Mlha Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Mlha

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci… výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla… řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje… idylické jezero může být domovem bezbřehého zla… a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl.

Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Mlha zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mlha (0.00 EUR)


Stažení Mlha zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Povídky a novely (3.)

  Originální název:

  Skeleton Crew (1985)

  Žánr:
  Literatura světová, Horory
  Vydáno: , Beta-Dobrovský
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (67)

  Přidat komentář

  WeeWar

  12. března

  MLHA: emzácká human psycho pitva pohodička, tak jak jsme u S.K. zvyklí.

  Filmová verze jde do total zmaru – viděno před četbou – wtf shock:)

  Romanka89

  06. března

  Od Kinga mám radši novely, než povídky, některé byly slabší a musela jsem se do nich nutit. Ale i přesto ve mě nekteré zanechaly hlubší dojmy, např: Mlha, Babička, Jaunt, Muž, který nepodával pravici, Nezmar (to byla pecka!), Nona, Opice, Prám, Textový procesor bohů, Zkratka paní Toddové.

  Čtenářská výzva 2018: Kniha, podle níž byl natočen seriál.

  hvězdo.kupa

  28. února

  Mlha dobrá. Dech se mi tajil. Když už mě ty další povídky začínají vtahovat a naskakovat husí kůže, skončí to. A je to tak rychlé, až je to pro mě neuspokojivé. Přilnu k sympatickým postavám, a na další stránce si musím zvykat na nové. Mnohem víc miluju ty spletité, promyšlené, slovy nabité, pětisetstránkové Kingovy romány.
  Ale přece jenom ve mně něco zůstalo. Povídka "Nezmar". Nechutná a výborná zároveň!

  Arisu

  07. února

  Obecně mám radši Kingovy povídky než rozsáhlejší díla (ta se sice skvěle čtou ale obvykle mi všechno úsilí zhatí ne až tak povedený konec). Tahle sbírka patří k těm lepším – ačkoli mou nejoblíbenější sbírkou je a bude Hodina děsu (přesto, že King nepatří k mým oblíbencům – vážně, také nevím, proč ho pořád louskám… asi se snažím přijít na to, co na něm široké čtenářstvo vidí.)

  hs777

  26. ledna

  S hodnocením povídkových knih je to těžké, ale tahle patří asi k těm nejlepším, co jsem přečetla. Za slabší bych označila možná jen tři povídky z jednadvaceti, naopak Mlha, Balada o pružné kulce, Textový editor bohů a Babička byly fantastické. Obdivuji Kingovu fantazii, jeho schopnost neustále stupňovat napětí, při kterém už vůbec nedýchám a úplně se cítím být součástí dění.

  Dominik106

  02.11.2017

  Průměrná Kingovka.

  Jury

  22.10.2017odpad!

  Skoda penez

  alef

  15.09.2017

  Co se skrývá v mlze? Kromě zmutovaných děsivých potvor jsou to především lidé, zahnaní do kouta, takže si dejte pozor! To jsou totiž ti nejnebezpečnější tvorové! V momentě, kdy na Vás útočí obří pavouci totiž zjistíte, že civilizovanost je jen tenká vrstva na povrchu … zjistíte spoustu informací o lidské přirozenosti :-).

  Po čase jsem se opět nechala zlákat do Kingova světa … a moje výprava, dá se říct, byla úspěšná … tenhle svět fantazie a napětí (ať už z ranku hororu, fantasy nebo sci-fi, či psychologického thrileru) mě zaujal už dávno, a protože jsem už vyzkoušela vše, kromě hororu /který není mým šálkem kávy/, rozhodla jsem se pro tuto povídkovou sbírku, abych „ochutnala“ nepoznané :-). A pan King mě opět nezklamal, naopak, usadil se celkem pevně v mém seznamu oblíbených autorů :-).

