Mládí krále Jindřicha IV. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Mládí krále Jindřicha IV.

Románová biografie francouzského krále Jindřicha IV. se odehrává ve Francii 2. pol. 16.stol. a patří k vrcholům evropského historického románu 20.stol.

Autor působivě kreslí obraz cesty mladého člověka k moci a vládě vzácnou syntézou historické reality a nadčasové psychologie. Kniha je mistrným obrazem bouřlivého životního stylu francouzské šlechty, sporů mezi katolíky a hugenoty i politických intrik Marie Medicejské. Dílo, zrozené za spisovatelova francouzského exilu v letech 1935–1938 je vrcholem autorova literárního mistrovství a trvalým vkladem do fondu světové literatury.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Mládí krále Jindřicha IV. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mládí krále Jindřicha IV. (0.00 EUR)


Stažení Mládí krále Jindřicha IV. zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Die Jugend des Königs Henri Quatre (1935)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Cicero

  26.09.2017

  Skvělá kniha ať už dějem tak i mravním poučením! Zpočátku jsem se trochu prokousával a nemohl se začíst, ale nakonec si mě kniha získala. Obsahuje mnoho historických realií a je dobré si k ní při čtení zjistit něco víc o jednotlivých postavách, dostanete se pak lépe do děje. Pokud se vám to podaří, prožijete s Jindřichem celé jeho mladí a formování osobnosti této monumentální postavy francozských dějin budete mít jako na dlani. Knihu mohu jedině doporučit, je to poučně a chvílemi velmi emocionální čtení, které čtenáře, s trochou štěstí,morálně pozvedne.

  adelinka

  29.09.2014

  Román o hugenotskom francúzskom kráľovi, hovorí o jeho pôvode, mladosti, o jeho matke. Bol hlavným uchádzačom o francúzsky trón po katolíckych kráľoch z rodu de Valis, ktorí umierali na rodovú chorobu…Henrich IV. bol obľúbený aj medzi obyčajnými ľuďmi, vážili si jeho odvahu, prístup k ostatným……

  fialka voňavá

  28.07.2014

  Tento román je prvním z dvoudílného románu, který je vrcholným dílem Mannovy tvorby.Pojednává o životě franc. krále Jindřicha IV. Jeho matka Jeanne Navarská mu vyjedná sňatek s Margot. Jindřichovu matku otráví Kateřina Medicejská ještě před svatbou a 2 dny po svatbě proběhne Bartolomějská noc. Jindřich je zde vylíčen jako skutečný vůdce lidu, humanista, ctitel pravdy, rozumu a lásky (a taky lásky k ženám). Vidíme, že v pozadí náboženských válek, nestojí snaha udělat člověka zbožnějšího a je tam boj o moc! Román zachycuje jedno údobí franc.dějin. Je to dle mě čtivý román.

  Andráse de la

  12.11.2013

  O Jindřichovi IV. Navarrském jsem toho přečel uř mnoho, a řekl bych, že je nejlepším králem jakého kdy Navarra a Francie měly.

  Atuin

  01.01.2013

  Já jsem to měla naopak k Dědictví otců jsem se dostala až po poznání Heinricha Manna. A byla jsem jen ráda že si právě Mann vybral ke své alegorii, právě toto období, tohoto krále, nebo tyto krále, protože oba romány, je pastva pro oko i srdce. Natrvalo jsem prorostla do této doby, do toho pavučinového období a neproniknutelného ovzduší svárů a když se mě někdo zeptá jaký byl nejlepší král Francie, odpovídám jasně a stručně:" Navarra ", tedy král Jindřich IV..
  Přečetla jsem i mnohá životopisná díla a nemohu být tak daleko od pravdy, byl li někdy nějaký "nejlepší francouzský král":)

  Honsa

  04.11.2012

  Mannův dvoudílný román jsem si pořídil v podstatě náhodou, vděčím za to Merlemu a jeho Dědictví otců. Možná díky tomu pro mě měla knížka určitý další rozměr, potkával jsem se v ní s osobami, které jsem dobře znal z Merleho díla a zvědavě porovnával. Zvláštní a příjemné pro mě bylo, že ačkoli se Mannova kniha Merleho dílu nepodobá ani stylem, ani příliš obsahem, tak jejich Jindřich IV, nebo dojem, který ve mě postava zanechala, je totožný. Ať už z Merleho skici, nebo Mannova dokonalého obrazu, z obou má člověk pocit že portrétovaného dokonale znali a i přes odlišnou formu vykreslují mistrovsky totéž.