Milion malých střípků Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Milion malých střípků

Když James Frey ve věku třiadvaceti let přišel do pobytové léčebny, měl tělo a mysl skoro nenávratně poškozené. Musel si vybrat: nedožije se 24, nebo se pokusí něco udělat s troskou svého života a to hodně drasticky. Ocitne se mezi pacienty, kteří jsou ve stejných sračkách jako on sám – soudce, mafián, bývalý mistr světa v boxu, a bývalá prostitutka. Obklopen všudypřítomným dogmatem "Jak se vyléčit" si musí Frey najít svou cestu jak se vyrovnat s následky svého dosavadního života, a vybrat si svou budoucnost – pokud nějaká bude. Kniha popisuje příběh boje s drogovou závislostí. Začíná v sanatoriu, popisuje šest týdnů léčby, a ve vzpomínkách hlavního hrdiny se vrací k událostem, jež ho k léčbě přivedly. Pro zdůraznění naléhavého poselství a zrychlení děje nejsou v knize použity uvozovky, každá přímá věta začíná na novém řádku. To, že autor používá stejný postup pro vyjádření vlastních myšlenek a myšlenek jiných, dává knize unikátní styl, jenž odráží náladu jeho zkušeností z léčebny.Kniha v českém jazyce!


Stažení Milion malých střípků zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Milion malých střípků (0.00 EUR)


Stažení Milion malých střípků zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  A Million Little Pieces (2004)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Columbus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (55)

  Přidat komentář

  Karhal

  12. ledna

  syrové, hodně naturalistické, skoro brutální podání vlastních zážitků. Po dočtení vás budou bolet zuby. Jedna z nejlepších na dané téma.

  salamandrina

  10. ledna

  jedna z nejsilnejsich knih, co jsem kdy cetla … brutalni tema, ktery je jednak skvele literarne npsany a jednak se me hluboce dotyka

  sporran

  07.10.2017

  Na čtení opravdu hodně náročná kniha. Hodně se táhne. Ale člověk čte dál. Syrově popsané abstinenční příznaky… Velká vůle hlavního hrdiny a chlapské přátelství v léčebně. Opět nechybí "americký" přístup i v takhle laděné knize. Chlapáci, láska, vítězství hrdiny nad sebo samým – ostatní zemřeli, jen on to zvládl… americký happyend.

  JIVaJaH

  21.05.2017

  Ke knize jsem se dostala asi před rokem. Pro mě strhující děj, mimo výpovědi závislého člověka, který nezakryl absolutně nic, pro mě byla i poutavá rovina vztahu syna k rodičům. Výborná kniha a doporučuji!

  Haňula_

  20.04.2017

  Knihu jsem si půjčila, protože slibovala popis myšlenek a životních situací závislého člověka. V tom nezklamala. Popisuje úplně všechno, i to, co si lidé běžně nechávají pro sebe, protože se vážně není čím chlubit.
  Při čtení jsem začala pochybovat, zda je kniha opravdu podle skutečného příběhu. Nedokážu si představit, že by člověk, který je tolik let závislý a ne "jen" na drogách, dokázal po pár dnech abstinence tak naprosto racionálně uvažovat. A tenhle pocit ve mne přetrval i po dočtení knihy.

  allyce

  24.10.2016

  Můj komentář se dělí na "před" a "potom". Milníkem je dočtení knihy a za dva dny poté (což byla chyba) doplnění informací z wikipedie.
  Takže "před": neskutečná jízda, super styl psaní, nepřeberné množství emocí a fyzických nepříjemných stavů při popisu některých událostí. Např. ledový pot při představě broušení, vrtání a čistění zubních kanálků bez jakékoliv anestezie, zvedání žaludku při popisu abstinenčních příznaků na toaletě, ale také dojetí a slza ve chvílích, kdy na scénu vstoupili rodiče.. Věřila jsem autorovi každé slovo, každou větu… ale pak přišlo "potom"…. ne vše je pravda a já se cítím trochu podvedena.
  Závěr? Parádní, čtivá, moderní pohádka podle skutečné události, kniha která chytí a nepustí 🙂

  romana3473

  29.05.2016

  Ačkoli se kniha řadí mezi obsáhlejší díla, čte se jedním dechem
  Z autentičnosti díla vzniká mráz projíždějící tělem čtenáře

  anita27

  04.03.2016

  Kniha ke mně přišla úplně náhodou, když jsem ji potkala v knihpoličkách.

  První mě zarazil způsob, jakým je kniha psaná, ale po pár stránkách jsem se začetla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Našla jsem v ní spoustu zajímavých myšlenek a také naději, že se člověk může změnit, jen musí chtít a že všechno ostatní jsou výmluvy.

