Môj smutne slávny život Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Môj smutne slávny život

Strhujúci príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami rozpráva o Axie, dcére írskych imigrantov vyrastajúcej v sirotinci, z ktorej sa stala jedna z najbohatších a najkontroverznejších postáv svojich čias. Axie, vyškolená pôrodná asistentka, si s manželom urobí z predaja "lunárnych tabletiek na ženské ťažkosti" výnosný obchod. Postupne sa vypracuje na vyhľadávanú ženskú lekárku a presťahuje sa z biedneho podnájmu do honosnej rezidencie na Piatej avenue. Jej pomoc vyhľadávajú prominentné i chudobné Newyorčanky, často v tejto oblasti šokujúco nevzdelané. Praktiky svojskej Madam X, ako ju označujú novinári, však veľmi nevoňajú istej skupine mužov, a tak musí pred súdom čeliť vážnym, škandalóznym obvineniam, vďaka čomu si vyslúži neslávnu publicitu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Môj smutne slávny život zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Môj smutne slávny život (0.00 EUR)


Stažení Môj smutne slávny život zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  My Notorious Life by Madame X (2013)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  gigi77

  05. února

  Tak to je KNIHA!!! To mě opravdu moc bavilo jak po obsahové stránce, tak i styl psaní. Další kousek, který si přidám mezi doporučované.

  Paganfairy

  13.12.2017

  Poutavý příběh popisující osud porodní báby, která se nebojí jít proti proudu puritánské a patriarchální společnosti 19. století v Americe a stojí si za svým snem a přesvědčení. Při čtení jsem ztrácela pojem o čase, kniha mě úplně uchvátila. Nejenom originálním, i když jednoduchým stylem vyprávění, ale i historickými detaily o době, lidech, společnosti, zvycích, předsudcích atd.

  nase_zuzu

  18.08.2017

  Skvělé. Až je mi líto, že to dál nepokračuje. Přečteno za 3 dny.

  LucieAlexandra

  09.08.2017

  Kniha se mi moc líbila, ale drásala mi nervy cenzura… co je k vycenzurování na slově "pohlavní styk, těhotenství…"? Paradoxně tohle bylo vyhvězdičkované, ale jedno nebo dvě sprostá slova tam nechali celá

  Phewell

  09.08.2016

  Mám o knize rozporuplné pocity. Jak píše Ariko (databazeknih): nemohu říct, že by se mi nelíbila, jen to pro mě nebyla taková pecka. Většinou jsem se do čtení musela nutit. Občas mě zajímavá zápletka bavila, a říkala si hurá konečně se to rozjede…a nic. Obsahově velmi zajímavá a poutavá témata (vikt. doba, chudoba, sirotčinec, manželství, ženy, porodnictví atd.)
  Ale myslím, že ji ještě někdy dám zase šanci.

  bookcase

  25.07.2016

  Tak to se mi líbilo hodně. Vytečkovaná slova mi zpočátku vadila, pak jsem si zvykla.

  hrechaniuk

  09.07.2016

  Nádherný historický román o ženě, která byla ve své době fenoménem. Příběh krásně popisuje život ve viktoriánské době, přesněji 60. až 80. léta v New Yorku, a tehdejší porodnictví. Hlavní hrdinka, Axie Muldoon, je velmi odvážnou a silnou ženou, která si jde za svým i přes četné překážky osudu. Knížka mě nesmírně bavila, takže jsem ji měla za dva dny přečtenou. Vřele doporučuji. 🙂

  zuzi.kovar

  29.05.2016

  Tato kniha mne velmi zaujala. Nebýt těch vytečkovaných výrazů téměř na každé stránce, mohla být úplně perfektní. Převrácená americká spravedlnost je úplně k zblití. Nechápu, jak mohl člověk typu Comstocka vůbec existovat. Otřesné poměry v New Yorku druhé poloviny 19. století byly šokující, všechny ty autentické popisy dětí, co hledají jídlo v popelnicích, jsou špinavé, nemyté, rodiče často zmrzačení z práce a plodící další děti, protože nikdo nezná ochranu, to bylo opravdu hodně důvěryhodné – člověk to skoro viděl před očima. Hrůzné sirotčí vlaky směrem na západ, kde se děti rozebírali jako nějaký dobytek, je důkazem toho, že cesta do pekla je dlážděna samými dobrými úmysly. Chudák Dutch, která byla jedním z oněch zachráněných dětí, zničených později pokryteckou společností. Sice jsem doufala, že to nebude ona, kdo zemře, ale celou dobu jsem si to myslela, a bohužel jsem se nemýlila. Protikladem byl Joe, který byl žil šťastný život – jeden z oněch dobrých příkladů snahy pana Brace. Bohužel prostředí a zkušenosti s panem Bracem a později panem Comstockem byly popsány na základě skutečných událostí. Příběh samotný je vymyšlený, ale silně inspirovaný skutečností. Jako dílo to bylo podle mne hodně dobré. Plus za to, jakým způsobem se hlavní hrdinka prala za své místo na slunci, a jak se nikdy nenechala porazit. A velký plus za ztvárnění velké lásky, kde i peníze hrály značnou úlohu, která jim není upírána, ale hlavně že ta láska vůbec nevyznívá trapně. Naopak s Charliem mnohdy soucítíme. Podle mne je on tou nejlepší postavou z knihy, hlavní hrdinka mi přišla hodně hrubá – často až moc, takže jsem její nezdolnost nedokázala úplně vždycky docenit. Téma je hodně zajímavé a velmi dobře zpracované. Určitě bych si ráda přečetla i další knihy této autorky, ale zatím je k dostání pouze tato.

  Tesset

  16.01.2016

  Začala jsem a četla jedním dechem, úžasné. A pak se to, asi v poslední čtvrtině, nějak zvrtlo a musela jsem se do toho nutit. Jednou si ji přečtu znovu a třeba změním názor.

  kadgam

  02.01.2016

  Zaujímavý životopis.
  Neskutočná chudoba chudobných, sirôt a vydedencov spoločnosti nemohla viesť k ničomu inému, ako k tragédiám opísaným v knihe.
  Trošku teatrálne písané.

  BUBINA1971

  20.09.2015

  Musím přiznat, že jsem netušila, že mě kniha tak neuvěřitelně chytne od začátku až do konce. Dramatický život Axie Muldoonové-Jonesové alias madam DeBeausacq autorka vylíčila naprosto skvěle. Doporučuji

  77fifi

  27.08.2015

  krásně psané— čteno jedním dechem— díky této knize si vážím svého života a doby ve které žiju.

  orinka3

  19.08.2015

  V krátkém časovém sledu se mi do rukou dostala už druhá kniha, popisující poměry v Americe 19. století. Velmi dobře vystihuje syrovou skutečnost, život až na dně, kalný městský život plný ztracenců. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale bída, která byla na českém venkově i ve městech se mi zdá snesitelnější, než ta, o které kniha píše. V každém případě jde o dobrou četbu. Hrdinka se díky své osobnosti a pevné vůli vypracuje v mistryni svého oboru. Dovídáme se zajímavosti z ženského lékařství té doby a současně litujeme ženy, které neměly na vybranou. Nebudu víc prozrazovat, ať nekazím zážitek ze čtení. Co mě ale HODNĚ rušilo, tak vytečkovávané výrazy. Kdyby to bylo jednou-dvakrát…chápala bych to jako zpestření. Ale do p*****e, h******s, proč skoro na každé stránce?! To nebyl dobrý nápad, a za to strhávám jednu hvězdičku.