Měsíc je drsná milenka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Měsíc je drsná milenka

Povstání na Měsíci řízené oživlým počítačem dle pravidel přísně konspirativních. Autor je však Robert A. Heinlein. Takže cílem vzpoury není svržení „zlých kapitalistů", nýbrž nastolení pravidel volného obchodu mezi kolonií na Měsíci a mateřskou Zemí. Brilantně napsaná kniha staví na motivech, které Heinleina učinily patrně nejslavnějším kultovním autorem science fiction literatury. Život pojímaný jako drsná hra s nejistým koncem. Válka svobodného individua proti byrokratické tuposti. Právo každého jedince uspořádat si své záležitosti, jak se mu zlíbí. Heinleinovi hrdinové nejsou supermani. Jsou to lidé, kteří si váží sama sebe, nebojí se a dokážou rychle reagovat i na ty nejméně předvídatelné okolnosti. Přičemž neztrácejí nadhled a smysl pro humor. Počítač, který se najednou polidští, je pro znalce fantastické literatury obehranou písničkou. Heinlein však jediný počítač zlidštil se vším všudy. Nestává se monstrem, ať už ničícím nebo trpícím. Superpočítač Mike si začne uvědomovat sama sebe ve chvíli, kdy pocítí neodolatelnou potřebu vtipkovat. Záhy zatouží po přátelích a komunikaci. Rodí se v něm duše, s tím, co je na ní krásné, směšné a odpudivé. Nebabrá se však ve své podivné existenci. Přemýšlí a jedná. Touha být lidmi se vším rizikem je vlastní i lunárním vzbouřencům. Potomci doživotních trestanců jsou sice odsouzeni žít na Měsíci, nechtějí však žít v závislé kolonii, nýbrž ve svobodné zemi. Má to být republika? Nebo snad království? Nikdo za ně nic nevymyslí. Každá chyba se vymstí. A navíc mocná Země nechce zpočátku o dohodě ani slyšet. Luňané, přivyklí tvrdým podmínkám, se však pouštějí do každého boje, kde je šance na úspěch lepší než jedna ku deseti.

Jeden z nejlepších románů legendárního mistra SF. Strhující příběh odehrávající se v šokujícím světě zavržené trestní kolonie na měsíci. Napětí se stupňuje a společenství odhodlaných nevolníků připravuje za pomoci umělé inteligence vzpouru. Nemilosrdné střetnutí se stává nevyhnutelnou realitou. Ale problém s nevyhnutelností je často osudový…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Měsíc je drsná milenka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Měsíc je drsná milenka (0.00 EUR)


Stažení Měsíc je drsná milenka zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Moon is a Harsh Mistress (1966)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Classic And
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  Bašťák

  14.10.2017

  Miluju Heinleinuv styl, nikdo nenapíše zábavnější knihu na tak "banální" námět jako je boj za samostatnost kolonie Luna :-))
  Hlášky které mě dostaly: "Některým lidem by neuškodilo, kdyby si zkusili své řečnické umění ve vakuu" 🙂 nebo "Jsem technik a vím, že vodíkovou bombu houby zajímá, jak jste odvážný…" :-)) A myšlenka dobrovolných daní je z dnešního pohledu supercool, soudruzi 🙂

  Sarkyr

  12.10.2017

  Revoluce provedená umělou hnátou 🙂

  stilgar1

  01.09.2017

  Revoluce! Anarchisticky (a mírně komunisticky) smýšlející Heinlein. To je po konzervativní Hvězdné pěchotě obrovská změna. Jen ta krajně militantní touha po krvi zůstala, ale co, Robert byl prostě vždy tak trochu "zelený mozek". Tady je to navíc ospravedlnitelnější, protože revoluce proudy krve prostě vyžaduje. Protože NIC NENÍ ZADARMO! Samozřejmě kromě Mika, bez něhož by se to celé na 100% nepovedlo.

  tygřík2

  10.04.2017

  Musím konstatovat, že myšlenka stroje, který se nudí a aby měl zábavu, využije ho skupina lidí k politickému převratu, mne zaujala. Ale zároveň musím konstatovat, že kniha mne nechala zcela chladnou:-) Strašně mi lezlo na nervy to "soudruhování" . Nedočteno a myslím, že dočítat nikdy nebudu.

