Muž se srdcem kovboje Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Muž se srdcem kovboje

Muž se srdcem kovboje (v originále Monte Walsh) je kniha se zcela jedinečnou atmosférou. Je to životní příběh muže, který velmi tvrdě pracuje jako kovboj a tohoto způsobu života se odmítá vzdát i přes to, že na přelomu devatenáctého a dvacátého století dochází ke konci jedné velké éry osídlování amerického "divokého západu". Velké obchodní společnosti skupují krajinu, dřevěné ploty farem nahradily ostnaté dráty, železnice dokáže přepravit mnohem více dobytka a na zablácených cestách se objevují první automobily. Ale Monte Walsh zůstává až do konce věrný svému řemeslu… Muž se srdcem kovboje je kniha, nad kterou nejeden chlap zamáčkne slzu. Stejně jako několik dalších románů Jacka Schaefera, i Monte Walsh se dočkal filmového zpracování. Ale žádný film nedokáže tenhle krásný příběh naplno převyprávět.Kniha v českém jazyce!


Stažení Muž se srdcem kovboje zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Muž se srdcem kovboje (0.00 EUR)


Stažení Muž se srdcem kovboje zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Monte Walsh (1963)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (34)

  Přidat komentář

  Karhal

  11. ledna

  Jedna z nejlepších knih pro dospívající chlapy, ale i pro ty, co se rádi vrátí do mládí.

  Nemo54

  20.11.2017

  Asi opravdu jeden z těch prvotřídních westernů , čtivý a krásný. V žebříčku mých přeštěných westernů ho řadím na 1.místo, jako druhý mám Shanea.

  snimcibdim

  15.11.2017

  Velká literatura to není, ale není to ani žádný brak (jako většina jiných westernů). Osobně ji považuji spíše za dobrou literaturu pro mládež. Nemohu se totiž zbavit přesvědčení, že dospělý zralý člověk by se s touto knihou leda vracel do dětství či mládí (a nic proti tomu), ale ke čtení už se mu nabízejí mnohem lepší věci ať už jde dotyčnému o napětí, zábavu, poznání nebo zamyšlení.
  Čtyři hvězdy dávám proto, že sklerózu ještě nemám a že si dobře pamatuji, že i pro mně v určitém věku kniha byla zážitkem.

  katka134

  30.10.2017

  Kdybych mohla, tak dám šest hvězdiček. Je to ten nejlepší příběh co jsem kdy četla. Monte všechno dělal s láskou a radostí. Nejen ty legrácky, ale i svou práci. Neměl žádný majetek, výplatu utratil ještě ten den. A přesto byl bohatý. Měl přítele za všech okolností a oddanost svého koně….co my o tom víme?

  gossipavlina

  14.10.2017

  Žádný trhák, od kterého by jste se nemohli odpoutat to pravda není, ale knížka má hlubokou myšlenku a ohromného ducha. Nakonec mi bylo i smutno, že se musím s Montem, s mužem se srdcem kovboje, rozloučit.

  zdazilek

  11.09.2017

  Asi zklamu spoustu čtenářů, kterým se tahle kniha líbila. Ale u mě bohužel úspěch neslavila. Já ji ani nedočetla. Přišla mi strašně zdlouhavá a nezáživná. Já jsem se do ní nedokázala začíst.

  Medeia

  10.09.2017

  Musím začít u jednoho dávného víkendu před pomalu 30ti lety. Bylo mi 16 let a jako většinu víkendů jsem si i tenhle užívala s partou trampů v lomech a lesích kolem Srbska. Večer se k nám přidala dvojice trampů zhruba našeho věku, slovo dalo slovo a potom jeden z těch kluků u ohně vytáhl knihu. Protože jednou z rozumných zásad vandrů bylo, tahat toho s sebou co nejméně, překvapilo mě, čím je ta kniha tak důležitá, že ji vozí s sebou i na vandr. Ten mladík mi vysvětlil, že to je jeho bible. Že jednou chce být stejný chlap jako Monte Walsh. Ta kniha byla Muž se srdcem kovboje a když jsem si ji zanedlouho sehnala a poprvé přečetla, pochopila jsem. Je to kniha, která čtenáře pod hladinou příběhu zasáhne tak, jako málokterá. Často, když jsem ji někomu doporučovala a začala slovy "ono je to sice o kovbojích…", setkala jsem se s nedůvěřivým pohledem – co jako? nějakej Rodokaps nebo v lepším případě mayovka? Těžko se to vysvětluje. Je to příběh, kdy autorovi i Montymu věřím každou větu, každý pocit, stačí přečíst pár slov a vidím pláně zaprášené trávy, kamenitá koryta řek, cítím prach a zpocené koně… A přitom je to příběh prostě psaný, přímočarý, ale neskutečně uvěřitelný. Jeden obyčejný kluk, který se pere s životem, jak nejlépe umí. Konec jedné velké éry, konec jedněch starých časů… a s nimi odchází i jeden muž, jeden z mnoha, kteří ty časy stvořili.

  alipz

  16.08.2017

  Western z jiného soudku. Má oblíbená kniha, která se těžko popisuje… Musí se přečíst a procítit.

  bábuška

  19.02.2017

  Krásná klasika, pečlivě opatrovaná.

