Nástroje temnoty Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Nástroje temnoty

Nejmocnější rody skrývají ta nejděsivější tajemství
Dlouho očekávaná řada prvotřídních historických příběhů z georgiánské Anglie s detektivy amatéry – madam Westermanovou a anatomem Crowtherem – konečně přichází!

Thornleigh Hall, sídlo sussexského hraběte, dominuje svému okolí. Jeho dědic je nezvěstný a rodina, kdysi plná života, nyní sestává z ochrnutého starce, přivdané bývalé tanečnice a alkoholem nasáklého druhorozeného syna. Moc rodu ovšem přetrvává.
Impulsivní Harriet Westermanová, majitelka sousedního sídla, najde na okraji svého pozemku tělo zavražděného muže, který má u sebe prsten s pečetí Thornleighů. Zločin volá po spravedlnosti. Harriet přiměje ke spolupráci samotářského a podivínského anatoma Gabriela Crowthera.
Ve stejný den je ve svém londýnském obchodě s hudebninami zavražděn Alexander Adams, vdovec a otec dvou malých dětí. Po jeho smrti se příběh vrací zpátky do Sussexu a odhaluje hluboké tajemství, které už jednu rodinu zničilo a nyní ohrožuje i mnohé další.

Imogen Robertsonová ve svém debutu kombinuje napínavou atmosféru knih Daphne du Maurierové s přesvědčivými detaily stylu Tess Gerritsenové, přesouvá se hned ze salonu do pitevny, hned z kavárny do venkovské krčmy. Obě hlavní postavy, Harriet Westermanová i Gabriel Crowther, mají vynikající postřeh a neotřelé názory, čímž vdechují tomuto strhujícímu historickému thrilleru opravdový život.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Nástroje temnoty zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Nástroje temnoty (0.00 EUR)


Stažení Nástroje temnoty zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Gabriel Crowther a Harriet Westermanová (1.)

  Originální název:

  Instruments of Darkness (2009)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (36)

  Přidat komentář

  andraja

  07.11.2017

  Všimli jste někdo, že se píše o viktoriánském období i když ve skutečnosti se to odehrává v georgianském?

  Sandalkar

  25.10.2017

  Mám moc ráda historické detektivky. Tato měla přehledný průběh, čtenář měl šanci se po malých kouscích dovtípit, kdo že by mohl být ten vrah. Ovšem "televizory jsem napětím" rozhodně neohryzávala… Oceňuji a neobvyklou tématiku kastrátů a zpívání. Hvězdičku ubírám za (pro mě zbytečnou) dějovou linku s vědmou,která je tam nalepená jaksi nadbytečně a ubírá reálnosti příběhu. Knížka je hezká oddechovka, kterou s klidným srdcem doporučím dál.

  akinomV

  21.09.2017

  Knížka se mi opravdu líbila, ke konci jsem nemohla přestat číst. Rozuzlení sice nebylo tak překvapivé, ale celkově byl děj napínavý. Hlavní postavy byly sympatické, děj srozumitelný a zajímavý. Určitě sáhnu po pokračování.

  Astonius

  18.07.2017

  Dobrodružný příběh, velmi čtivý, ale i velmi předvídatelný. Začátek knihy mne úplně pohltil, ale zhruba v jedné třetině došlo k tomu, že se autorka jakoby otáčela na místě a nevěděla, jak propojit dobře rozehraný děj s jeho koncem. Tehdy moje pozornost trochu polevila a ke knize jsem příliš nespěchala. Celkově to však bylo ideální odpočinkové čtení, které nemělo víceméně hluchá místa odbíhající od příběhu, bylo jednoduché na pochopení a bavilo. I když jsem věděla, že čtu detektivku, stále mi tam však nějak chyběla nějaká alespoň malá milostná linka – tou by se to dalo okořenit 🙂 Zřejmě budu chtít číst i další knihy série, ale ne hned, trochu odstupu neuškodí.

  Nestorkea

  12.05.2017

  Kdo od této knihy očekává hluboké myšlenky a životní moudra, bude nejspíš zklamán. Pokud ale hledáte svižnou a zamotanou detektivku s prvky romantiky, vřele knihu doporučuji. Příjemné oddechové dílo,potěšilo mě a určitě sáhnu i po pokračování.

