Mýtus zvaný Stínadla Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Mýtus zvaný Stínadla

Rychlé šípy, Vontové a hlavolam – Realita versus fikce.

Přesně sedmdesát let od vydání Foglarova prvního stínadelského románu nyní na knižní pulty přichází unikátní publikace, která živým, a přesto faktografickým způsobem odhaluje odpovědi na základní otázky, na něž se marně snažilo najít odpověď několik generací chlapců a děvčat: Kde jsou Stínadla? Existoval opravdu chlapecký klub Rychlé šípy? Kdo byl Jan Tleskač? A je opravdu možné sestrojit létající kolo? Nová kniha bezpochyby zaujme všechny příznivce tvorby Jaroslava Foglara. Unikátní informace, které kniha obsahuje, však budou zajímat i badatele specializované na národopis a dějiny každodennosti.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Mýtus zvaný Stínadla zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mýtus zvaný Stínadla (0.00 EUR)


Stažení Mýtus zvaný Stínadla zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Jestřáb (knihy o Foglarovi)

  Žánr:
  Literatura naučná, O literatuře
  Vydáno: , Zdeněk Bauer – NZB
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  sator

  01.12.2017

  Suchých "fakt" je plný svět, zůstávám raději neznalým romantickým čtenářem…

  varanbooks

  16.09.2015

  Dílo nadšeného amatéra.

  choze

  23.06.2015

  Hromada zajímavostí o tom, jak vznikla nejen stínadelská trilogie, ale celkově jak Foglar tvořil a kde se inspiroval/mohl inspirovat pro Rychlé šípy, Stínadla, Vonty, ježka v kleci, létající kolo, jednotlivé zápletky, jména postav aj., a také koho svým dílem inspiroval zase on a zhodnocení jeho osobnosti a přínosu.

  Jonny

  17.06.2014

  Po snaze přečíst knížku od začátku do konce, jsem knížku jen prolistoval, nejúsměvnější je závěr knihy psaný na motivy "mláděž je dnes děsivě drzá, brzy už musí být konec světa."

  bondula

  22.04.2014

  Seriózne pojednanie o Foglarových zdrojoch a inšpiráciách. To, čo Jaroslav Foglar celý život tajil, aby udržal okolo svojich knižiek závoj tajomstva, Miloš Dvorský postupne odkrýva. Každému, kto odrástol na stínadelskej triológií a Rýchlych šípoch knižka má čo dať. Ku koncu, rozoberaním prílišných detailov (napr. mená hrdinov) a hľadaním miesta pre Foglarovo dielo v dnešných dňoch knižka trochu stráca na pútavosti a jednoznačnosti, osobne však autorovi za prácu, ktorú si s touto knihou dal vrelo ďakujem.

  tyzik.cejka

  17.07.2013

  pro milovníky Foglara povinost ale teda moc jsem se toho nedozvěděl slabších 5 hvězd

  Mountainer

  08.03.2013

  Kniha určená především pro čtenářům foglarovek. Autor si dal velkou práci s takřka detektivním a velice seriózním pátráním po Jestřábových inspiračních zdrojích, předkládá i zajímavé historické souvislosti a neoddiskutovatelná fakta. Hledá odpovědi na věčné otázky okolo Stínadelské trilogie a příběhů Rychlých šípů. Jednalo pouze o literární fikci? Kde leží Stínadla? Je ježek v kleci vynálezem Jaroslava Foglara a bylo létající kolo pouze fantaskním nesmyslem? Jak to bylo a je s Vontským hnutím? A mají ideály Jaroslava Foglara místo i mezi současnou mladou generací? Mnoho odpovědí a informací v této knize vás určitě překvapí a rozhodně stojí za přečtení.