Náboženské dějiny starověkého Izraele Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Náboženské dějiny starověkého Izraele

Metody zkoumání a náboženské okolí Starého zákona. Kniha profesorky Angeliky Berlejung Náboženské dějiny starověkého Izraele představuje vynikající úvod do dějin náboženství v oblasti, kde vznikla hebrejská Bible, v křesťanském kontextu označovaná jako Starý zákon. Skládá se ze dvou hlavních částí: první se zaměřuje na přehled pramenů a základní metodologii disciplín, které se zaobírají studiem dějin starověkého Izraele a jeho posvátných knih, druhá se věnuje historii a zejména dějinám náboženství na území starověkého Izraele.
Autorka, jež působí jako profesorka Starého zákona se zaměřením na dějiny a náboženství Izraele a okolních zemí na Teologické fakultě univerzity v Lipsku, se tu pokouší o syntézu dosaženého vědění o tématu a ve svém textu přináší širokou škálu informací, které jsou nezbytné pro hlubší porozumění Starému zákonu. Přehledně členěný výklad doplňují tabulky, mapy a nákresy, a také výkladový rejstřík základních pojmů a přehled doporučené literatury. Kniha by měla zaplnit citelnou mezeru a povzbudit studenty v zájmu o velice zajímavé téma, jímž je biblická archeologie a kulturní a náboženský život v Palestině v době, kdy se zde formuje biblická tradice. Kniha vychází s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Náboženské dějiny starověkého Izraele zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Náboženské dějiny starověkého Izraele (0.00 EUR)


Stažení Náboženské dějiny starověkého Izraele zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Náboženství, Historie
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Burgus

  07. ledna

  Kniha vyšla teprve v listopadu. Cenním si aktuálnosti archeologických výzkumů – tohle dílo je v podstatě tím nejaktuálnějším, co můžeme dnes číst ohledně nových zjištění v rámci oblasti nejen samotného Izraele, ale i Egypta a hlavně Mezopotámie. Autorka zohledňuje právě to, že abychom mohli zkoumat Izrael ve všech jeho podobách, musíme nahlédnout i do okolních zemí. Nicméně myslím, že pro úplné začátečníky je toto dílo již moc složité. Pokud by někdo začínal s teorií SZ a celého Izraele jednoznačně bych doporučila spíše Úvod do SZ od pánů Dillarda a Longmanna. Jinak toto dílo hodnotím velice kvalitním pro odbornou veřejnost.