  mitko

  05.02.2017

  Heinleinov štýl tu je cítiť na kilometre ďaleko, je to ukecané, satirické a hlavne dosť rozvláčne. Začiatok knihy dokáže navnadiť, atmosféra mesiaca a doba pred revolúciou sú ešte svižné a takisto koniec knihy, keď sa už láme chleba zaujme čitateľa. Ale ten stred, no je vidieť že Heinlein proste miluje popisovať svoje myšlienky a snažil sa za každú cenu vtedy šokovať. Táto časť je skoro celá iba o politike, kde teda sa svoji názormi triafa inokedy mieri úplne mimo. Taktiež ta ich myšlienka rodín na mesiaci bola pre mňa už dosť pritiahnutá za vlasy. Zem tu je tiež popísaná ako diktátor, ktorý nemá poriadny rozum (ani vojenskú silu), ale pre účel románu sa to ešte dá odpustiť, lenže po prečítaní zistíte, že kniha vám nič nedala, väčšiu časť ste sa nudili a len parkrát sa človek zasmeje nad politickou situáciou a Mikom. Lepšie ako 3 dať nemôžem.

  RamonVarga

  04.02.2017

  Krásná kniha o převratu a ,,myslícím stroji´´.

  nexm4rky

  04.06.2016

  Knihu bych charakterizoval větou "Ničím mě nepřekvapila". Není špatná, ze začátku i zaujme, ale pak jsem četl a stále čekal, kdy "to" přijde, a ono nic. Kniha je sice o libertariánských myšlenkách, ale nejsem si jist, zda je přímo pro libertariány (jak někdo uváděl v komentářích), protože ti v ní nejspíš nic nového nenajdou (a to stačí mít přečteno pár článků např. od Bastiata z internetu). Nejvíc mě zaujala ta část (MENŠÍ SPOILER), kdy proběhne revoluce, a lidé se zajímají o otázky typu "jak budou vysoké daně" a "kdo bude ve vládě". Tato problematika však v knize nijak víc rozvedená není (KONEC MENŠÍHO SPOILERU). Z mého hodnocení vyplývá i to, že nevím, jaké čtenářské skupině bych knihu doporučil…

  KAERU

  04.01.2016

  Kdysi jsem slyšela o této knize a byla jsem zvědavá, co je vlastně na ní tak zvláštního? A popravdě moje očekávání zklamala. Začátky jsou vždy slibné, ale jakmile autor začal rozebírat sféru moci, politiky a podobných věcí, měla jsem chuť knihu zavřít a zapomenout. Přesto jsem se přes to pročetla až ke konci. V marném doufání, že snad kniha nabídne i něco víc. Co dodat? Přečetla jsem, ale nenadchla.

  tomkoutsky

  13.11.2015

  Veskrze zajímavé a originální scifi zvlášť s ohledem na rok vzniku, ale scházelo mi více napětí, sepjetí s nějakou postavou a zajímavější příběh. Začátek i konec zajímavý, prostředek ale netřeba skoro číst. A také mi bylo jedno jak to dopadne, což je asi špatné.

  kilometr

  18.08.2015

  U stránky 240 jsem to vzdal a přelétl to na konec.Bylo mi jedno,jak to vše dopadne.Po zajímavém začátku,knize došel dech.50%.

  SONP

  28.07.2014

  Prakticky nutnost pro všechny vyznavače libertariánského světonázoru a obdivovatele Miltona Freemana. Pokud jste trpěli při prezentaci levicových vizí v dílech Chiny Miévilla, toto je kniha pro vás! Odhlédneme-li od politického podhoubí, jde o klasickou scifi 60. let s měsiční základnou, skafandry a geniálním počítačem. I když jsem politicky blíže Miévillovi, i tak dávám panu Heinleinovi 90%.

  yerry

  13.02.2012

  No je to už trochu úsmevné, keď revolúciu na mesiaci riadi počítač úrovne IBM PC 286 s OS triedy MSDOS 🙂 Ale to je len technický detail. Hlavná myšlienka je dobrá. Heinlein sa tu zamýšla nad vecami ako napr. načo platiť dane a veď štát, konkrétne Zem je len na príťaž a pod.. Prezentuje tu libertariánske až anarchistické myšlienky s dôrazom na individuálnu a ekonomickú slobodu. V knihe je dosť veľa politiky, ktorú autor rozpytváva a páli pritom napravo aj naľavo. Praktické prevedenie odporu, ako ho Heinlein popisuje je tiež už dnes viac úsmevné ako napínavé, ale je to heinleinovsky originálne. Nezaprie sa ani autorov vyhranený štýl písania. Napriek tomuto všetkému je to skvelá kniha a pre fanúšikov sci-fi takmer povinná jazda 😉

  Galenius

  05.12.2011

  Příjemně a čtivě napsaná kniha o konspiraci a přípravě povstání proti utiskovatelům. Na rozdíl od jiných knih od Heinleina, kde použil podobný sociální model (např. Friday), tato mě skutečně nadchla.