Nahý medzi vlkmi Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Nahý medzi vlkmi

Do jedného z najneľudskejších koncentračných táborov na vrcholci Ettersbergu neďaleko Weimaru v marci 1945 sa dostane malý trojročný chlapček, ktorého po evakuácii Osvienčimu doniesol v kufri poľský väzeň. Poliak nie je otcom dieťaťa, ujal sa ho iba po smrti matky a otca, ktorí zahynuli v osvienčimskom tábore, kde sa dieťa narodilo. Jeho príchod znamená pre tábor veľké nebezpečenstvo.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nahý medzi vlkmi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Nahý medzi vlkmi (0.00 EUR)


Stažení Nahý medzi vlkmi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Nackt unter Wölfen (1958)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  000nugatovej

  10. ledna

  Kniha mne překvapila. Očekával jsem totiž, že v ní bude více využit motiv nalezeného dítěte, který dal konec konců knize i titul. Ten motiv se však stal pouhým spouštěčem vypravování o narůstajícím konfliktu táborového vedení s ilegální komunistickou organizací v táboře. Zpočátku téměř k neučtení kvůli topornosti dialogů, později přecejen čtivější. A to dítě? Jako by polidšťovalo vynuceně racionálně a pragmaticky uvažující šéfy odbojové organizace, kteří dali někdy (ovšem velmi těžce) přednost svému citu před stranickými instrukcemi.

  Zoy

  26.11.2017

  Ani nevím, co napsat. Na knihu jsem se velmi těšila a nějak jsem se nemohla začíst. Přečetla jsem 150 stránek a dál to prostě nejde. Odložím na hodně později. Je to pro mne velmi zdlouhavé. Škoda, ale určitě si kniha svého čtenáře najde

  error555

  25.11.2017

  Kniha působivě napsaná. Bohužel krutá realita minulého století.:-(

  eLeR

  06.11.2016

  V prvom rade musím uznať, že Bruno Apitz ako spisovateľ u mňa celkom obstál aj napriek tomu, že do príbehu začlenil strašne veľa postáv a miestami som sa strácala. Všetky udalosti, ktoré sa odohrávali v tábore boli naozaj dobre opísané – neľudské podmienky, otrasné zaobchádzanie s väzňami, mučenie väzňov, samotný život v tábore. Aj samotné čakanie na koniec, pod hrozbou nechcenej evakuácie, bolo napínavé. Ale všetko to zrážali dole tie strojené komunistické reči súdruhov, ktoré mi prišli umelé a nezáživné a vtedy moja pozornosť opadala. Aj napriek tomu si myslím, že je to obohacujúce svedectvo o Buchenwalde.

  gallovl

  20.10.2015

  Soudruzi, čekala jsem víc.
  Komouši jsou vykresleni jako hrdinové a v mnohých situacích asi i byli, ale mě to jejich bratrství lezlo na nervy.
  Přivítala bych spíš dělení na kapitoly, ale o tuhle formu asi autor usiloval, aby přidávala na autentičnosti (u mě to bohužel nepodpořila).

  Nico

  05.07.2015

  Tato kniha je poněkud jiná než další knihy psané očima vězně koncentračního tábora. Apitz byl vězněn v Buchenwaldu jako politický vězeň, s hrůzou opravdového tábora (tzv. malý tábor) neměl co dočinění a byť jeho pobyt nebyl bůhvíjaký, nedá se srovnat s tím, co zažívali lidé ve skutenčém koncentráku jak to známe z jiných děl (např. výborná Jiskra života od Remarque nebo díla Eliho Wiesela). To nečiní jeho zkušenost o nic menší, lepší nebo méně hrůznou, to je jen na vysvětlenou – že jde o poněkud jiný druh literatury v tématice KT.
  Mně román úplně nesednul a to z toho důvodu, že byl hodně upravovaný, proběhlo v něm mnoho redakčních zásahů i pod vlivem tehdejší politiky, ve které se Apitz pohyboval. Celkově mi rozhovory SSáků přišly umělé a nevěrohodné, autor z nich udělal bandu tupců a volů, kteří nejsou schopni domluvit se na ničem… Příběh dítěte jsem čekala s většími detaily, příliš tam nevystupuje… naopak výborné scény z bunkru a z gestapácké mučírny, tam je vidět, že si to opravdu prošel.
  Nemám nic proti tomu, že je to kniha o komunistech, vynáší komunisty a je milována komunisty. Komunismus tehdá byl poměrně jiný než dnes a byl velmi důležitou součástí 2. sv. války i koncentračních táborů a odboje jako takového..

