Muž, který zemřel jako losos Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Muž, který zemřel jako losos

Příběh s detektivní zápletkou, vyprávění o zcela nepravděpodobné lásce, divoká historka z dnešního Tornedalenu – nový román Mikaela Niemiho čtenáře rozhodně nezklame! Děj je zasazen do současnosti, zejména do Tornedalenu, pohraniční oblasti obývané rázovitou finskou národnostní menšinou. Několik odboček však zavede čtenáře i do Stockholmu. Text je pro autora typický svým nezaměnitelným nábojem. Mrzoutský důchodce Martin Udde je nalezen mrtev ve svém domě – byl zavražděn skutečně netradičním způsobem. Místní policie je posílena půvabnou Terezou Fosnessovou ze Stockholmu, která vede vyšetřování. Podezření záhy padne na Esaiase Vanhakoskiho, který bez okolků doznává, že Uddeho nenáviděl. Příběh se však postupně rozvíjí v mnohem košatější útvar, než bývá u běžných detektivek zvykem. Líčí lásku Terezy a Esaiase, zamýšlí se nad nezbytností jazykových a kulturních kořenů a nad tím, co se stane, když je o ně člověk připraven, takže výsledkem je pozoruhodná výpověď o pokusu zničit tornedalskou finštinu – zábavná a vážná zároveň, a navíc naprosto jedinečná.Kniha v českém jazyce!


Stažení Muž, který zemřel jako losos zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Muž, který zemřel jako losos (0.00 EUR)


Stažení Muž, který zemřel jako losos zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Mannen som dog som en lax (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  MOu598

  30.08.2017

  Četla jsem v dubnu 2012. Podle mých poznámek:
  Detektivka, ale hlavně o etniku na severu Švédska, o jazyku, tradici.
  Zajímavé. Znovu přečíst.

  Seditka

  15.08.2017

  Rozpačitý dojem z rozpačité knihy na pomezí žánrů. Ani detektivka, ani lingvistická příručka, ani psychologický román. Děj nedrží příliš pohromadě, je rozvleklý a až zbytečně zaměřený na tornedalský dialekt, o který ale v detektivce zas tak moc nejde. V porovnání s klasiky severských detektivek je to slabší průměr.

  mautina7

  03.08.2017

  Rozvláčná kniha se světlými chvilkami. Texty v místním finském nářečí jsou zajímavé, ale celkem k ničemu. Pokud neumíte finsky, tak je jako já nijak neoceníte. Konec zajímavý, ale na mě to bylo moc shod náhod najednou.

  L_Into

  17.03.2017

  Nevěřila bych, že spojení detektivky a naturalistické výpovědi o nelehkém životě malého etnika může tak dobře fungovat. Niemimu se ale podařilo ambiciózní koncept skvěle ukočírovat. Pro čtenáře se zálibou v severských zemích a/nebo lingvistice je to velká paráda.

  jarin58

  16.05.2015

  Pochoutka.

  Firefox4

  24.11.2013

  Detektivka průměrná, konec rozpačitý, ale líbilo se mi tam přidané téma jazyka meänkieli.

  mysiacik

  20.06.2013

  Tiež sa mi zdalo, že kapitoly venované histórii, jazyku a pod. vybočovali zo žánru a tempo deja spomaľovali, čo bolo na škodu románu. Záver bol rozpačitý. Prečítať sa to dá, ale druhýkrát by som do toho nešla.

  Verrrunka

  17.11.2012

  Největší problém bylo asi postupně slábnoucí tempo, některé kapitoly jsem ani nechápala. Řekla bych, že u detektivky je důležitá gradace, ale tady je bohužel kapitola od kapitoly slabší. Jde o zajímavý námět, finské nářečí a věci okolo něj jsou určitě neobyčejným a neohraným tématem, bohužel zpracování mi nesedlo. Navíc ten konec mě dost zklamal, představovala jsem si to buď více rozvedené, nebo úplně jiné 🙂

  Hombre

  06.02.2012

  Detektivky jako žánr mi nikdy neimponovaly, nicméně u Niemiho jsem zkusil překonat předsudky. Řekl bych, že je to ve výsledku spíš psychologický román, ve kterém se řeší obecné téma "kostlivců ve skříni" ať už u jednotlivých postav nebo u celých národů a států (Švédsko, Finsko). Jako sonda do psychiky seveřanů a současného života ve Švédsku román určitě funguje, detektivní zápletka jde ale nakonec definitivně stranou (což by u detektivky asi být nemělo?:), rádoby šokující a překvapivé rozuzlení pro mě vyznělo dost prázdně.

  bosorka

  27.12.2011

  Na tuhle knihu jsem se hodně těšila, protože Niemiho Popmusic z Vitully je hodně moc dobrá. Muž, který zemřel jako losos mě ale dost zklamal. Rozjezd to mělo slibný, bohužel časem kniha řídla a konec byl slabší. Jde o detektivku, na jejímž počátku je vražda, jde ale hlavně o boj za přežití tornedalské finštiny. V průběhu knihy autor zabředává spíše do historických popisů a samotný detektviní příběh je až překombinovaný.