Mrtvola v brnění Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Mrtvola v brnění

Je říjen roku 1306. Na oslavu zvolení nového českého krále Rudolfa Habsburského se na rynku Většího Města pražského koná rytířský turnaj. Jako první se mají utkat přítel a oblíbenec nového krále, pěvec rytířských písní Hartmann z Kuenringu s českým šlechticem Čeňkem z Lipé. K všeobecnému překvapení stačí Čeňkovi lehký úder dřevcem, aby Hartmann spadl ze sedla do prachu kolbiště. K údivu všech přivolaný ranhojič zjišťuje, že je dočista mrtvý. Co horšího, někdo ho předem zabil a do klání mezi šraňky poslal na koni mrtvolu v brnění. Hartmannovi sluhové jsou jako podezřelí okamžitě uvězněni, ale královský soudce Melichar z Roupova se jich zastane. Případ je totiž podstatně složitější… Kdo tedy potřeboval odstranit Hartmanna z Kuenringu? Komu vadil majitel hradu Vitoraz nedaleko českého pomezí? Královský soudce Melichar chce přijít této záhadě na kloub. A to stůj, co stůj! Druhý případ soudce Melichara z pera úspěšného autora historických detektivek.Kniha v českém jazyce!


Stažení Mrtvola v brnění zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mrtvola v brnění (0.00 EUR)


Stažení Mrtvola v brnění zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Případy královského soudce Melichara (2.)

  Žánr:
  Detektivky, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Brána
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  zazvorka

  27. ledna

  Není to nic, od čeho byste se nemohli večer odtrhnout – ale líbilo se mi to.

  ivoiro

  20. ledna

  Skvělý příběh kombinovaný s historií. Kniha se četla rychle a snad sama.

  KikiZ

  08.12.2017

  Tak rozhodně o něco lepší a zábavnější než Klášterem obchází ˇˇdábel. Ale stejně, já nevím, připadá mi to celé takové velmi naivní vyprávění. Na druhou stranu na prostřídání s jinými historickými knihami typu Niedla to svým způsobem není tak špatné.

  Keddie

  24.07.2017

  Četlo se to dobře. Jen ten konec byl takový rozpačitý. Pachatel se přiznal bez mučení a byl konec. Žádná logická dedukce, dokazování nebo past na pachatele. Škoda.

  TeaPeter

  18.07.2017

  Byla to taková lehká soudnička z historického prostředí. Detektivkou bych to ani moc nenazýval, protože spousta věcí se vyšetřila spíše náhodou. Co soudci Melicharovi ale upřít nelze je šikovné využití psychologie při výslechu. A ten konec – jak z řecké tragédie – inu deus ex machina.

  Ignis

  25.05.2017

  No, taková jednorázovka na zkrácení dlouhé chvíle. Popisy občas zajímavé stejně jako dobové zasazení, ale jako detektivka mě to nenadchlo. Pořád se pátrá, pátrá (no, pokud se tomu tak dá říkat) a pak najednou hrc frc, případ vyřešen.
  Ale čte se to poměrně dobře, jen to nezanechá nějaký dlouhodobější dojem a trochu mi vadila až moc okatá inspirace Vondruškou.

  Dandulka

  23.04.2017

  Tento díl se mi líbil mnohem více. Nebyl tak utahaný. Vypadá to, že Vondruškův Oldřich z Chlumu má v Bauerově Melicharovi zdatného konkurenta. A to je podle mého názoru moc dobře.

  čef

  16.04.2017

  Případy královského soudce Melichara patří určitě ke zdařilejším knihám tohoto plodného autora. Dobře jsem se bavil a něco málo nového také dozvěděl z této relativně krátké mezihry v našich dějinách – král Rudolf Kaše se opravdu v literatuře moc nevyskytuje a tady jsem si alespoň to jméno trochu obalil masem.
  Prosím, všimněte si po přečtení knihy pro legraci debilní anotace, který místní webmajstři odmítli do této doby upravit z obavy z reakce nakladatelství, která anotaci vymyslela aniž by její autor knihu četl(např."stačí Čeňkovi lehký úder dřevcem, aby Hartmann spadl ze sedla", ale jsou zde i jiné perly). Doufám, že až to budete číst, bude již vše uvedeno v soulad s dějem v knize.

  Ranuncul

  21.02.2017

  Bohužel tato kniha mě nějak moc neoslovila.Nevím proč měl autor potřebu v knize zakomponovat vulgární slova,když do textu skoro vůbec nepasovaly a působily jako pěst na oko.

  jindrich7442

  15.01.2017

  Po dlouholetých doporučeních jsem měl možnost skutečně sáhnout po knize p. Bauera. Ačkoliv jsem nikdy nebyl fanouškem historických románů, s jistotou mohu říct, že si autor získal nového čtenáře.

  orinka3

  13.01.2017

  Svěže a čtivě napsáno, u čtení jsem se nenudila a přečetla jsem to velmi rychle. Co mi ale hodně vadilo, tak velké množství tiskových chyb, (za všechny "si" namísto "jsi") které knihu znehodnocují a trhají oči. Navíc – nemůžu si pomoci, ale nutilo mě to srovnávat s historickými detektivkami pana Vondrušky, kde jsou hlavními postavami Oldřich z Chlumu a jeho nezbedný pobočník. Tady jako by Vondruškovi z pera vypadli jsou pro změnu královský soudce Melichar s proutníkem Božetěchem. Rozhodně to není špatné čtení pro ukrácení chvíle, ale jednou stačilo.

  elizabeth_ba

  04.01.2017

  Na začátku jsem se párkrát pěkně naštvala, autorovi zřejmě ušlo, že k národnímu obrození došlo až dlouho po vymření Přemyslovců (takže by asi těžko někdo fandil českému rytíři proti bavorskému nebo rakouskému), ale nakonec to i přes mnohé výtky nebylo úplně nejhorší (dokonce to vyznělo lépe než díl první i přes blonďatou Elišku Rejčku už tehdy se věnující Jindřichovi z Lipé), takže hodlám číst i pokračování (pravděpodobně už jako e-knihu, u tohoto typu knih bych k tomu chtěla co nejdříve přejít).

  LenkaWal

  28.09.2016

  Druhý díl stejně dobrý jako první. No, možná o něco lepší. V tom minulém Melichar vyšetřoval dost pomálu, ale i tak mě to bavilo. Tady už šlo o detektivku v pravém slova smyslu.
  Doufám, že série bude ještě dlouho pokračovat. Doporučuji milovníkům historických detektivek.

  Zdenda20

  05.09.2016

  Moc pěkně napsané. Celé vyšetřování je vcelku reálné v té době. Výstižně popsané postavy bez zbytečných úvah o oblečení nebo smýšlení. Je zde i několik zajímavých historických skutečností, například o kamenném mostě v Písku. Celkové podle mého názoru jedna z nejlepších knih od autora. Rád jeho knihy vyhledávám. Ostatním čtenářům vřele doporučuji.