Malinkatý kretén Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Malinkatý kretén

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující.
Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi,který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén.Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.Kniha v českém jazyce!


Stažení Malinkatý kretén zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Malinkatý kretén (0.00 EUR)


Stažení Malinkatý kretén zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Humor, Literatura česká
  Vydáno: , Šulc – Švarc
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (43)

  Přidat komentář

  Lavin

  14. února

  Pro pobavení a oddych skvělá.

  Arminia

  22.11.2017

  Moc vtipně napsané, dost jsem se bavila. Pokud máte doma psa, doporučuji.

  lulu0605

  04.10.2017

  Oddychovka, nebavilo mě řešení politiky.

  Devorah

  21.09.2017

  Kniha je pojata jako humoristický román, který se točí kolem ústřední dvojice skotských teriérů. Jenže, bohužel, autorka má neustálou potřebu – jako ostatně ve většině svých knih – se ke všemu vyjadřovat, politika, situace ve světě, která Malinkatého kreténa zase sráží zpět. Jazykový styl je je spíše průměrný, neustálé opakování určitých schémat v ději, bez sebemenší obměny čtenáře spíše ruší, než baví a vtipnosti rozhodně nepřidává.

  stovickovam

  16.08.2017

  Autorka má i lepší knížky. Části s politikou mi nic neříkaly, možná protože jsem tu dobu nezažila. Hlavní hrdinka je super manipulátor s chlapama 😀

  gleti

  11.08.2017

  Zábavná kniha s otravnými politickými částmi, proto za tři. Robinové mě zaujali víc.

  Kerberos

  27.06.2017

  Kniha,kterou jsem četla víckrát,super,nasmála jsem se.

  syskas

  11.06.2017

  Fajn kniha, taká oddychovka. Ale politické časti ma dosť otravovali, mnohé som úplne preskakovala.

  Mabie

  06.03.2017

  Toto je zase kniha, kde je mi líto, že ji autorka znásilnila politikou a vůbec všeho bylo nějak moc. Vypravěčka tak trochu Brouk Pytlík – všechno ví, všechno zná a od všeho má klíče.
  Věčná škoda, kniha měla potenciál, který se utopil v sarkasmech a kniha prostě NEBYLA LASKAVÁ.

  veronika9968

  29.01.2017

  Super kniha.cetla jsem i Robina a taky super

  lenkasedl

  10.01.2017

  Čtu to jako uspávadlo. Už několik týdnů 🙂 Nerozčiluje mě to, chvíli mě to baví, dobře se při tom usíná. Jen mě zaráží skloňování zájmena já – ve 2. a 4. pádě je použito vždycky "mne" – to snad ani není česky…

  Tlapka

  21.11.2016

  Knížku jsem zčásti četla už jako menší, a to kvůli scénkám s pejsky. Postupně jsem svůj záběr rozšiřovala, až jsem ji jednou konečně přečetla od začátku do konce. Ani ta politika mě nenudila, i když moje parketa to rozhodně nebyla. Nejlepší jsou kromě skoťáčků scénky s Markétou (zmatkování na cestách a Hailey, koho mi to připomíná?) a pobyt na horách.
  Jedna hvězda dolů by šla za ne úplně sympatické postavy, další půlku bych dala za tu politiku, ale to nejde, takže férovější budou 4*.

  ber-tram

  04.10.2016

  Měl bych komentovat literární počin, a zatím bych radši už konečně setřel jeho původce – malinkatou velikášskou grafomanku (ač patří mezi mé favorizované spisovatele).
  Kde jiný psavec občas zaslouženě oráží tvůrčí odmlkou, tam ona držkoklapným buldozerem hrne a hrne další story až je z toho 600 stran (nepřímo přiznaných obrazů z vlastního života).
  Coby posedlá čoklofilka tentokráte vkládá své sarkastické politicko-společenské rozumy i do tlam frackovitých němých tváří, vnímá svět notoricky černobíle (buď super charakter nebo arci ksindl, nic mezi tím) a falešně empaticky, když v roli suverénní zpovykané paničky žijící si hrubě nad poměry v péči posluhovaček buď ve velkoplošném kvartýru či na venkovské usedlosti lamentuje například nad osudem kromobyčejně čestné, dobrosrdečné, obětavé, odborně špičkové, nenahraditelné, přetížené a napálené felčarky, která poté, co ji – jak jinak než sprostě – odkopl manžel, se tísní s děckem v garsoniéře a živoří od platu k platu… Jak dojemné.
  No, je to kapánek slovní průjem čili proudí v komických návalech a rychlým tempem, že sotva doběhnete, načež za chvíli o něm nevíte. 46/16

  Mišmiš

  20.04.2016

  Pro mě kouzelný návrat do dětství 🙂 Je to vtipná, milá knížka 🙂

  katerina5544

  11.02.2016

  Pro pejskaře kouzelná knížka, vždy když byli na scéně pejsci tak jsem se opravdu nasmála. Oproti tomu části pouze s lidmi mě velmi zklamaly. Kdyby nebyly v knize pasáže o politice jenom by jí to prospělo, nebylo to zajímavé, přeskakovala jsem, naprostá nuda. Bohužel i lidské postavy mi byly vesměs nesympatické, arogantní, rozmazlené, přehnaně asertivní… Knihu mám doma a jsem ráda, ale mám v plánu si označit jen ty části kde jsou pejsci a zbytek ignorovat, což je velká škoda.

