Na křídle větrného mlýna Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Na křídle větrného mlýna

Již potřetí vychází životopisný román o malířce Zdence Braunerové, ženě bojovné a energické, zároveň však citově křehké a snadno zranitelné, jejíž půvab, osobitost a duchaplnost přitahovaly zájem lidí kolem ní. Po mladé lásce k malíři Chitussimu prožívá vroucí vztah k Juliu Zeyerovi, vášnivě se zamilovává do Viléma Mrštíka a duchovně upíná k F. X. Šaldovi. Kromě životního příběhu umělkyně však zasloužilý umělec František Kožík líčí kulturní a politické dění na konci minulého století, na podkladě dosud neznámých materiálů vytváří sugestivní obraz tehdejší Prahy, Paříže, českého venkova i Moravského Slovácka. Vyprávění o Zdence Braunerové se tak mění v živé stránky kulturní historie, jež dosud v této podobě nebyly napsány.Kniha v českém jazyce!


Stažení Na křídle větrného mlýna zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Na křídle větrného mlýna (0.00 EUR)


Stažení Na křídle větrného mlýna zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  Ctv

  31.12.2017

  Přijde mi až nemístné kritizovat tvorbu Františka Kožíka, ale z této knihy mám rozporuplné pocity. Jednoznačně kladně hodnotím téma – Zdena Braunerova (záměrně píši s krátkým a na konci). Je to napsané čtivě, v tom jsem také neměla problém. Dozvěděla jsem se toho určitě dost zajímavého o době, o paní Zdeně, ale přesto jsem se nemohla chvílemi ubránit pocitu, že je to trošku "letem světem", občas jsem měla pocit že čtu jen strohý novinový článek. Nevím, jestli to tak bylo i když tato kniha existovala jako dvoudílný svazek a zkrácení do jedné a ještě celkem útlé knihy má za důsledek fakt, že na mě kniha takhle působí (jak píše v úvodu Alena Kožíková vznikla kniha, kterou jsem četla, spojením původně dvou svazků – Na křídle větrného mlýna a Neklidné babí léto). Zatím jsem jinou knížku od pana Kožíka nečetla, tak nevím, jak píše. Ale tohle pro mne nebyl moc román, možná "jen" životopis. Některé události se tam přeskakovaly přímo kosmickou rychlostí aniž by se autor jen náznakem dotkl příčin (například konec přátelství Zdeny Braunerové, F. X. Šaldy a Růženy Svobodové). Najednou se vynořovala jména která jsem si nedokázala nikam zařadit a nebyla nijak propojená s předchozím ani následujícím dějem. Během čtení této knihy se mi potvrdilo moje přesvědčení, že životopisný román prostě musí být tlustá bichle, ne jen malá útlá kniha.

  Chesterton

  20.11.2017

  Druhé a poslední setkání se skvělým autorem a úchvatným světem českého malířství a literatury. Dodnes s láskou vzpomínám na pěkné chvilky se Zdenkou B. a jejími přáteli!!

  pola

  27.06.2017

  Tuto kihu již čtu podruhé, je nádherná 🙂 chtěla bych v té době žít 🙂

  Magdalena5

  16.06.2017

  Kožík se mi v době mého mládí četl dobře, teď jsem již od něj dlouho nic nečetla.(až na pohádky) Životní příběh Zdenky Braunerové se mi dost líbil a uvědomuji si, že vlastně pan Kožík stál na začátku mojí celoživotní vášně pro biografickou prózu.

  Damato

  26.01.2017

  Úžasný Kožík a jeho knihy , co vás dokáží odvést do jiného světa, takže na své
  " světaboly" dokážete koukat po přečtení jeho knih s nadhledem .

  hanča34

  07.03.2015

  Kožík byl můj nejoblíbenější autor v dětství i dospívání. Nyní jsem tuto knihu četla asi již podruhé a připadala jsem si hodně zahlcena postavami, z nichž mnohé už mi nic neříkají. Každopádně Zdenka Braunerová patří k mým oblíbeným postavám našeho malířství, už proto, že jako žena se dokázala prosadit ve světě mužů. Možná i v dnešním světě by byla příliš otevřená. Doufám, že se dám i do druhého dílu a rozhodně chci letos navštívit její atelier v Roztokách, který je zatím v rekonstrukci.

  panjan

  17.02.2015

  Když Kožík píše o malování, tak i z jeho pera se stává štětec a slov užívá, jak malíř barev.

  iva23

  24.11.2014

  Krásný příběh jedné zajímavé ženy a jejích neméně zajímavých přátel, známých a příbuzných. Doporučuji pro pohlazení duše.

  Blíženec

  16.11.2013

  Zdenka Braunerová hledající,ztrácející a znovuobjevující…
  Výborně popsaný životní osud malířky a především velice citlivé ženy Zdenky Braunerové. Mnoho krásných pasáží k zamyšlení…

  Linet

  12.03.2013

  Skvěle zpracovaný příběh o životě Zdenky Braunerové – výtvarné umělkyně a osobnosti s moderními myšlenkami ve své době.

  maryzka

  29.04.2012

  pěkný životopisné dílo o české malířce.

  vejnar

  27.03.2012

  Velmi rozsáhlé dílo o životě malířském a literárním konce 19. století a zejména o nelehkém životě citovém Zdenky Braunerové, sympatické a chytré ženy a umělkyně. Román mi hodně připomíná tvorbu Vladimíra Neffa, kterého tu mám mezi oblíbenými. Místama tu na mě bylo až příliš mnoho postav, ale celkově musím dát autorovi za tu mravenčí biografickou práci pět hvězd. Nejvíce jsem si vychutnával psychologické pasáže, krásně pojaté, některé věty jsem si poznamenal do notesu.