Modlitba za matku Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Modlitba za matku

Když se So-njo ztratí uprostřed davu na nástupišti metra v Soulu, pouští se ostatní členové rodiny do zoufalého pátrání po své matce. Čím hlouběji se do něj ale noří, tím více dlouho zamlčovaných rodinných tajemství i soukromých trápení se objevuje. A čím dál častěji si zbytek rodiny musí klást otázku, jak dobře vlastně tu, kterou nazývali „matka“, znali. Poetická románová mozaika, ve které se ve vyprávění střídají dcera, syn, otec a nakonec i „ztracená“ matka, je autentickým obrazem současného života v Koreji a nadčasovým příběhem rodinné lásky, jež byla v roce také 2011 oceněna prestižní Man Asian Literary Prize.Kniha v českém jazyce!


Stažení Modlitba za matku zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Modlitba za matku (0.00 EUR)


Stažení Modlitba za matku zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Please Look After Mom (2011)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  JEJJ

  23.09.2017

  Kniha se mi líbila, je to dobré téma pro zamyšlení.

  Alma-Nacida

  22.09.2017

  Chápu, co chtěla autorka sdělit, ale některé postupy byly spíš na závadu, jako podivná "du" forma, která se z mě neznámých důvodů vyskytovala jen u některých vypravěčů příběhu. Taky mi není jasné, proč musí autobiografická postava letět prozřít až do Říma. Na druhou stranu mi některé věty připadaly opravdu neuvěřitelně výstižné a přitom stručné, celkově ale v knize spíš zanikly.

  Čičolina

  28.05.2017

  Něco tak nádherného jsem už dlouho nečetla, tolik citu, krásných slov, tolik námětů k zamyšlení, jak to máme se sdílením lásky, kolik si toho navzájem nejsme schopni říct, kolik chyb člověk nadělá, kolik špatných slov pronese a pak už je na všechno pozdě….síla. Navíc zajímavosti všedního života z cizokrajného prostředí…čtěte!

  Shining Star

  05.05.2017

  Nádherná kniha plná emocí. Přiznám se, že u čtení jsem si zaslzela. Až poté, co se maminka ztratí na stanici soulského metra, si členové rodiny začnou uvědomovat, co pro ně vlastně znamenala. Silný příběh, který stojí za přečtení.

  saruse

  16.09.2016

  Krásná kniha… Zajímavý pohled na mateřství, tak často se nedostanu ke knize asijského autora a z asijského prostředí, trochu jsem si na začátku říkala, že to bude nuda. A nakonec – probrečeno mnoho pasáží, prožito niterně mnoho situací spolu s protagonisty knihy, nahlédnuto do jednoho příběhu silného a sebeobětujícího se mateřství stárnoucí nemocné ženy. Nádherný příběh. Doporučuji!

  LucieT.

  20.04.2016

  Vina, lítost, stud a úcta jako hlavní protagonisté příběhu. Smutný rodinný portrét, který na příkladu jedné korejské rodiny přináší zamyšlení nad vzájemnými vztahy v rodině.

  MichelleS

  14.10.2015

  Zajímavá knížka plná citu. Teprve když se maminka ztratí, zjistí její nejbližší, co vše pro ně dělala, co vše brali jako samozřejmost, co nestihli říct a poděkovat. Příběh vyprávěný slovy několika členů rodiny i maminky samotné je plný okamžiků, které vám připomenou vlastní vzpomínky a často máte chuť té svojí mamince zavolat, prostě jen cítit její blízkost a lásku. Větší část je psaná v druhé osobě, to čtenáře dokonale vtahuje do myšlenek a pocitů postav. Velmi hezky je popsáno, jak různé detaily a okolnosti, za kterých přišlo dítě na svět, ovlivňují matčin vztah k němu. Ne, nedá se říct, že by měla některé víc nebo míň ráda. Prostě dělá pro něj vše, co může a co zvláštního to které dítě potřebuje, (ne chce, potřebuje).