  Když jsem si přečetla poslední stranu knihy, byla jsem hrozně smutná. Smutná z toho, že většina bojovníků stejně opět spadla a jejich příběh skončil tragicky. Pak jsem si ale vzpomněla na citát: "Nezáleží na tom co přijde, ale jak to vezmeš." a myslím, že tenhle pán se s tím, co ho kdy potkalo. dokázal vyrovnat skvěle.

  Shannon

  11.11.2015

  Výborný!

  MichelleKing

  14.09.2015

  Když jsem přečetla My děti ze stanice ZOO jako povinnou četbu, myslela jsem si, že mě už nic jiného s tímto tématem nemůže víc šokovat…… Stalo se

  Mrazivá kniha, ale jedná z mých oblíbených.

  nereidka

  07.09.2015

  Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Autorův styl psaní mě velmi brzy vtáhl do děje a Jamesovi jsem držela palce. Konec mě spíš rozesmutnil..Na knihu ale myslím ještě teď, tj. týden po dočtení. Doporučuji

  kiraa

  25.08.2015

  Kniha, která mě naprosto odbourala a ještě pár dní po přečtení se mi neustále vracela .Nemám moc ráda knihy o feťácích a drogách, ale tohle mě pohltilo asi od str. č. 2 a nepustilo až do konce. Ke čtení doporučuji přikoupit balení kapesníků, já to neuvěřitelný útok na city. Prostě špička! Bravo, pane Frey!

  Figurka

  19.08.2015

  Milion malých střípků patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Pravda kniha je psaná nezvyklým způsobem. Krátké věty, málo souvětí, ale na to si člověk zvykne. Jako ve všech knihách s drogovým démonem tu jde hlavně o zápas se sebou samým. Frey umí zcela věrohodně popsat detaily, které s ním čtenář prostě musí prožít i když nejde o nic příjemného a takové knihy mají být. Umět vtáhnout do děje, upoutat. Druhý díl Můj přítel Leonard je taktéž velmi dobrý a i u jeho čtení mnou cloumaly emoce.

  mau

  12.07.2015

  Tahle kniha jde myslím, hodně do hloubky, myslela jsem ,že už mě na toto téma nemůže nic překvapit a tady se to podařilo. Děsivé a smutné čtení.

  Nikuskaaa

  26.06.2015

  První mě kniha trochu vyděsila, protože měla skoro 500 stránek, ale pak jsem se začetla a musím říct, že je velice dobře a zajímavě napsaná.

  JanieLarkin

  19.06.2015

  První a jediná kniha o drogách, která neláká na cool život plnej tancování na Davida Bowieho (například) a zajímavejch zážitků, ale doopravdy může někoho od drog odradit. A pokud jde o to, jak je kniha napsaná – ještě nikdy se mi nestalo, že bych se mohla tak moc vcítit do prožitků knižní postavy a opravdu tu bolest cítit, jako jsem to zažila při čtení téhle knihy.

  Hellou

  11.03.2015

  Tak nevím, vzhledem k tomu, že tady skoro všichni dávají 5 hvězdiček, jsem čekala víc. I kvůli tomu, že když jsem dočetla My děti ze stanice ZOO, bylo mi z knihy zle … Tady je léčení popsaný jenom jako jako nepříjemnost, kterou teda po něm někdo chce, ale přitom sistačí říct, že ne a nedělat to dál… Tak jednoduchý to je, škoda, že to nenapadlo i ostatní 🙂

  Sabula

  06.08.2014

  Jedinečná kniha tohoto typu, o tom žádná. Chvíli jsem si zvykala na opravdu netradiční styl psaní, ale dá se to zvládnout. Místy mě zarážely až nechutně detailně popsané věci, ale na druhou stranu to mělo něco do sebe (nicméně, bohužel to k tématu patří). Je to velmi emotivní příběh, ale přesto mě děj knihy místy nudil. Nelituji toho, že jsem knihu přečetla, ale myslím, že už se k ní nikdy znovu nevrátím.

  verulaj

  27.06.2014

  Ke knížce se určitě znovu vrátím, škoda, že není nikde k sehnání. Velmi mě zaujala mimo jiné jedna z úvah a myšlenek knihy, o tom, že lidé, kteří se zbaví závislosti tím, že si vypěstují závislost na něčem jiném – např. na víře v boha, jsou vlastně závislí pořád.

