Měj mě rád/a Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Měj mě rád/a

Je pondělí odpoledne, začátek léta, začátek dvacátého století. Děti si hrají u rybníka a jedno z nich se málem utopí. Holčička Lina se později vdá za Reinharda Heydricha a z malého Karlíčka vyroste obávaný komunistický prokurátor. A na další dvě holčičky, Terezku a Johanku, čeká obyčejný život: lásky, manželství, děti, radosti, zrady… a smrt, po níž vše začíná jakoby znovu. Román plyne řekou času a v jejích dravých vírech se točí osudy lidí, rodů a generací. Odehrává se v několika zemích, vystupují v něm skutečné i fiktivní postavy a jejich životy se nečekaně prolínají. Dobro a zlo bojují o duši hrdinů nejen ve vypjatých okamžicích vzdoru proti násilí a totalitám, ale i ve všedních dnech. Týden delší než století končí, je neděle odpoledne, začátek léta a začátek jednadvacátého století, děti si hrají u rybníka a jedno z nich se málem utopí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Měj mě rád/a zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Měj mě rád/a (0.00 EUR)


Stažení Měj mě rád/a zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Hejkal
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  SanFrancisco2

  28. ledna

  Ztrácela jsem se ve velkém množství postav, ale klobouk dolů před autorkou, že se očividně neztratila ona. Tak trochu tápu v tom, které postavy jsou skutečné a které fiktivní. Kdyby se autorka držela skutečného osudu skutečných postav – (např. Lina) dala bych o hvězdu víc.

  dagmar7365

  15.12.2017

  Román Měj mě ráda je jako šachová partie. Na začátku se na scéně objeví velké množství "hráčů", jejichž osudy sledujeme v krátkých náhodně se opakujících tazích. Vzájemně vstupují do interakce, což následně ovlivňuje jejich další život, a nebo se jen tak setkají a projdou kolem sebe.
  Obdivuji schopnost Markéty Hejkalové vytvořit příběh v němž vystupují eálné historické osobnosti a doplnit je o postavy zcela vymyšlené. A přitom to působí tak skutečně.
  Román je poměrně náročný na udržení pozornosti, protože postav je opravdu hodně a k některým ze začátku knihy se opět vrací na jejím konci. Navíc je kniha psána formou krátkých chronologicky za sebou jdoucích kapitol, které ovšem nemají mezi sebou pravidelný odstup. Někdy jsou ze stejného roku, jindy se např. 5 let přeskočí. Nicméně ani to mu neubírá na kráse a zajímavosti.
  Původně jsem chtěla dát hvězd 5, ale z konce románu jsem trošku zklamaná. Možná tím, že je až moc aktuální (odehrává se v roce 2017) a chybí mu časový odstup, nebo jsem čekala, že po celou dobu rozhraná partie mezi několika rodinami bude mít nějaké společné rozuzlení. Několikrát bylo naznačneno, že za tím vším stojí někdo mocnější, ale kdo?

  bagel

  11.12.2017

  Strhující vyprávění, náročné pro množství postav a rychlé posuny v ději.

  Lenexa

  12.11.2017

  Zajimava struktura deje. Hutne a nekdy neprehledne. Jen pro pozorne ctenare. Ocenuji propojeni s realitou.

  tarabas

  31.10.2017

  Kniha o životě s plnou jeho barevností. Procházíte dějinami a sledujete jak se historie podepsala na osudech jednotlivých lidí a rodin.