  King své příběhy staví na přirozené lidské zvědavosti 🙂 … na touze zahlédnout něco nevšedního, často dost šokujícího, která nutí nás čtenáře „provětrat“ své emoce 🙂 … a přesně v tom se autor našel, přesně tohle mu sedí a je v tom opravdu dobrý 🙂 … podněcuje Vaši fantazii, pobízí a láká … a vy se, krůček po krůčku vydáváte do tajemného světa, který vás neláká nádhernými barvami, půvabem pevných a krásných tvarů, poetikou … naopak … ocitnete se ve světě mlhy, tmy, šera, ponuré atmosféry, ve světě, kde se všechny tvary zdají pokřivéné, kde mrazí ze zvuků, které slyšíte ozývat se … a vyprávění je tak sugestivní, že jste téměř sami sobě schopni popřít, že sledujete fikci 🙂 … tohle je autorova velice silná stránka. Při čtení Kingových příběhů vás hned od prvních řádků příběh „lapí“, je vykreslený tak podrobně a sugestivně, že se ocitáte uvnitř, jdete po cestě k domu, noříte se do hlubokého lesa, cítíte bezmoc, strach, děs, odhodlání, odevzdání, vztek, zlost, euforii … prostě nemáte na vybranou, jediné co můžete, je prožít všechno přesně tak, jak autor zamýšlel :-).

  NemcovaKN

  23.08.2017

  I když asi nejsem úplně milovník povídek, tak některé nebyly špatné.

  Napínavá byla ústřední povídka Mlha, která se rychle četla, ale konec mě trochu zklamal.
  Prám – děj nebyl nijak složitý, ale když se člověku tato povídka vybaví, když zrovna jde do vody, tak můžu říct, že je to úspěch autora. 🙂
  Muž, který nepodával pravici – tato povídka byla zajímavá a po přečtení jsem přemýšlela, zda je možné, že se s takovým člověkem někdy někdo třeba i setkal.
  Balada o pružné kulce – tato povídka se mi líbila nejvíce. Když někdo vypraví příběh a já hltám slova, abych zjistila, jak to bude pokračovat.

  Větší část povídek se četla dobře a děj mě zaujal, ale povídky jsou přeci "jen" povídky a já mám ráda dlouhé (ale ne zdlouhavé) a napínavé příběhy.

  DasaN

  04.07.2017

  Povídka Mlha je perfektní, hlavně proto jsem si jí půjčila. Ostatní povídky také nejsou špatné, ale žádná nepředčila Mlhu.

  Micifuza

  14.06.2017

  Chtěla jsem to nějak okomentovat ale Kní to napsal za mě

  kní

  31.05.2017

  Nemám ráda povídky, a tak jsem Mlhu chtěla vrátit, když jsem až doma zjistila, že jsou to povídky. Ale pře(d)mluvil mě: … "Fajn – konec reklam. Teď se mě chyťte za ruku. Držte se pevně. Zavedu vás na několik hodně temných míst, ale nebojte se, cestu znám. Jen se mě nepouštějte. A kdybych vám v té tmě dal zničehonic pusu, neberte to až tak vážně; prostě vás mám rád. Tak, a teď poslouchejte: " Stephen King, 15. dubna 1984, Bangor, Maine
  – už jsem v půlce knihy, právě čtu povídku Prám – a nechtějte vědět, co se právě stalo Rachel…

  WencelTurambar

  26.02.2017

  Kvalita povídek v knize je různá, ale některý, hlavně ta Mlha, Čarodějnice a ta poslední z PostApokalip světa byly skvěly

  marek6463

  07.11.2016

  Některé povídky jsou vynikající, ale tudíž jsou v knize i méně zaujatelné povídky, z knihy to dělá přijatelný průměr.

  Nikolas0311

  23.10.2016

  Povídkovou knihu nelze pořádně ohodnotit jako román, protože nějaká povídka je slabší nějaká silnější, ale dobré čtení

  tomaserd

  21.10.2016

  Dokonalé povídky od MISTRA strachu Stephena Kinga

  DevilMayWeep

  06.09.2016

  Mlha 4*
  Zde jsou tygři 3*
  Opice 3*
  I povstal Kain 0*
  Zkratka paní Toddové 4*
  Jaunt 5*
  Kšeft na svatbě 3*
  Paranoia: Zaklínadlo 2*
  Prám 4*
  Textový procesor bohů 3*
  Muž, který nepodával pravici 3*
  Plážový svět 3*
  Obraz smrtky 2*
  Nona 3*
  Pro Owena 3*
  Nezmar 4*
  Náklaďák strejdy Otta 3*
  Ranní rozvážky 4*
  Bourák: Příběh z prádelny 1*
  Babička 4*
  Balada o pružné kulce 2*
  Úžina 3*

  Anna 13

  24.04.2016

  Doporučuji všem Kingovým fanouškům!

