Literární poklesky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Literární poklesky

Výběr z humoristického satirického díla ( Literary Lapses) přináší čtenáři 38 z původních 47 krátkých, zato řádně ironických povídek s náměty z běžného obyčejného života, patřičně zveličenými sice s laskavým úsměvem ( po příkladu svých vzorů Charlese Dickense, O´Henriho a Marka Twaina), někdy ale i břitkou, až jedovatou satirou, ve kterých postihuje nejrůznější lidské slabosti a vysmívá se nejrůznějším projevům snobizmu a zatuchlých společenských konvencí. Vynikájící překlad Františka Vrby zachovává i řadu slovních hříček originálu.
1.vydáníKniha v českém jazyce!


Stažení Literární poklesky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Literární poklesky (0.00 EUR)


Stažení Literární poklesky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Literary Lapses

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (26)

  Přidat komentář

  Rade

  19.06.2017

  V dětství mě s touto knížkou nenásilně seznamoval můj tatínek, předčítal postupně povídky, jak odpovídalo dětskému věku. Samozřejmě později jsem si pak knížku vychutnala v širším rozsahu, nicméně stejně mám dodnes nejraději povídku Oklamán na okeáně a dodnes ji slyším v nezapomenutelném provedení svého tatínka:

  * Potom jsme den za dnem proseděli v nevrlém mlčení, hryzal nás hlad, neměli jsme co číst, neměli jsme co kouřit a neměli jsme vlastně ani o čem mluvit.
  Desátého dne kapitán Rumpill mlčení protrhl.
  „Připravte losy, Fowcale!“ řekl. „Nic jiného nám nezbývá.“
  „Ba,“ přitakal jsem sklíčeně, „čím dál víc hubneme.“
  Potom jsme se strašnou vyhlídkou na kanibalské hody losovali.
  Připravil jsem dvě dřívka a dal jsem kapitánovi táhnout. Vytáhl si delší.
  „Co to znamená?“ zeptal se, kolísaje mezi nadějí a zoufalstvím. „Vyhrál jsem?“
  „Ne, Rumpille,“ odpověděl jsem smutně, „prohrál jste.“ *

  kní

  31.05.2017

  od té doby, kdy jsem měla to potěšení poznat tuto knihu, popíjím gin zásadně po půdruhých naběračkách…

  "Gertruda de Mongomorenci McFigginová nepoznala ani otce, ani matku. Oba zemřeli dlouhá léta předtím, než se narodila. O své matce nevěděla nic, jenom to, že byla Francouzska, že byla neobyčejně krásná a že všichni její předkové, a dokonce její obchodní přátelé, zahynuli ve Velké revoluci.
  Od útlého dětství byla Gertruda vychována svou tetou. Teta jí pečlivě vštěpovala křesťanské zásady. Také ji vzdělala ve víře mohamedánské, pro jistotu."

  Toffee

  15.05.2017

  Asi jsem měla velká očekávání, když to mají být humoristické povídky, navíc s "literárními poklesky"… No, nic moc. Když to srovnám s výletem na Kokořín… V lepším případě se dala sem tam nějaká povídka nebo pasáž označit za úsměvnou, jinak to byla spíš nuda a musela jsem se do čtení nutit. Hodnotím jako průměr, no, spíš podprůměr.

  kusma

  09.05.2017

  Musím přiznat, že většina povídek mě upřímně pobavila. Líbila se mi jejich ironie a humor. Ano, našlo se tam pár povídek, které jsem nedočetla, ale to je prostě o vkusu. Celkově hodnotím knihu, jako nadprůměrnou a opravdu vtipnou.

  Hermi1993

  19.04.2017

  Dokonalá zábava! U některých příběhů jsem doslova brečela smíchy a byla jsem pak hrozně ochraptělá – např. Karolíniny Vánoce můžu číst znovu a znovu a takových je tam víc…

  kikidok

  10.04.2017

  Některé povídky byly velice vtipné, nějaké ne. Ale člověk nemůže čekat že se mu bude líbit všech 40 povídek.

  katy87

  28.03.2017

  Kniha, ke které se člověk dle mého názoru musí velmi rád vracet. Osobně ji považuji za naprosto unikátní soubor fejetonů, které jsou stručně, vtipně a hlavně s naprostou nadsázkou napsané. Kdo nemá smysl pro humor a nadhled, tuto knihu asi úplně neocení :). Moc se mi líbil i český překlad, který si pěkně vyhrál se slovními hříčkami.

  fruitbueno

  19.03.2017

  Na začátku se smějte, pak usmíváte, pak si řeknete – sakryš, neopakují se texty pořád dokola? A pak se už modlíte, ať se dočtete konce…

  PanTomina

  09.01.2017

  Za mě spíš nuda než zábava, ale proti gustu…

  Jana_Z

  01.04.2016

  Mám ráda hru se slovy, jakou nám předkládá S. Leacock ve svých povídkách. Hned z kraje mi připomněl styl Iva Šmoldase. Četl pan Šmoldas Literární poklesky? Mohl by se jimi inspirovat 🙂 Asi jako většině čtenářů se mi některé povídky líbily více a jiné méně, ale rozhodně je možné se k téhle knížce občas vracet a kousek si znovu přečíst. Nuda to určitě nebude 🙂

  Enehy

  04.12.2015

  Hodně těžce jsem si zvykala na styl Leacockova psaní a ze začátku marně hledala ten pověstný humor. Nicméně na Leacockovu obranu, čím déle jsem četla, tím vtipnější mi jeho povídky připadaly. Obzvláště jeho parodie, která mi připomněla mého oblíbeného detektiva. Takže celkově mám pocit, že tohle nebyla má poslední kniha psaná tímto autorem.

  amigo17

  17.05.2015

  Táto kniha mi nesadla, z tých vyše 40 príbehov ma zaujalo 13 a z tých by som spomenul Jak sme slávli Svátek matek, Můj krejčí, Přednáška o chození, Moje finanční kariéra a Můj neznámý známý.