  Ewik

  22.09.2015

  Při čtení se mi udělal knedlík v krku. Hluboký text plný nevyřčených citů, které však čekají pod povrchem. Asijská literatura je oproti té evropské zcela jiná, zastává jiné hodnoty a na život nahlíží z jiné perspektivy.
  Pro mě je máma člověk nezměrné hodnoty, je to osoba, která je ochotná se rozdat a vždy stát po mém boku. Nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela a brala to tak nějak jako samozřejmost, tu její lásku, ale po přečtení téhle knihy je to jinak. Slovo "matka" má pro mě teď mnohem hlubší význam….

  Margarete

  29.05.2015

  Nádherná kniha,četla se jedním dechem a donutila mě se zamyslet nad tím,co doma vlastně mám a co pro mě maminka vlastně dělá, i když se mi to mnohdy nelíbí :).
  Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na styl vyprávění, ale jakmile si člověk zvykne, kniha se čte skoro sama. A musím přiznat,že jsem si ke konci i trochu poslzela :).

  poetree

  12.05.2015

  hodně silný příběh a kafe…

  nymfa

  26.02.2015

  "Když deláš jen to, co se ti líbí, kdo pak udelá, to co se ti nelíbí?"

  skvelá kniha, až keď niekoho stratíme poznáme aku cenu pre nás mal..

  ja by som to odporučila každému, kto má naštrbené vzťahy z mamou, možno sa na tie problémy začnete po prečítaní dívať inak 🙂

  paloma

  03.10.2014

  Opravdu zajímavá kniha, ne zábavná, ale přesto se mi líbila. Doporučuji přečíst si od Pearl S. Buck knihu Dobrá země.

  Lee7

  16.08.2014

  Velmi zajímavá knížka, jak si člověk pozdě uvědomuje ztrátu milující osoby..

  Zorka

  20.07.2014

  Čekala jsem příběh, který mi přiblíží korejskou kulturu. Víc než to jsem si ale uvědomila, že všude mezi námi žijí lidé, kteří se pro nás obětují víc, než by museli, a my to mnohdy přijímáme jako samozřejmost, že si jejich zásluhy uvědomujeme často až tehdy, kdy jim to už nemáme příležitost říct. Neobyčejný příběh zdánlivě obyčejné korejské matky, jejíž výjimečnost si rodina uvědomila až po její ztrátě. Knížka je velmi zajímavě psaná, střídá vypravěče, klasickou ich a er- formu se zcela neobvyklou du-formou (ty).

  kolagen

  29.01.2014

  Byl jsem zprvu trochu skeptický, protože asijští hrdinové mi vesměs připadají "chladní", a téma knihy je magnet na sentimentalitu. Ale nakonec musím říct, že je tahle knížka moc povedená.
  Její největší síla je v tom, že na malé ploše poskytne několik rovin, z nichž žádná není banální. Díky tomu titulní hrdinka nabývá na plastičnosti a kniha na působivosti takřka exponenciálně s každou přečtenou stránkou. U poslední mi bylo mi líto, že příběh už končí. A to se mi moc často nestává.
  P.S. Jo, a taky jsem si uvědomil, že jsem už nějakou dobu nezavolal mámě…

  Morsie

  27.06.2013

  Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá. Asijská literatura je hodně specifická a je pravda, že z té Korejské jsem ještě nic nečetla. A asi jsem prohloupila, neboť Modlitba za matku je neskutečné dílo. Ono je to veskrze prozaické, ale o to víc se člověka dotkne. Mám takový typ knih ráda – takové ty pro náročného čtenáře, takové ty, kde nesejde tolik na příběhu, ale spíš na samotných pocitech, jaké v sobě kniha ukrývá. No Modlitba za matku je plná emocí – trochu tajných, ale jsou tam. Vůbec se nedivím té ceně, kterou kniha vyhrála.