděli a Hlad, takže toho zase tak moc nevim, tak ať raději sklapnu…ale někde se začít musí…), proto jsem moc vděčná a ráda, že jsem knihu četla. Rozhodně doporučuji na přečtení.

  Hawkey

  29.08.2015

  Příběh mě tolik nezaujal,ale marné to nebylo..dozvíte se o historii Irska a nátuře Irů. Trochu jsem se ztrácela v ději..není to dvakrát napínavé,ale dobře napsané,a díky tomu jsem vydržela do konce.

  čef

  30.07.2015

  O historii Irska a příčinách sporu mezi Iry se toho u nás v hlavním proudu mnoho nedočtete. Řekl bych, že mnoho Čechů považuje Iry za něco jako Angličany na jiném ostrově, ale to je v jejich světě dost veliká urážka. V této knize jsem dostal šanci pochopit jak hluboká je brázda mezi katolíky a protestanty, jak nenávidění jsou Angličané mnoha lidmi v Irsku a co byla vlastně IRA zač. Hlavní však je zde úděsný život a smrt hrdiny a zrádce se všemi jeho vrcholy a pády. Jako jedna postava z knihy mu za jeho snahu o rovná záda a lidský přístup slzami tleskám.

  učtese

  24.07.2015

  Autor je novinář, válečný zpravodaj a na knize je to znát. Chalandon dokáže najít přesně ty momenty, které nás zasáhnou a dávkovat je tak, aby udržel naši pozornost až do konce. Tyrona Meehana se nesnaží odsuzovat ani glorifokovat, ale ukázat, že svět není černobílý a nelze lidi dělit na hrdiny a zrádce. I když je to jednoduší a všichni to děláme.
  Problémem a otázkou pro mě zůstala ta samotná "irská věc". Z knihy jsem tak docela nepochopil za co vlastně bojovali. Chtěli spojit Irsko i když část Irů se s Brity dohodla a spojila. Toužili po míru, ale zbraně odložit nechtěli. Důvod nenávisti katolíků a protestantů. Možná je to podobná situace jako na Ukrajině.

  bookcase

  22.06.2015

  Román je nejen napínavým politickým thrillerem, zároveň je jakýmsi průvodcem po historii Irska, od dvacátých let minulého století po současnost. O konfliktu mezi protestanty a katolíky, jakož i o úloze IRA jsem doposud měla jen kusé informace, které se tu a tam objevily v médiích. Díky tomuto románu jsem se o této věci dozvěděla něco víc a poznala i zákulisí – jak bojovali obyčejní lidé, kteří hrdě stáli za svou věcí a byli ochotni obětovat vše včetně svého života.