Na západní frontě klid / Cesta zpátky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Na západní frontě klid / Cesta zpátky

Popisuje krutou realitu války a hluboké odtržení od civilního života německých vojáků vracejících se z fronty. Román podrobně výstižně představuje válečnou realitu takřka s novinářskou precizitou. Neukazuje heroický boj vojáků na frontě, ale soustřeďuje se na jejich utrpení a nesmyslnost celého konfliktu, zvýrazňuje tragédii generace, „jejíž prvním povoláním bylo vyrábění mrtvol“.Kniha v českém jazyce!


Stažení Na západní frontě klid / Cesta zpátky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Na západní frontě klid / Cesta zpátky (0.00 EUR)


Stažení Na západní frontě klid / Cesta zpátky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Im Westen nichts Neues / Der Weg zurück (1931)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  Pejuška

  08.10.2017

  Tato kniha byla povinnou četbou k maturitě, a nikdy bych si nepomyslela, že mě tak strhne.

  lucik2773

  18.09.2017

  Co dodat. Od Remarqua se mi zatím četlo všechno dobře.

  adam5955

  15.08.2017

  klasika, velmi silny dej!

  veronika4918

  04.07.2017

  Na západní frontě klid jsme měli jako povinnou četbu, tak mě ta knížka chytla, že jsem si okamžitě šla půjčit "Cestu zpátky". Byla jsem zvědavá na další osudy vojáků. Občas jsem byla konci zklamány, ale i tak jsem knihu zhltla jedním dechem.

  Nelca-98

  12.02.2017

  Netřeba slov. Hlavní hrdina, Paul Bäumer (autobiografické rysy s Remarquem viditelné) dokonale popisuje prostředí i krutost první světové války. A taky to, jak teprve 18letí kluci, naplněni vědomostmi a očekáváním postupem času strašně moc zestárnou. Hodnota přátelství se stává víc, než rodina a city jdou stranou. Člověk ve válce se stává lhostejným a navěky poznamenaným. Autor tuto knihu psal velice živě, že si čtenář jednotlivé pasáže (obzvlášť kruté) dokázal bez problému představit.

  Tento válečný román s autobiografickými rysy mohu s klidnou duší označit za tu nejlepší knihu, co jsem kdy četla. Osud mladých vojáků mě sžírá dodnes, už když zemřel Kemmerich jsem měla na krajíčků.

  Po přečtení této knihy mnozí pochopí pojem "Ztracená generace", který je v tomto díle nejlépe vystižen. Kdo stále bádá, jestli si tuto knihu dát k maturitě, tak zaručeně ANO! Nejenže je tato kniha skvělá, ale je toho o ní tolik co říct. Dá se mluvit o "Ztracené generaci" o Hemingwayově díle "Komu zvoní hrana" a vůbec.

  Milos74

  02.02.2017

  Tady asi nemá moc smysl něco komentovat. Nejznámější a asi i nejpopulárnější kniha mého nejoblíbenějšího autora. Při jejím čtení asi čtenář nejlépe pochopí termín "ztracená generace".

  Mandrejka

  27.09.2016

  K četbě jsem byla "donucena" – patří totiž k povinným četbám k maturitě. I tak se mi líbila. Musím se přiznat, mi občas i slza ukápla, protože kniha je napsána velmi drasticky. Ona vlastně vůbe není napsána drasticky. Je napsána upřímně a reálně, jenom ten příběh je až moc drastický. A právě proto stojí za to přečíst. Nad minulostí by se neměly zavírat oči.

  Katy007

  24.07.2016

  Příběh je čtivý, ale hodně drsný. Přiblížil mi něco, co asi nikdy úplně nepochopím.

  Matne

  02.03.2016

  Tak tuto knihu jsem si přečet na základní škole dobrovolně, stačil mi krátký úryvek v učebnici. Knihu jsme četl již několikrát. Pocity a prožitky vojáka z Velké války, které se nám snaží autor podat v Ich formě, jeho naivitu a postupné setkávání s drsnou realitou zákopů. Tato kniha dává pochopit počátečnímu nadšení, ale také proč se vojáci tak rádi vraceli zpátky na frontu, kdy se doma už cítili už jen tam. Silným zážitkem pro mě bylo, kdy byl hlavní hrdina společně se zraněným Francouzským vojákem v "trychtýři", kdy uvažuje o tom, zda se podívá na jeho doklady, kdopak to asi je a úvaha nad smyslem toho všeho proč se to tak děje. Doporučuji každému.

