Moskva – hranice Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Moskva - hranice

Román (vydaný r. 1937) je prvním autentickým svědectvím o atmosféře a průběhu stalinských čistek v SSSR třicátých let.

Ve své době kniha vyvolala prudkou polemiku a nevůli zejména levicových intelektuálů, což mělo rozhodující vliv na další osud autora i jeho ostatních děl. Prakticky nejtvrdší kritiku provedl Weilův přítel Julius Fučík.

Nekomunistům na této kritice vadilo dřívější Weilovo členství v KSČ
Kniha v českém jazyce!


Stažení Moskva – hranice zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Moskva – hranice (0.00 EUR)


Stažení Moskva – hranice zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Družstevní práce
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Messilina

  08.10.2017

  Mráz po zádech, tak nějak bych vyjádřila své pocity při čtení této knihy. Musím se přiznat, že ani 1984, nebo Proces, jsem nepovažovala za tak drsné, jako tohle.

  yaoiyuri

  20.08.2017

  Samozřejmě kniha ukazuje jak tupý, ubíjející, bezohledný a od samého počátku nespravedlivý (!) ten „úžasný“ socialistický systém byl. Nic nefunguje, nebo to funguje jen na papíře, všechno stojí na planých heslech, poučkách a výrocích „vůdců“ atd. Poslední část, ve které se kolem jedné z hlavních postav začnou stahovat budovatelská mračna, byla ve své hrozivé absurditě přímo orwellovská.
  Ale na rozdíl od jiných Weilových knih (Život s hvězdou, Na střeše je Mendelssohn) mě tohle neoslovilo, přišlo mi to těžkopádné, nevýrazné, o postavách jsem nevěděla, co si myslet – s Roubíčkem ze Života jsem se dokázala ztotožnit a porozumět mu, v Mendelssohnovi jsem „dobrým“ postavám držela palce a cítila bezmoc s jejich neodvratnou zkázou, ale tady ne. Hrozně dlouho mi trvalo se začíst a několikrát jsem přemýšlela, že to vzdám. Možná to bude i tím, že jsem čekala něco malinko „akčnějšího“ s větším (okatějším) konfliktem mezi Evropany a socialistickým Ruskem.

  bondula

  22.04.2013

  Keby bol tento román anitiutópiou, nebol by o nič horší od Orwellovej 1984 alebo Zamjatinovej My. Toto je však realita, krutá sovietska realita 30.tych rokov.
  Knižku som bral do ruky s očakávaním popisu každodenného života v medzivojnovom Rusku, v období druhej päťročnice. Očakávania do bodky splnila. Ale to nebolo všetko. Dokumentácia a priblíženie sovietskeho života sa odohráva na pozadí príbehu životov hlavných postáv, ktorý sa ku koncu knihy začne zamotávať a vytvorí ďalšiu dramatickú úroveň diela. Po prvej, relatívne menej napínavej časti sa dej rozbieha a záver je úplne strhujúci. Pán Weil, skladám klobúk!

  sgjoli

  10.04.2013

  Zajímavá kniha z pohledu tří různých lidí na to, jak se pohybovat v Moskvě za dané atmosféry, která v době 30. let ve městě panovala. Musím říct, že jsem Ri zpočátku opravdu držela palce, aby se jí podařilo udržet si nějakou vnitřní svobodu, po které tak toužila, když trávila své první týdny v SSSR; po dočtení knihy mne jí bylo líto, když ji nakonec Sovětský svaz takříkajíc "převálcoval" a ona se poddala zaběhnutému chodu. Ale nakonec jsem ráda, že to Weil napsal tak, jak to napsal, protože jsem si až zpětně uvědomila, že to vlastně dává smysl. Jak jsem uvedla v počátku svého komentáře, kniha uvádí tři úhly pohledu na to, jak se vypořádat se situací v Moskvě 30. let a Riin případ je jedním z nich – jedna z možností. Zatímco jiní bojovali a byli členy jakýchsi tajných organizací, některým nezbývalo nic jiného, než se přizpůsobit (a některým se ta myšlenka natolik vryla pod kůži, že jim jakékoliv prvotní pochybování připadalo zpětně úplně absurdní), jinak to v opačném případě pro ně mohlo mít klidně katastrofální existenciální následky. Jak napsal Blue ve svém komentáři – realita Sovětského svazu 30. let.

  Blue

  29.02.2012

  Jiří Weil nebyl a nikdy nebude masově čten. Je to škoda. Kdo chce číst skutečně autentické svědectví o realitě Sovětského svazu 30. let, nechť neváhá. Je to skvělé, byť poněkud šedivé a ne zrovna napínavé čtení. Ale v tom to je.