  Káča2015

  08.08.2016

  Můj táta ji předal mně, já ji předala dcerám a doufám, že tím to ještě nekončí. Jedna z jasných srdcovek mého života 🙂

  orson

  29.06.2016

  Jedna z z mých nejoblíbenějších knih mého dětství. Už dlouho jsem ji nečetl a teď jsem na ni zase po asi 15 letech narazil a neodolal jsem. Je zajímavé, že na mě teď působila o dost jinak, ale pořád se mi strašně líbí. Budu muset si přečíst i další knihy autora.

  Podpovrchem

  30.04.2016

  Jupíí. Kniha, která má srdce. Srdce kovboje. I slza ukápla a nestydím se za to. Dojemný příběh člověka, který se narodil s umem krotit koně, s příběhem nádherného přátelství dvou rozdílných povah, věčně ztřeštěného horkokrevníka a rozumného kliďase. Ano, v mnohém je kniha předvídatelná a závěr je poznamenán cejchem depresivní beznaděje, ale přínosný v informaci té doby, doby zenitu kovbojů na koních. Kniha byla i zfilmovaná, ale film s ní měl společného snad jen jméno hlavního hrdiny Monteho Walshe a byl to naprostý brak.

  Sermone

  01.11.2015

  Literárna pocta jednému remeslu, hold vzdaný jednému spôsobu života. Bez pochýb to najlepšie, čo bolo o kovbojoch napísané. 100%

  von Bahnhof

  30.10.2015

  Přesně to vystihla eva-lupen, ano, je to kovbojská bible!
  Ve 13 jsem měl přečteného např. Zolu a další, pak jako kluk jsem o prázdninách přečetl v letní zahradě stoh rodokapsů – mizerných i dobrých, ale k žádnému jsem se už nikdy nevrátil, byly prostoduché jako dnešní TV seriály o čemkoliv. Pak přišel Monte a bylo vymalováno, dnes mám v knihovně raději hned dva výtisky, další dva jsem daroval, protože tohle neprodávám:-) Přijdu, sáhnu do police, odnesu do postele – a rázem jsem v jiném světě, kde pojmy čest, právo a spravedlnost nikdy neztratí svůj význam, protože nejsou výplodem uslintaných předvolebních letáků, ale samozřejmou součástí každodenního života!

  Ivaksa

  05.10.2015

  Tedy já zíram jak je tato kniha oblíbená a dokonce i u žen! Na mě to bylo příliš popisné, moc technické a hodně, omlouvám se, vleklé a nudné. Louskala jsem to čtvrt roku z úcty k lidem co mi jí doporučili.
  O kovbojích píše naprosto brilantně a svěže Annie Proulx, to je něco naprosto famózního oproti těžkopádnému stylu tohoto autora.

  alena9989

  03.06.2015

  Nádherná kniha,četla jsem ji několikrát a ráda se k ní vracím.Muž který rozuměl koním a nebylo koně,kterého by nezkrotil.A ještě kamarád do nepohody.

  Joges

  24.03.2015

  Zprvu jsem se nemohl začíst, čekal jsem něco jiného, snad kultivovaný, vážný román o hrdinech, kteří nejsou pro smích. A ona to právě naopak byla snůška veselých příhod a taškařic z amerického divokého západu, většinou z ranče Diagonála Y, kde byl středem pozornosti jeden věčně veselý chlapík. Postupem času se mi Monte Walch a jeho skutky začaly zavrtávat pod kůži. Muž se srdcem kovboje mě neustále překvapoval svým čestným jednáním, pracovitostí, odvahou, veselou náturou a nespoutanou volností. Historický román, ve kterém si lidé rozumí, dopřejí si zábavy, a přitom se dřou, rvou se s živly, s drsnou přírodou i s bandity, mě nakonec velmi překvapil. A tak s poslední dočtenou stranou mohu prohlásit, že je to výjimečná kniha a pět bodů je pro ni málo.

  eva-lupen

  21.02.2015

  Tohle není western, ale Kovbojská bible! Miluju jí, i když je taková jiná – a možná právě proto. Jestli od ní někdo čeká klasický westernový příběh, bude nejspíš zklamaný. Je to spíš životopis jednoho kovboje. Prakticky od začátku do konce. Smutného, ale nevyhnutelného konce člověka – i historické epochy.
  Zato všechny filmové verze jsou naprosto příšerné a bez jakéhokoliv smyslu!
  Docela mne, ale pobavilo, že v českém filmovém westernu Cesta na jihozápad (docela povedený, také ne zrovna klasický), jsou z téhle knihy použita některá jména a situace. Trochu vykrádačka, ale jen pro znalce :-).