  Majdule

  04.03.2017

  Viktoriánský thiller/detektivka Nástroje temnoty je typickým čtením na dovolenou. Svižně napsaný, nepříliš hluboký (což nemusí být nutně vada!) příběh hezky odsýpá, aniž by ve čtenáři zanechal hlubší stopy. Pobaví, leč nenadchne. Žánrově je to přeci jenom spíše detektivka, byť ne zcela dotažená. Zápletka je lehce čitelná, thillerové napětí zase trošku bezzubé. Nicméně hlavní postavy jsou sympatické, dobře popsané, byť zejména vztahově neukotvené, což někdy vzbuzuje trošku rozpaky, jak co kdo vlastně myslí a kam ho sympatie táhnou. Celkově čtivá oddechovka bez hlubších ambicí.

  evickakyticka

  14.10.2016

  Nějak mě to nebavilo. Pořád jakési řeči kolem a kolem, taková ta vata, kterou se vyplňuje podstatný děj. A když už se něco dělo, rychle jsem ztratila pozornost a bylo to jakési "plané". Postavy se pomíchaly, samá jména…Ne ne, ani při zapnuté televizi bych to nedočetla…

  Richardson

  29.03.2016

  Není to špatné, poměrně zajímavé prostředí. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se do děje a do doby úplně vžil. 3/5

  witko

  06.02.2016

  Ze začátku trošku línější rozjezd, ke konci mi přilo, že už to má lepší spád. Celkově to není špatné.

  midlajs

  05.02.2016

  Tesila jsem se jakepa to neresti ta rodina vlastne skryva… Bohuzel jsem nebyla nicim prekvapena a vlastne jsem se i nudila 🙁 zajimal by me spise ten zivot toho staryho nemohouciho…to by mohlo byt zazivnejsi 🙂

  Ciarra

  04.01.2016

  Asi jsem od této knihy čekala něco jiného. Děj se ze začátku vyvíjel zajímavě, ale pak už mi to připadalo hrozně rozvláčné. Navíc jsem nějak nemohla překousnout dvě dějové linky, kdy jedna skončila a pak jsem se zase musela přeorientovat na tu druhou. Odkládám, ale třeba ještě přijde její čas 🙂

  Aichah

  03.01.2016

  Historická detektivka, která se mi četla hrozně pomalu. Nevím co, ale něco mi na tom úplně nesedělo

  Zuzanka46

  23.11.2015

  Kniha se mi velmi líbila. Je ale nutno říct, že mi chvíli trvalo, než jsem se v té spustě postav zorientovala.

  lampernaqui

  19.11.2015

  Příjemná detektivka ve starém stylu. Dobří vyšetřovatelé, stará Anglie, rodinná sídla a malé vesničky. Přesně takové detektivky mám rád.

  kryspin66

  19.10.2015

  Zajímavá detektivka. Vcelku vkusně napsaný. Autorka mě zaujala. Jsem zvědavý jak se rozvinou další osudy lidí v následujícím díle "Anatomie vraždy".

  ma71

  26.09.2015

  Po přečtení jsem byl na rozpacích. Ničím nenadchla, navzdory hodnocení ostatních čtenářů.

  ritta

  26.09.2015

  Knihu jsem si koupila na základě vysokého hodnocení zde,ale byla jsem zklamaná.Od začátku jsem měla pocit,že čtu spíše sto let starý román s detektivní zápletkou.Unavující těžkopádný styl,věčné zbytečné obšírné popisování ničeho,díky čemuž se docela zajímavá zápletka ztrácela v promarněných natahovaných dvěstě stranách.Spoustu nudných pasáží jsem přeskakovala,abych se dopracovala k rozuzlení zápletky.Postavy mi byly spíše nesympatické a dočetla jsem s velkým sebezapřením.

  trudoš

  09.07.2015

  Ženská detektivka okořeněná historickým prostředím, což znamená svazující pravidla tamější doby (bavíme se o roku 1780). A přestože se postavy zpočátku rýsují v sympatickém světle – slaměná vdova a trudomyslný patolog – nevykrystalizovalo z nich nic, co by mě nějak ohromilo. Nejsou výrazně zábavní, nejsou výrazně chytří, vlastně nejsou výrazní v ničem. S ústředními hrdiny pak souvisí i zápletka samotná. Počet stran je neúměrně nafouklý a detektivního pátrání jsem se jen těžko domáhal – spočívá pouze ve znalostech patologa a v postřezích učiněných na místě činu, jež ale působí spíš komicky, než odborně. A tak se tedy nalezení mrtvoly stává hlavně důvodem pro společenské křepčení se spoustou mluvení. I když je to chvílemi příjemně dickensovské, zdaleka to neuhraje plný počet bodů. Autorce však musím přiznat talent pro čtivou stylistiku a pěkné vykreslení postav. Vymyslet schopnější zápletku, zajímavější hrdiny a přidat trochu nadhledu, měla by mě zaháčkovaného cobydup.