  Blekí

  14.02.2016

  Tohle by měla být povinná četba pro každého. Kniha nejen že je čtivá, ale hlavně velmi realistická a ukáže člověku, co válka opravdu obnáší.

  Norea

  23.03.2015

  Prvé povinné čítanie, ktoré som s chuťou prečítala a vystriedala všetky možné emócie, ktoré človek v sebe má. Doteraz si pamätám určité útržky a buď sa usmejem nad ako takým odľahčením alebo smutne pokrútim nad hlúposťou ľudského rozumu. Je smutné, že človek ako najinteligentnejšie stvorenie na svete, vie svoj rozum a inteligenciu využiť na niečo také hnusné ako vojna, kde nič nevedie k dávno miereným cieľom hlavných aktérov.

  wooloong

  22.03.2015

  Výborná kniha a skvělý film, který byl podle ní natočen. Jedno z mála děl povinné školní literatury, které mě zaujalo.

  12kája34

  25.02.2015

  Kniha nebyla špatná, ale byly tam syrové pohledy na válku.Bylo to krvavé.

  eliska9008

  02.11.2014

  Tahle kniha úplně změnila můj přístup. Nikdy jsem nebyla čtenář a jediný způsob jakým jsem se ke knihám dostávala byla povinná četba. Po přečtení tohoto titulu jsem během dvou měsíců přelouskala všechny Remarqueho díla, ale žádné už se nemohlo vyrovnat této prvotině. Závěrečnou pasáž Klidu jsem přečetla snad stokrát, očekávajíce nějaké další sdělení mezi řádky…

  Od té doby čtu pravidelně romány z válečného období a zkouším najít takový, který by na mě udělal větší dojem…

  Aksel

  08.06.2014

  Komentář speciálně k Cestě zpátky:

  V porovnání s "Na západní frontě klid" je tento sequel jaksi ve stínu svého mnohem známějšího předchůdce. Což je přitom dosti nezasloužené. Narozdíl od dnešní trendu pokračování není Cesta zpátky lacinou snahou svést na vlně úspěchu prvního dílu – tady jde o víc; o dokreslení črtů, které se do Západní fronty nevešly a ani se vejít pořádně nemohly, jelikož obě knihy popisují dva různé světy. Západní fronta je obrazem černobílé reality války: přežij, nebo zemři. Vše mezitím jsou jen drobné epizodky, na kterých v konečném výsledku nezáleží. Cesta zpátky je pak výpravou do světa těch, kteří dokázali přežít a vrací se domů, aby se mohli radovat ze svého úspěchu. Oni přežili.

  Remarqueovi se podařilo působivě zachytit, že pro mnohé však návrat domů vůbec žádná výhra nebyl. Ztracená generace nevznikla již přímo v zákopech války. Tam se teprve začínala rodit. Skutečné dozrání nastalo až doma v míru, se kterým si někteří najednou nevěděli rady a co si teď mají vlastně počít. Vojáky být už nemohli a civilisty zapomněli jak. Válkou vykořenění nešťastníci lapeni mezi dvěma světy. V lecčems je tak Cesta zpátky mnohem depresivnějším a působivějším čtením než Západní fronta.

  "A pro tohle si přijedeš domů, Arnošte!"
  – Adolf Bethke, v poli 1914-1918, v trpké reakci na odhalení manželčiny nevěry a rozpad rodiny.

  Suzz

  24.02.2014

  Autor nám velice dobře podal hrůzostrašný obraz války, díky němuž si můžeme představit, co strašného sám musel prožívat, jak nesmyslná válka byla a jak všichni lidé trpěli. Kniha je velice smutná a celou dobu jsem z ní měla až depresivní pocit 🙁 Doufám, že kniha bude ponaučením pro příští generace. Neumím si představit, jaký otřes by to pro nás byl.