  Bonker

  12.02.2015

  do frasa, vždyť je to jen kůn ne? krásná knížka užil jsem si ji moc, doporučuji.

  kalache

  11.01.2015

  ..bible všech " westerňáků"….

  sarkaobstova

  16.10.2014

  Na toto téma moje první knižka a byla jsem nadšená. Můžu jenom doporučit…

  Richie1

  17.08.2014

  Jako kluk jsem rád četl příběhy z Divokého západu. Málokterá taková kniha však dosáhla kvalit Muže se srdcem kovboje. Je to velmi lidský i reálný příběh o kovboji, jehož celoživotní láskou byli koně. Román v sobě spojuje dobrodružství i romantiku Divokého západu s realitou nelehkého života kovbojů. Hlavní hrdina Monte Walsh mi učaroval a jeho životní příběh mě dojal. Knihu jsem četl několikrát a vždy s nadšením.

  Rup

  30.07.2014

  Ukázkový příklad, že i tak dehonestovaný žánr se dá podat vynikajícím literárním stylem. Bohužel, není takových mnoho. Vřele doporučuji.

  cortina

  29.07.2014

  Souhlas se Susssanah, film děs, hnihu řadím mezi 10 TOP .. divím se, že jsem jí tak dlouho nechala ležet ladem. Zato jí to vynahradím a dost brzy se k ní vrátím. Monte Walsh mě zůstane v srdci napořád..

  heavy66

  03.07.2014

  Příběh veselý i smutný, drsný i poetický, napínavý i sentimentální, o časech, které se nikdy nevrátí.

  pobijecmuch

  21.06.2014

  Moje srdcovka. Tuto knihu jsem si bral vždy do nemocnice a že jsem tam nějakou dobu strávil.

  Knišíl

  17.12.2013

  Po Jezdci z neznáma se tato knížka těžko hodnotí, protože co se týče schématu westernu na celý čáře vyhrává Jezdec z neznáma, ale Muž se srdcem kovboje nám ukazuje jak žili kovbojové v oné drsné době a jelikož příběh plyne přes 40 let, můžeme pozorovat modernizaci Západu a s tím i částečné odpadnutí pravé podstaty kovboje. Příběh tak smutný a krásný zároveň, že není jednoduché popasovat se s ním a přiznat si, že tenkrát bylo vše čistější a přímější.

  mariposka

  11.05.2013

  Krásné, malebné, poetické, svým způsobem romantické prostředí kovbojů, i když jejich život měl do romantiky dost daleko. Knihou jsem se sice docela dlouho prokousávala, ne že by byla nudná, ale tak nějak jsem si vždycky potřebovala dát od ní oddech. Z tohoto prostředí jsem nikdy nic nečetla a lépe jsem si asi vybrat nemohla: kdo chce poznat opravdový život amerických kovbojů, nájemných honáků z přelomu 19. a 20. století, jejich oddanost přírodě a zvířatům, jejich těžkou každodenní dřinu a prakticky žádný soukromý život, ať čte.

  jprst

  10.04.2013

  Asi nejlepší kovbojka, kterou jsem četl poprvé v roce 1970 a od té doby minimálně ob rok, ale znovu a znovu se do ní dokážu začíst.

  Bear Reader

  07.02.2013

  Knihu jsem prvně četl velmi dávno a od té doby ještě mnohokrát. Při prvním čtení na konci knihy zjihlo i otrlé srdce cynikovo a slzu jsem uronil. A vůbec se za to nestydím. Někomu se může příběh zdát plochý, ale…. Já co milovník těch časů oceňuji popis prostředí, podmínek života v té době a tak vůbec. Myslím, že dobře napsány jsou i příběhy jednotlivých jezdců z ranč diagonála Y. Narozdíl od jiných páně Schaeferových knih, tuto čtu vždy bez výhrad a poznámek. Prostě výborně napsaný příběh o přátelství , kamarádství, ( říkejte tomu jak chcete ) jaké se dneska už nezažije. )
  Film nehodnotím vůbec, scénář psal někdo, kdo knihu zahlédl z hodně rychle jedoucího vlaku.