  hiresm

  14.04.2015

  Ač to není zrovna můj oblíbený žánr a ani literárně není tato kniha nijak výjimečná, tak se musím přiznat, že druhá polovina knihy mě svou dynamičností vcelku uchvátila. Škoda jen lehce předvídatelné zápletky.

  alfinha2321

  16.03.2015

  Sociopat coby hlavní hrdina, to už je snad až takové klišé současné doby 🙂 ale kniha se mi moc líbila, děj svižný, dáma bojující s předsudky v dobách, kdy se za něco takového téměř pranýřovalo… Jo, líbilo se mi to moc – narozdíl od mnoha jiných knih mnou tahle jen neprotekla, ale něco zanechala.

  Falda

  11.03.2015

  O trochu jiný žánr než na který jsem zvyklá. U mě bude rozhodně patřit mezi knížky, u kterých musíte vydržet některé pasáže, které byly podle mě zbytečně zdlouhavé, aby jste se dostali dál, k zajímavějším částem. Ale i přesto, že jsem se některými částmi musela těžce prokousávat se mi kniha líbila a hodnotím ji čtyřmi hvězdami.

  Slávka 1970

  13.10.2014

  Dočteno – nádherná knížka! Paní Robertson mne svým literárním umem dostala! Nejen že umí vymyslet krásný tajemný napínavý a rozvětvený příběh, vsazený do mé oblíbené staré Anglie koncem 18.stol. Má opravdu pěkný literární styl, slušný až poetický. A umí knihu i dobře rozvrhnout do několika rovin, čímž se četba stává náročnější, o to však zajímavější! A to podtržení celé myšlenky příběhu v závěrečném doslovu, tomu říkám úžasná kadence na závěr, po které je ještě chvíli klid, než přijde potlesk (plný počet bodů 🙂 )
  Už mám koupený román č. 2 od této spisovatelky a hudebnice a doufám, že píše dál 🙂 !

  Slávka 1970

  22.09.2014

  Dnes jsem si právě tuto knihu koupila, tak doufám, nebudu zklamaná!? Četla jsem 3. román od paní Robertson – Ostrov kostí a byla jsem nadšená 🙂 !!!
  – Po prvním večeru nad knihou – nelituji! Nádherný literární styl, hra se slovy a umění opsání děje je tak zvláštní a tajemné, že mne přimělo k soustředění a hned vtáhlo do příběhu 🙂 !!!
  Ukázka popsání nalezené mrtvoly: "Hejno much se promenádovalo po okrajích pláště jako slečinky v zámeckém parku a chvílemi zalézaly do skulin a pod okraje, aby se tam věnovaly nějakým soukromým muším záležitostem." 🙂

  Paul

  22.09.2014

  Tak já se bohužel k nadšeným komentářům nepřipojím. Slabé, předvídatelné, vraždy bez liter. smyslu a tak trochu aby řeč nestála. Od třetiny knihy naprosto jasné, kdo je vrah, laciné vtahování lidského soucitu. Jen jedna scéna snesla všechna kritéria… boj Gravese a ml. právníka s pronásledovateli dětí…Já si asi další díl nedám. Oproti jiným histor. detektivkám, zvláště od Arieny Franklin, slabý odvar…

  Modrina

  12.08.2014

  Nemám výhrady, knížka se mi četla velmi dobře a už se těším na další. 🙂

  Keddie

  20.05.2014

  Trochu zdlouhavé. Byly okamžiky, kdy jsem se do knihy opravdu začetl, ale bylo jich málo. Děj byl ještě rozdělen do třech linií a to čtivosti zrovna nepřidá. Nicméně to byla zajímavá historická detektivka.

  miskamsk

  25.04.2014

  Musím smeknout, lepší než jsem čekal. Několik vražd, jejich odhalení, na konci 18. století během pouhých 7 dnů. Už se nemohu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

  MiaVanAcid

  16.04.2014

  Výborné, jsem velmi překvapena a jsem ráda, že autorka měla tolik odvahy a zvolila si tento styl Sherlocka Holmese :-)Byla bych ráda, kdyby nezůstalo pouze u tří knih…

  Warden

  03.04.2014

  Excelentní debut nebo jak to psali na přebalu???Ale ale ale….ani náhodou….banální příběh, který místama nudí….Slabé tři hvězdy…..2,5

  Honey19

  24.03.2014

  Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale poté co jsem se začetla, nemohla jsem přestat, protože kniha má velmi napínavý děj.