Motolice a plankton Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Motolice a plankton

Tuto prózu Borise Viana bychom mohli bez nadsázky nazvat mejdanovou. Jediným tématem knihy jsou nesčetné mejdany a takzvané surprise-party, které organizoval Vian a jeho přátelé v době následující krátce po osvobození Paříže. Hlavním hrdinou a tahounem mejdanů je Vianův kamarád z dětství Jacques Loustalot zvaný Major. Majorovy překvapivé akce a happeningy byly magnetem na holky, kvůli nimž se nakonec všechny mejdany konaly. Jeho nejzářnějším číslem bylo vyjmutí a polknutí skleněného oka, které bylo pozůstatkem Majorova úrazu z mládí. V neposlední řadě se čtenář dozví i zaručený plán, jak postupovat při balení holek a odrovnávání vyskytnuvších se soků v lásce.Kniha v českém jazyce!


Stažení Motolice a plankton zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Motolice a plankton (0.00 EUR)


Stažení Motolice a plankton zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Vercoquin et le plancton (1947)

  Žánr:
  Literatura světová, Humor, Romány
  Vydáno: , Garamond
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  blindone

  03.11.2017

  Guláš uvařený z pí*ovin, který chutná po medu.

  Knišíl

  03.12.2015

  Po Pěně dní další mnou přelouskané dílo od Viana, pořád dost šílené, originální forma textu dělá z knihy nevšední zážitek. Boris Vian psal proti proudu a možná proto, někteří čtenáři knihu nedočtou, proud je ztrhne a Viana zatratí.

  Olia

  11.02.2015

  Opravdu dobře jsem se bavila.. i když v druhém mejdanu to fakt už trochu drhlo.. malinko přes čáru..
  ale ty jeho absurdnosti prostě miluju.. kéž bych si některá přirovnání nebo obraty pamatovala.. (..žitomír krvácel jak tapír..)

  TheCiko5

  29.05.2014

  Škoda kostrbatější druhé části knihy,kdy jsem četl třikrát pomaleji…:-) Ale obdivuju smysl pro zdánlivě nesmyslná přirovnání v kombinaci s rádoby odborným popisem vymyšlených úřadů a funkcí.

  pietroaretino

  23.01.2014

  " On se jmenoval Alexandr a přezdívali mu Koko. Ona se jmenovala Marie. A přezdívali jí Koko."

  Skip

  12.11.2013

  Vian se zřejmě opět dost dobře bavil při psaní této z dlouhé řady jeho absurdností. I když to sem tam i na můj vkus trochu přehnal, přesto jsem se dost dobře bavil. V literatuře prostě není nic zakázané a je jen na čtenáři, jestli přistoupí na autorovu hru nebo ho pošle do háje.

  Hellboy

  Neskutečně podivné příhody z mozku mistra imaginace Borise Viana. Hrozně mě pobavil popis jakéhosi klavíru na výrobu drinků:)

  dzejnyka

  Boris Vian sa mi nečíta zrovna najľahšie, skôr inklinujem k jeho alter egu Vernonovi Sullivanovi (čo možno dokazuje moju prízemnosť, ale je to tak). Motolice však okrem ťažších pasáží mali dosť veľa tých zábavných, dostali ma najmä spomínané návody ako odrovnať soka v láske :-))