Matka Noc Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Matka Noc

Matka Noc je jednou z nejlepších knih K. Vonneguta. „Příběh začínající druhou světovou válkou, končící pomalu v současnosti, příběh mezi skutečností a snem, doznání viny – a vinou je strach, rozsudek odsuzující mít strach, příběh moci a bezmocnosti“ – to jsou hlavní atributy příběhu, jehož matkou je noc. (A. Birrig)

Dobrodružství mezi stíny nekontrolované skutečnosti – to je asi jedna z možných charakteristik knih Kurta Vonneguta. Jakési černé grotesky, jejichž hrdinové utíkají po tenkém praskajícím ledě, aniž by věděli, jak se do této situace dostali. Ale především jde o příběh, o nezapomenutelný příběh člověka. (New York Times)
Kniha v českém jazyce!


Stažení Matka Noc zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Matka Noc (0.00 EUR)


Stažení Matka Noc zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Mother Night (1961)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Volvox Globator
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  danielka5777

  02.02.2017

  Vonneguta čtu hrozně ráda a touto knížkou mě zase přesvědčil, že je skvělý spisovatel. Knížku jsem zhltla a podle mě je lepší než Jatka č. 5. A jistě jedna z jeho nejlepších knih. Jsem teď z ní nekriticky nadšená, proto *****.

  ANATS

  03.06.2016

  Surový, chladný, depresivní, ale i přesto čtivý a možná právě to mě hodně přitahuje. Už teď vím, že k této knížce se alespoň ještě jednou vrátím.
  Pro mě jedna z nejlepších Vonnegutovek.

  Serja

  28.05.2015

  Sám autor tuto knihu hodnotí písmenem "A"….pro mě je to solidní Céčko.

  Hezzy

  05.12.2014

  Zatím pouze 4 hvězdy. Tahle knížka si totiž přímo prosí o opětovné přečtení.

  opic 12

  19.11.2014

  Náhody existují. Minulosti se nedá uniknout. Schizoidní život tajného agenta,absurdnost světa,kde pravou tvář vystavujeme opravdu jen minimálně,snad jen v hlubokém podvědomí. Výtečný Vonnegut.

  eLeR

  19.02.2014

  Prečítané za dva dni v čakárni u lekára. Prudko čitateľné!

  emptyRow

  31.07.2013

  ” Čítal som do rádia to čo chceli aby som čítal. Články boli plné nezmyslov o osočovaní, zlobe, strachu, nenávisti …
  A ja som im robil tú radosť, veď kto by už len bral vážne to čo stálo na tých papieroch.
  Až neskor som z hrozou zistil koľko ľudí chcelo, bolo schopných a aj skutočne osočovalo, tŕplo hrozou a nenávidelo. Až z toho šiel strach.
  … Koľko ľudí chcelo nenávidieť … ”

  Knihu som čítal ako druhú v poradí od tohto autora (dnes som prečítal od Vonneguta asi 6 kníh) a musím povedať, že je to jeden z nejlepších spisovateľov posledných desaťročí. Jeho štýl rozprávania, začiatok v strede deja, čierny humor, vykresľovanie dejín, hodnotenie všetkého a všetkých ma absolútne nadchlo. Rovnako je veľmi zaujímavý druh vedenia príbehu, komponovanie postáv deja, rozpracovávanie hneď niekoľkých častí zároveň. Človek má chvíľami pocit akoby čítal tri knihy naraz. Najúžasnejšie však ostáva to ako majstrovsky dokáže Vonnegut všetky časti dopracovať k záveru aby čitateľ pochopil všetko na pár stranách (niekedy aj na tej poslednej). Matka noc je podľa mojej mienky absolútne vážne sa tváriacou knihou, dosť depresívnou, kde človek objaví smútok, strach, odovzdanosť či samotu hlavného hrdinu aj keď ako sám píše: … Samotu nikdy nepocítil, pretože mojou jedinou spoločníčkou bola len smrť.

  Jingle

  10.02.2012

  Mně se zezačátku do té knížky moc pustit nechtělo, přece jen jde o dost depresivní téma, které mi umocňoval ten šílený mráz posledních dní, ale jakmile jsem přečetla prvních pět stránek, už jsem tu knížku nepustila 🙂 Nemůžu se příliš ztotožnit s některými zde zmíněnými komentáři, protože mně ta knížka nepřišla prodchnutá beznadějí, ani hrou na lidské city. Byla v něčem surová a v něčem naopak velmi procítěná, tak rozporuplná, jako válka, o níž vypráví, jako lidské osudy, které popisuje. Zvraty, tak samozřejmě a prostě zmíněné, jako by snad byly úplně samozřejmé a očekávatelné…
  Styl vyprávění mi hodně vyhovoval, nešlo o nepřehledné neustálé skákání v čase, prostě četlo se to jedna báseň. I ty chyby (a nebylo jich v textu málo), jsem opět přecházela bez jediného tichého zafrfňání 🙂
  Já tuhle knížku prostě musím doporučit každému, komu se téma války ještě nezprotivilo, kdo je ochotný při čtení přemýšlet, protože tenhle příběh vás k tomu určitě několikrát přinutí. Zkrátka, za mě palec nahoru 🙂

  WEIL

  28.06.2011

  Vážné téma, ale přijde mi to poněkud jako hra na lidské city.

  Hellboy

  20.01.2011

  Podobné téma, jaké zpracoval Robert Merle ve svém románu Smrt je mým řemeslem. Oba spisovatelé k tematice přistoupili různým způsobem a obě díla jsou výtečná, ale živější vzpomínky jsem si uchoval na Merleho knihu. 85%