  Celkový styl knihy mě, jak už jsem řekla, nenadchnul. Mám radši vyprávěcí spontánní příběh než slohově složitější a jakoby zatuchlejší úvahy. Ale pár míst se mi tam líbilo. Myslím, že kniha je dobrá pro velké "fandy" 2.sv.války, pro lidi, kteří se do hloubky zajímají o tehdejší odboj a politické spektrum.. Nechci chudáka Bruna úplně zatratit, protože žil v mém milovaném Lipsku, ale dávám max. tři hvězdy..

  adwelka118

  22.06.2015

  Nádherná kniha, skvěle psaná má děj i všechno co správná kniha potřebuje. Asi nejvíce sem se bála když se objevoval kufr a vše okolo bylo velice zvláštní, jako kdyby to byla bomba nebo něco takového, ale najednou se tam objevil chlapec a mě spadla čelist………

  adwelka118

  19.06.2015

  Knihu jsem si dnes půjčila v knihovně mám přečtených asi 30str. a jsou úžasné velice knihu doporučuji těm co se zajímají o pravdivé příběhy a také těm co se zajímají o války a koncentrační tábory.. Kniha mi zatím velice otevíra oči 🙂

  proton

  02.02.2015

  Člověk si v dnešní době uvědomí, jak se máme dobře.

  Petrasuvicka

  16.11.2014

  Námět je naprosto v pořádku, ovšem zpracování už moc ne. V příběhu se objevuje nepřeberné množství postav, které se tam objeví takřka najednou, aniž by to čtenář čekal. Kromě toho, že nevíme, kdo to je, co jsou zač, tak se hrozně pletou, zničehonic se objeví nová postava, těžko říct, kde se vzala, tu se vzala. Tak to chodí celou dobu, přičemž příběh je členěn do dvou kapitol, odstavců poskrovnu a celý text je plynulý text, který přechází z jedné scény do druhé, aniž by došlo k nějakému předělu. Je to nepřehledné, zmatené, chaotické a hrozně těžko se to čte. Samotné téma je složitější, ale zpracování ho dělá mnohem těžší.

  Lenka4

  21.09.2014

  Cenné svědectví o životě v koncentračním táboře Buchenwald od přímého účastníka. Škoda, že ho autor nepodal ve formě svých pamětí. Bylo by autentičtější a o to působivější. V románu působí dost nevěrohodně způsob, jakým se dítě do tábora dostalo. Hlavní postavy jsou vylíčeny velmi zjednodušeně a charakterově rozděleny na dobré a zlé. Závěr je však napsán tak napínavě, že knihu před dočtením nelze odložit.

  Morsie

  25.06.2014

  Ke knížce jsem přistupovala se značnými rozpaky. Mám ráda literaturu, která se zabývá druhou světovou válkou a vším, co přinesla. Tady jsem si ale tak jistá nebyla. Totiž jedna věc je literatura faktu a druhá pak klasický román.
  Dalším faktorem, který mě trochu odrazoval je fakt, že všichni hlavní protagonisté jsou komunisti. Ale na druhou stranu komunisti ve druhé světové a komunisti potom, to je přece jen trochu rozdíl.
  A nakonec já to nechtěla číst kvůli politice, ale hlavně mě zaujal ten příběh – malý chlapec uprostřed Buchenwaldu.

  Inu, jak často ráda říkám, není dobré soudit knížku jen podle toho, co si o ní člověk přečte – je třeba si ji přečíst sám. A v tomto případě to platí dvojnásob!
  Nahý mezi vlky je úžasný příběh, který vás chytí za srdce. Jistě, komunismus se tam často ozývá, ale ne tak, aby narušil hlavní myšlenku příběhu. Totiž tady vedle sebe v úzké blízkosti stojí dva protipóly. Na jedné straně bezmezná krutost a na té druhé nekonečná laskavost – oboje plynoucí z lidského srdce.

  Zajímavý příběh, který stojí za povšimnutí!

  maryzka

  28.04.2013

  Kniha ukazuje solidaritu lidí při záchraně malého( skoro kojence ) , najednu stranu bylo pro mě nepochopitelné, že nezachránili člověka, který dítě pronášel, aby nacisté na něho nepřišli, na druhou stranu zachranili díky lidské solidaritě dětský život. Ovšem to bylo na konci války, kdy se pracovníci koncentračních táboru potřebovali nějaké aliby. V jedné knize jsem toho chlapečka viděla na fotce, jenom by mě zajímalo, jaký byl jeho osud po válce .

  Pest

  19.12.2011

  Nemohu nepřipomenout, že autor v některých momentech vložil do textu známá klišé z komunistické rétoriky, což se také náležitě vyzvedlo v ediční podpoře sedmi zemí socialistického tábora. Nicméně, nemohu také tomuto dílu nevyslovit uznání, přestože, jak už to v dílech té doby bývalo, hlavními protagonisty, s těmi nejkladnějšími vlastnostmi, byli jen komunisté. Za daných okolností a době i když byly některé situace do jisté míry "přehrávané", musím říci, že děj byl podán realisticky, kniha nepostrádala napětí a byla dobře napsaná.