  Mlha je dokonalá, nejhnusnější je asi Nezmar, Babička a Prám, a jsou také nejlepší…
  Na Zkratku paní Toddové mám mnoho odpovědí…
  Zaklínadlo: Paranoia je neuvěřitelná a četla jsem ji asi osmkrát…

  Zkrátka pocta autorovi…

  Je to umění vychutnat si povídku… A já jsem to dokázala. Jsem přenadšená a bohužel vynořená…
  Však já se zas brzy ponořím…

  ElenRiannon

  20.03.2016

  Vynikající. Ale varuji ty, kteří se chtějí podívat na film Mlha. Není špatný, ale konec se velmi liší a šokoval mě 😀

  martunka

  30.01.2016

  Musím říct, že tahle kniha povídek se mi líbila. Četla se mi dobře. Některé povídky jsou slabší, ale to mně při čtení nevadilo.

  Rumnnec

  06.01.2016

  Kniha byla zajímavá a svým způsobem nádherná, vřele doporučuji všem 🙂

  Tinoušek

  14.12.2015

  Výborná kniha… Klasický King – prostě se začtete a už vás kniha nepustí. Originální nápady, skvělé zápletky a hlavně perfektní zpracování. Není, co dodat 🙂

  danny_21

  13.10.2015

  Po Noční Směně druhá nejpovedenější povídková sbírka. Vyzvidhnul bych zejména samotnou Mlhu ( kterou se povedlo skvěle převést na filmové plátno díky Franku Darabontovi, včetně odvážného zakončení ), Jaunt, Zkratku paní Toddové, Textový procesor Bohů, Prám a Plážový svět – 85 %

  MartinSt

  27.09.2015

  Přemluvil jsem se zkusit povídky od Kinga a musím říct že zatím spíše zklamání. Jsem u 13té povídky a z těch 13ti mi v hlavě zůstala doopravdy vrytá jen Mlha, Prám, trochu Opice a I povstal Kain, která se mi líbila v tom, kolik násilí je King schopen dát na pár stránek. Po přečtení těchto přijde chvíle, kdy zavřete knížku, koukáte z okna a přemýšlíte nebo jen tak koukáte a tenhle pocit miluju :3

  Další jako Jaunt, Kšeft na svatbě, Muž, který nepodával pravici se četly sami a po jejich přečtení jsem ihned začal číst další povídku s přáním, aby byla lepší než předešlá.

  Co jsem opravdu četl s odporem (a ne že by děj byl hrůzostrašný) byla Zkratka paní Toddové. Povídka, kde 90% textu tvoří názvy silnic jako vážně? A rádoby vstřelení děsivého děje? Fakt ne děkuji.

  Zde jsou tygři, Textový procesor bohů, Plážový svět a bojím se že budou i další takové bych hodil do jednoho pytle… NUDA a absolutně nezajímavé.

  Čeká mě poslední třetina knihy a doufám, že v ní najdu alespoň dvě stejně dobré povídky, při kterých tuhne krev v žilách.

  zylla

  08.07.2015

  U některých povídek jsem si říkala "to jako vážně, Kingu?" na můj vkus jich bylo příliš mnoho velmi slabých. Mlha se mi líbila a asi jako jedna z hodně mála se povedla její filmová verze (ta se mi dokonce asi nějakým zázrakem líbila o chlup více, než předloha). Jen nechápu proč film končí tak hrozně smutně, když v povídce je konec o něco málo méně k pláči.

  panHnědý

  21.06.2015

  Chapadla mě chytala za nohu a táhly do děje čím dál silněji. Závěr je velmi strhující (nehnutelný pohled).

  lucie.8

  09.06.2015

  Skvělá kniha!

  kethy

  22.05.2015

  Síla, jedna povídka a co v ní pan King dokáže za čáry. Velmi věrohodné prostředí, neznámí nepřítel a úžasné vyvrcholení. U filmu jsem na konci brečela, protože to bylo bestiální a kruté.

  Terva

  28.04.2015

  Je to průser, já povídky nemusím, ale pan King mě totálně donutil je číst. A Mlha je jedna z nejlepších zbírek povídek, co jsem kdy četl. Vřele doporučuji i film Mlha, který natočil, kdo jiný, než Frank Darabont.

  Budicek51

  06.04.2015

  Při čtení Mlhy jsem pořád slyšela tu depresivní hudbu z konce filmu Mlha. 🙂