  Rup

  23.12.2013

  Mistrovsky podaný obraz "ztracené generace". Nadčasovost je, želbohu, dána jejich trvalou reinkarnací v různých částech světa.
  Vřele doporučuji.

  Annox

  15.12.2013

  Jestli čekáte, že si přečtete akční příběh, plný bojových situací, napěchovaný akcí a rychlým spádem nevím zcela jistě, jestli najdete to, co hledáte právě v této knize. Na rychlost plynutí děje si rozhodně nemůžu stěžovat, kniha vás upoutá a čtete dál, i když už vlastně víte, jak kniha skončí. Prostě chcete číst dál! Zároveň v knize najdete velké množství momentů, kdy autor jednoduše nepopisuje průběh boje jako takového, ale zaměřuje se na to. Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/na-zapadni-fronte-klid-recenze

  Eva Molnárová

  31.10.2013

  Kniha se mi velice líbila. Podle mého názoru jsou v ní vykreslené sice děsivé, ale pravdivé věci stravitelným způsobem.
  Rozhodně doporučuji!

  puplik

  24.09.2013

  První část knihy je bezvadná,druhá už velká nuda ..

  Eumenida

  22.09.2013

  Myslím, že mám doma právě toto vydání. Cesta zpátky na mě zapůsobila snad ještě depresivněji než Na západní frontě klid. Marasmus, který po válce nastal, vojáci, kteří bojovali a viděli smrt, umírání a utrpení, jsou náhle odstaveni na vedlejší kolej a co víc, nikdo nechce o těch hrůzách slyšet, právě proto, že jsou tak hrozné…
  A hodně smutné chvilky, kdy se proti sobě staví kamarádi, kteří vedle sebe bojovali.

  Svoby

  09.09.2013

  Tato kniha patří k mým oblíbeným. Dokonale vykreslena atmosféra a nesmyslnost války. Spojena s poválečnými problémy zařadit se do společnosti. Po přečtení knihy jsem shlédla i film, kde jsem se opět utvrdila, že kniha je vždy lepší. Film vám přeci jen nepoví, co se danému člověku honí v hlavě. Tímto mistrovským dílem by si měl projít každý, aby si uvědomil jak se máme dobře a vážil si každého dne.

  bobina58

  18.06.2013

  Nemám moc ráda knihy o Válce,ale tato kniha se mi líbila,realita války dost krutá. Myslím že autor sám musel za války dost prožít.

  kika 13

  11.02.2013

  Smutný příběh ona velká nebyla veselá.

  Sysie von Kopri

  12.01.2013

  Skvěle vyjádřena syrovost války..

  eliska18

  07.05.2012

  Nesmírně poutavá a kniha. Citlivé téma, mistrovsky zpracované…

  Vecko99

  18.01.2012

  Vynikající pojednání o tom, že ten kdo byl jednou ve válce a šlo mu každý den o život má už jiné priority než ostatní a jeho začlenění do poválečené společnosti je těžké, někdy nemožné….

  elu

  14.12.2011

  Po přečtení této knížky se nemůžu zbavit myšlenky, jak moc musely být pro Remarqua jeho zážitky z války silné. Jak by jinak mohlo vzniknout tak strhující a autentické dílo? Až mě z toho mrazí, má navždycky můj velký obdiv…

  dangerita

  05.12.2011

  Pro mě stejně kvalitní kniha jako Na západní frontě klid. Opět plná kontrastů a absurdit, působí jako svědectví a obžaloba nesmyslnosti války. Ani mír však pro přeživší neznamená vysvobození. Následky války si nesou v sobě a jejich návrat k rodinám a k jejich starému životu je pro řadu z nich velmi obtížný, ne-li nemožný. A nezáleží na tom, o jaký válečný konflikt se jedná a kde se odehrává.

  Šmerka

  16.11.2011

  Kniha mě překvapila.Nejúžasnější a zároven nejhrozivější na této knížce bylo popisování smrti vojáků či jejich zranění, které je poznamenalo na celý život..