  Petruse21

  11.02.2015

  Miluju jeho povídky, nejoblíbenější mám tu matematickou o A, B, C. Doporučuju.

  keri.H

  04.01.2015

  Tuto knihu jsem si četla po večerech doma, když jsem chtěla něco nenáročného a něco u čeho bych se pobavila. A musím říct, že některé povídky mě opravdu hodně pobavily, ale některé byly dost slabé a přišly mi i trochu nudné, takže proto dávám 4 hvězdičky.

  jarmik

  14.12.2014

  Až si zjednoduším život a nechám si jen jednu poličku knížek, tato mezi nimi bude.

  Ve srovnání s ostatními povídkovými sbírkami p. Leacocka je v Lit. poklescích silnější hravost a parodie. Zato je poněkud méně jízlivý k pokrytectví, hamižnosti, přetvářce a cynismu. Postupem let jsem se naučil mít rád i tu smutnější polohu p. Leacocka. Ale Literární poklesky jsou jen jedny: věčné a nenapodobitelné. Místy jsou překvapivě poetické; vezměme si třeba tu poslední větu, kterou končí povídka o pánovi, co neuměl odejít z návštěvy:

  "Muž zápasil se smrtí a nakonec v poslední den své dovolené skonal. Když prý nadešel jeho poslední okamžik, posadil se na lůžku, na tváři mu zahrál překrásný důvěřivý úsměv a prohlásil: ‘Promiňte – volají mě andělé; teď už opravdu musím jít. Poroučím se.’

  A úprk jeho ducha z toho žaláře byl tak prudký, jako když se pronásledovaná kočka vrhne přes zahradní plot."

  Článek na blogu: http://jarmik.pise.cz/48-nejlepsi-starosvetsky-humor.html

  Luxiee Axony

  16.10.2014

  Některé povídky byly moc fajn, některé méně… 🙂

  Najulka

  03.08.2014

  celkem vtipná, nenáročná knížka… jednotlivé příběhy jsou dobré pro ty, kteří neradi odchází od načatého příběhu 🙂

  Verrrunka

  04.04.2014

  Asi jsem byla tolik namlsaná povídkou, kterou jsem četla kdysi, že jsem čekala to samé i od ostatních. Občas to byla zábava, jindy ne. V celku průměrné. Rozhodně vyhrála matematická povídka o pánech A, B a C… 😀

  Finskej

  11.02.2014

  "Policie!" zasípal Ezechiáš. "Musím zapálit dům a uniknout v nastalém zmatku." Rozžehl bezpečnostní zápalku a přidržel ji k noze stolu. Stůl byl ohnivzdorný a nechtěl hořet. Přidržel zápalku ke dveřím. Dveře byly ohnivzdorné. Zkusil to s knihovnou. Přejel zápalkou podél knih. Všechny byly ohnivzdorné. Všechno bylo ohnivzdorné. Nepříčetný vztekem si strhl celuloidový límeček a zapálil ten. Zamával jím nad hlavou. Z oken vyšlehly obrovské ohnivé jazyky. "Hoří! Hoří!" rozlehlo se ulicí. Ezechiáš vyrazil ze dveří a hodil plápolající límeček do výtahové šachty. Železný výtah i s ocelovými lany v okamžiku vzplály; potom chytilo mosazné kování na dveřích a za chvíli se i cementová podlaha výtahu proměnila v jedinou výheň burácejících plamenů. Z budovy vyrazily obrovské sloupy dýmu.

  eliska18

  11.08.2013

  Kniha byla milá a vtipná, ale bohužel mi přišly příběhy – 50 na 50. Některé vtipné, dobře se četly, jiné nudné, těžkopádné. Ale to je jistě otázkou názoru a vkusu 🙂

  Belatris

  21.07.2013

  Rozmanité, vtipné, lehké co do počtu gramů (čili ideální do kabelky). Když se nemůžete rozhodnout, kterou knihu otevřít, tahle vám poskytne od každého poklesku kousek.

  MorganaE

  22.10.2012

  Tohle je geniální dílo. Je to asi nejvtipnější knížka, co jsem kdy četla. Leacockův humor mi naprosto sedí. Je nevtíravý, suchý, ironický a ututlaně rýpavý. Absurdnost, parodický nádech či mordbidita některých povídek, tento humor ještě podtrhuje. Doporučuji však číst po kouscích, tím spíš si ten vtip vychutnáte. Kniha vhodná do vlaku, na pláž i do lesa (kde je nejlépe nahlas předčítat svým spoluturistům ty povídky, které si z milovníků přírody utahují).

  maryzka

  04.05.2012

  no tak tenhle humor nebyl muj šálek kávy.

  Sykysan

  01.05.2012

  Trocha inteligentního humoru do vlaku (jízdou koňmo).

  nightlybird

  Kouzelné čtení, řadu z nich jsem s oblibou dokonce použil v reálném životě jako scénář k jednání a neskutečně jsem se pobavil, některé v naší rodině zdomácněly natolik, že se staly v podstatě rodinnými rituály (např. Vánoce Smolíka McFiggina). Vtipné je i to, že u nás vyšla kniha až poté, co ji v angličtině vydali naši sovětští bratři. A ačkoliv jsou Literární poklesky autorovou prvotinou, považuji je za nejpovedenější a neskutečně mne mrzí, že neovládám angličtinu natolik, abych je mohl vychutnat v originále.

  Jíťa

  Úžasně ironické, úžasně humorné. Svěží dílko, které doporučuji každému, kdo je alespoň trochu povznesený nad tím našim moderním světem.