  HankaMarek

  25.11.2015

  Neuvěřitelné situace, to chce odvahu

  Temný snílek

  29.08.2015

  Malinkatý kretén je kniha se zajímavým nejen názvem, ale i dějem a postavami. Ocení jí spíše ženy, kterým se bude jistě líbit ženský pohled na vztahy, muže, politiku a psy, vše promýchané s humorem a zábavou.

  gilt

  25.08.2015

  Knížka je vtipná, skoťáci jsou skvělí, dovolená na horách paráda. Jen ta politika – docela nuda.

  KatnissLavender

  25.08.2015

  Pasáže v nichž hrají hlavní roli psi jsou naprosto dokonalé, zbytek bohužel nudí a nijak nenadchne…

  Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/08/malinkaty-kreten.html

  DariDerek

  04.08.2015

  Velmi jsem se pobavila, kniha je vtipná, svižná, super 🙂 v recenzi se dozvíte více 🙂

  Medunkavera

  29.05.2015

  Robin byl úžasnej. Úúúúžasnej. Byla to děsná sranda a zároveň jsem obdivovala majitele tohohle psa, že si ho stále nechávají. Vždyť . . . co on už jim všechno provedl . . . co škody jim způsobil . . . Na druhou stranu jsem chápala, že se nemohou zbavit psa, kterého mají rádi.
  Jasně, když mám psa ráda, nechám si od něj líbit všechno.

  A tak jsem si okamžitě pořídila Malinkatého kreténa.
  A . . . tohle bylo jedno veliké zklamání.
  Tady jsem na stránce, kdy tedy vypravěčka románu – po sdělení svého manžela, že jí opouští, nasedá do auta a s bohorovým klidem začne plánovat život podle svého – knihu zavřela a věnovala ji dál.

  aji

  06.05.2015

  Většinou přečtu vše, i když mě to trochu nebaví. Tuto knihu jsem ale odložila docela brzo. Vůbec mě to nijak neoslovilo a nezaujalo.

  michimuller

  12.02.2015

  Malinkatý kretén je malinkatý kretén…prostě oddychovka, když je člověk ze všeho světa tak nějak na dně a sahá mu po krku deprese, tohle ho donutí se začít smát. A pokud máte doma ještě navíc pejska, podíváte se do jeho oddaných očí a v hlavě vám zazní hláška jak vás má páníčka na salámu, dáte autorce hvězdiček klidně šest. V tomhle se dá číst a listovat celý život.

  masinkas

  11.01.2015

  Skvělá vtipná kniha plná neuvěřitelných situací :-). Osobnost Sašíka je jednou z nejlepších.

  gallovl

  27.11.2014

  Vtipné, ironické, oddechovka na dovču – zvlášť pro lidi, kteří si nedovedou představit život bez zvířat a také dobrovolně krmí podobného tyrana;-))).

  vrony

  20.11.2014

  Zábavné.

  bh69

  09.10.2014

  Zatím jsem tak ve čtvrtině, ze začátku se kniha četla dobře, ale postupně mi začíná nějak vadit stále stejný ironizující styl, začíná to být trochu únavné a vypravěčka mi přijde nějak míň a míň sympatická. Z psích "komentářů" jsem taky trochu rozpačitý… Negativně na mně působí hlavně zbytečné odkazy na tehdejší politiku (tím spíš, že autorka měla zřejmě poněkud levicově zapšklý pohled – aspoň mám z toho ten dojem). Takže hodnocení snižuju z 4 na 3. …. Nakonec jsem politiku překousnul, beru to jako obraz doby a určitého názoru (taky pěkně ukazuje, že kritizovat umí kdekdo, ale to ještě neznamená že je schopnější nebo morálnější než ten koho kritizuje), a knížku dočetl. Není to tak špatné, občas docela dobré příběhy ze života.

  vladka31

  24.08.2014

  Další ze stálic, které mám přečtené kolikrát dokolečka….asi bych nespočítala. Výborná knížka

  Yaruschka

  30.07.2014

  Pro mě milá vtipná knížka na cestu Z a DO práce – jen ať každý vidí, jak se směju v autobuse i metru:-)) První, kterou jsem od paní Frýbové četla, chystám se na Robina.

  Modrina

  20.05.2014

  Tuhle knížku řadím mezi tři autorčiny zcela nečtitelné knížky. Tuhle jsem nakonec dala, ale již nikdy víc..