Maso Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Maso

Próza představuje alegorický obraz světa jako jediné obrovské tržnice, kde probíhá věčný boj tvorů, jen málo podobných lidem, o přežití. Vypravěč, který jako ostatní dodržuje absurdní zákony Města, je hladem přinucen jednat jako samostatně myslící bytost a tak se mu podaří objevit řadu mechanismů boje o potravu. Když je po dopadení z tržnice vyhnán, zubožený se dostává do normálního světa mezi svobodné lidi, kteří se ho ujmou. Neumí však už mezi nimi žít, dopustí se zločinu a je vyobcován zpět do Města, kde umírá a končí na pultech tržnice.Kniha v českém jazyce!


Stažení Maso zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Maso (0.00 EUR)


Stažení Maso zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  ZiPur

  28. února

  Šílená kniha, při jejímž čtení se mi místy dělalo špatně. Šílená kniha o šíleném světě, kde jediným pravidlem je ukojit hlad kanibalismem neboť společnost již není schopna tvořit, ale jen požírat sama sebe jako pomalu dohasínající perpetum mobile. Kniha o společnosti vykloubené z pantů i lidských kloubů. Člověk se stal zvířetem a jeho maso potravou. Přesto nebo právě proto člověka při čtení napadá jak moc nebo jak málo nás od takové společnosti dělí.

  Janek

  23. února

  Existuje bezpočet pravidel, které musíte dodržovat, abyste v tom šíleném světě přežili.
  Existuje tržiště s masem voňavým i s masem páchnoucím, s masem, které není zvířecí.
  A existuje hlad. Tak velký, že uděláte cokoli, abyste získali kus potravy. A sami zůstali naživu.
  Excelentní!

  thorir

  04. února

  Huh? Co jsem to vlastně přečetl? Kdykoliv někdo jen řekne slovo maso, vzpomenu si na tuhle knihu. Četl jsem ji již nějakou dobu zpět, ale předchozí věta se mi potvrzuje dnes a denně. Knihu mi půjčil kolega v práci a kdykoliv někdo v kanceláři zmíní maso, já a ten kolega se na sebe podíváme a oba přesně víme na co ten druhý myslí. Na naprosto divnou knížku popisující ujetý svět (aniž bych zabíhal do detailů). Kniha stojí za přečtení, ale zanechá v člověku docela hlubokou rýhu, to berte jako varování. Popis světa a života v něm je dost drsný a hlavní postava (nechci použít slovo hrdina protože on to žádný hrdina není a těžko si k němu vybudujete nějaký vztah, možná odpor?) to nemá vubec jednoduché. Co mě na knize zaujalo je, jak dokonale vystihuje svázanou totalitní společnost, pokřivené myšlení lidi, jejich ještě pokřivenější chování a když se nakonec dostanou na svobodu ještě více nepochopitelné a odmítavé reakce. Uf doufám, že nic podobného v životě nazažiji. První vydání je z roku 1981 a není možné přehlédnout, proti čemu je kniha namířena.

  marekarel

  16.10.2017

  Určitě se usadí v hlavě

  pepe666

  25.08.2017

  Kniha ve tvaru gilotiny…auuu 😉

  Belbo

  20.05.2016

  Hnusná a zároveň geniální; to jsou dvě jediná slova, která mě po dočtení napadají.

  hamtalka

  03.04.2016

  Přečetl jsem už dávno. Už vzhledem byla ta kniha zvláštní. Teď ji už mám jen v e formě, ale je to skvělá věc.

  Fremr

  01.11.2015

  Velmi naturalistická záležitost. Náhodou jsem doma měl vydání ve zvláštním formátu z nakladatelství Host, které vypadá jako namočené v krvi. Řekl jsem si proč ne… i když to vypadalo zvláštně.
  Musím upřímně říct, že kniha mi vyrazila dech. Utopie až na kost a to doslova, protože maso, to je oč tu běží. Aktuálnost? 100%. Napsáno je to fakt bravurně a když srovnáme náš Svět s Masem… možná to přeháním, ale vidím v tom jistou podobnost. Je to drsná, hnusná kniha, kterou si budete chtít přečíst znova, protože nás lidi to přitahuje.

  Eowynka

  24.04.2015

  Silný zážitek, velmi originální!

  viwalda

  23.09.2013

  Skvělá,jednoduchá, drsná kniha,která ani nepotřebuje více stránek a více vysvětlování, tuto knihu čtu cca jednou do roka a bavímě s husinou v zádech a bez poukázky v kapse…

  pil

  23.04.2013

  Láska není – je jen hlad.
  Syrové. Naturalistické. Alegorie světa jako obří tržnice s masem, kdy silní jedinci pojídají maso těch, kteří byli poraženi. Harníček vymyslel skvělý příběh, osekaný až na dřeň, bez citů a mámení a přitom emocionální pecku jako prase. Člověk člověku masem. A nikdy neumírá. Zdechne. Svět, kde svou přítelkyni po sexu rozkoušete, roztrháte, rozřežete nožem na kusy a sníte, protože do rána daleko a hlad je mrcha. Morbidní až do konce.
  Temné až do porážky.

  "Křečovitě jsem stáhl na jejím krku své prsty a náhle její tělo ztěžklo, nemohl jsem jí udeřit. Sesouvala se k zemi a já, jak jsem byl zesláblý, musel jsem se shýbat s ní. Ještě několik okamžiků jsem ji podržel a potom ji pustil. Padla, její hlava prudce udeřila o špinavé kameny. Nemohl jsem pochybovat. Porazil jsem ji, porazil jsem ji načerno. "

  Disease

  18.04.2013

  Kdysi jsem si tuto knihu koupil ve svém antiutopistickém období a dodnes se k ní rád vracím. Nevím, čím to je, ale vždycky dostanu při čtení strašný hlad.

  katrinn

  20.11.2011

  … fantastická knížka, právě jí čtu…

  s-reader

  15.02.2011

  Maso – to je zdařilá črta, studie jedince a společnosti, ve které je maso (ano přátelé, lidské maso), jediným zdrojem potravy. Možná se bude někomu zdát, že je to knížka zbytečně krutá a že by autor měl být ke svým "hrdinům" shovívavější, ale pro lidský druh není místa ke shovívavosti. Síla, která člověka žene kupředu je v Harníčkově knize zjednodušena na naprosté minimum. Je to jen MASO.