  Caithlyn

  02.03.2014

  Knižka s velkým K na začátku 🙂 Člověk si při čtení příjde jako by všechno prožíval s hlavním hrdinou. 🙂

  GrasselováL

  18.02.2014

  Knihy se skutečnými událostmi jsou nejlepší. Člověk v nich najde poučení a zamyslí se nad věcmi o kterých neměl ani páru. Kniha mě dost nadchla, přečetla jsem ji jedním dechem.
  Odsuzuji drogově závislé nebo alkoholiky, cesta vyléčení je jen pouze jejich volba a rozhodnutí, ve kterém musí mít pevnou vůli. Nejsou to pro mě žádní chudáčci, kterých bych litovala, protože si za to mohou sami. Problémy máme každý, ale snažíme se je řešit co nejmenší komplikovanou cestou. Oni si vybírají tu nejhorší variantu.
  U této knihy mi Jamese bylo líto (upřímně líto), ale pořád v sobě mám ten pocit, že si za to může sám. I přes tento můj tvrdý posto,j mě opravdu kniha zaujala a doslova jsem ji za pár hodin přečetla – nemohla jsem ji zavřít, nešlo to…

  pajulininka

  08.01.2014

  Nemám slov.Miluji knížky s dobrým koncem:)

  habakkuk

  09.12.2013

  Kniha splnila přesně to co jsem očekával. Jestli to je pravda nebo ne, to neřeším.
  Kniha se mi líbila a basta…

  Skjaninka

  10.11.2013

  Frey ma nepresvedčil. Žiadna oslava konca sa nekoná. Osobitý Freyov štýl sa dá, obsah už nie. Pekná rozprávočka na dobrú noc, pre všetkých, ktorí ho žerú.
  Kde bolo, tam bolo…..Feťák, v žalostnom stave, telo pred rozpadom, roky závislý, a ocitajúci sa v liečebni. Ako zázrakom, sa zo všetkého dostane, len silou svojej vôle. Kde ju mal počas tých rokov fetovania? Dokonca si nájde aj lásku, pre ktorú by umrel. Veď bez lásky by to nebolo ono. A ako zázrakom sa z neho stane abstinent. Do konca života, na veky, vekov……idylka neskutočná. Frey, ja ti to nežeriem. Škoda. 2,5/5

  Vlkova.kristyna

  14.10.2013

  Knížku mi půjčila kamarádka, která z ní byla nadšená. Očekávala jsem tedy od toho hodně, ale moje očekávání to ještě převýšilo. Neuvěřitelné vyprávění Freye ať už pravdivé nebo ne o léčbě ze závislosti. Navíc senzačně napsané, krásně se čte. Četla bych dokola a dokola:)

  pajatp

  12.10.2013

  chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní…ale pak?? super knížka…

  sfaticata

  10.10.2013

  Tuhle knížku mi dal přečíst přítel. Musela jsem do ní jít. Přítel vůbec nečte, tak jsem si říkala, co to musí být za příběh, když to celý přečetl. Nezklamala jsem se. Naprosto úžasná knížka.

  Zajda

  02.10.2013

  Autorův styl psaní působil jako sekera do načatého špalku. Skvěle se hodil k tématu drog i k charakteru hlavního hrdiny. Ovšem ve špalku jsou občas suky a to pak dosti ruší ladný pohyb sekery. Tady těch suků bylo přemnoho. Zbytečných béčkových klišé alá holywood. Laik žasne nad Freyovou vůlí, láskou a přátelstvím. Drogově závislí by se mu jistě vysmál a stránkami, plnými lásky, naděje a pochopení si utřel zadek. Nechci tvrdit, že něco takového v protidrogové léčebně neexistuje, ale určitě to není tak růžové jak Frey občas popisuje. Koneckonců v závěru, jakémsi epilogu za životy jednotlivých postav Knihy se dozvídáme pravdu. Cesta skrz drogy alkohol je lemovaná siláckými kecy o vůli a řečmi o trpělivé vytrvalosti ale nakonec na ty, kteří nedokáží praštit do stolu a začít jednat, stejně čeká jen smrt, jako na většinu reálných postav Milionu malých střípků.

  Také se mi nechce věřit, že by renomovaní psychologové a špičky v oboru s každodenní praxí byli tak omezení tupci a vynášeli do nebe pouze jediný program "Anonymní Alkoholiky" který je už na první pohled dost mozek vymývající a problémy pacientů neřeší, jen odsouvá a maskuje.

  pocketka

  30.08.2013

  Začátek knihy mě velmi zaujal, byla jsem z ní nadšená i když se knihám, kde se vyskytuje téma drog, vyhýbám. Bohužel styl psaní mě brzy odradil a zhruba po čtvrtině knihy jsem to už vzdala a dál jsem se číst nepřiměla. Možná se k ní někdy zase vrátím, ale zatím to beru jako ztrátu času.

  Lotte

  11.08.2013

  Skvělá kniha, u které se nikdy nepřestaneš divit. Konec je tedy hodně smutný, ale tak to u knih s drogovou tématikou ovšem bývá. 🙂