Meč pro královnu. Hra Žofie Bavorské o českou korunu i čest Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Meč pro královnu. Hra Žofie Bavorské o českou korunu i čest

Po smrti krále Václava IV. se nástupcem stane císař Zikmund. Ten však bojuje s Turky, a tak vladařkou ustanoví královnu vdovu – Žofii. V Čechách to vře, husitské hnutí sílí, to se nelíbí ani církvi, ani samotnému Zikmundovi. Pomoci má Čeněk z Vanterberka, jenže mezi ním a královnou vzplane vášnivá láska. Žofie hraje vabank o českou zemi i o svou čest.Kniha v českém jazyce!


Stažení Meč pro královnu. Hra Žofie Bavorské o českou korunu i čest zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Meč pro královnu. Hra Žofie Bavorské o českou korunu i čest (0.00 EUR)


Stažení Meč pro královnu. Hra Žofie Bavorské o českou korunu i čest zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Alpress
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  TaLu

  15.03.2016

  Moje druhá kniha od autora a opět se mi velmi líbila. Vykreslené události na historickém podkladu, postavy vystavené tlaku doby a okolí a přesto tak hluboce lidské, jako by se stíral ten rozdíl mezi minulostí a současností. Lidské city a emoce jsou stejné, ať již jde o královnu, nebo o současnou maminku na mateřské – jen ty povinnosti, odpovědnost a prostředí, které je obklopují, jsou jiné.
  Znovu jsem se ujistila o tom, že i nejlepší myšlenky a názory – může pár jednotlivců vzít, a zneužít jich ke svému prospěchu. Podle mne opravdu zdařile vykreslená atmosféra husitské doby. Jsem ráda, že i na tuto část našich dějin už se nemusíme dívat černobíle, jak se nás to snažili učit za totality na školách, ale že je tu vidět právě ta možnost zneužití pravdy. Nějak takto bych věřila, že se to odehrávalo – pro mne díky autorovi naprosto uvěřitelný střípek historie.

  Lenka4

  08.03.2014

  Konec korunuje dílo. Závěrečná část trilogie o královně Žofii je nejzdařilejší. Autorovi se podařilo dobře a celkem přehledně vylíčit události kolem vzniku husitství a jeho jednotlivých aktérů a stran. Jak vidno, každou dobrou myšlenku mohou zcela zvrátit a zničit bezohledné mocenské ambice, fanatismus či touha po zisku.

  irousek9

  31.10.2013

  Naprosto skvělá kniha.Hluboký kulturní zážitek.Není co dodat,velké díky jejímu autorovi!!!

  soukroma

  18.05.2013

  Výtečný historický román z doby, kterou sice všichni známe jako husitskou, ale povětšinou máme o ní jen mlhavé představy (kdo vlastně vládl a jak). Díky využití vyprávění z pohledu manželky krále Václava IV., královny Žofie Bavorské, jsou léta 1411-1425 (do její smrti) vylíčena velmi lidsky, realisticky a současně značně civilně. Tyto bouřlivé doby – jak v Praze, celém království i v Říši římské – zahrnují vrchol (a pád) působení Jana Husa, upadající význam českého království kvůli neschopnosti Václava IV. a naproti tomu sílící politické ambice jeho nevlastního bratra Zikmunda. Kniha je plná historických informací, ale podaných velmi čtivou formou, přitom nejsou ani upozaděny citové stránky hlavních hrdinů.